nvidialogo NVIDIA, Türkiye ofisini büyütüyorBilişim sektöründe basından firmalara veya firmalardan basına geçişe zaman zaman rastlıyoruz. En son transfer haberi ise PCNET ve NVIDIA'dan. PC Net'te uzun yıllar editörlük yapan Nusret Erturan, artık NVIDIA'da ürün tanıtımı ve halka ilişkiler müdürü olarak görev yapacak.

Nusret Erturan'ın basın içerisinden geliyor olması ve NVIDIA'nın basın ile olan ilişkisini daha iyi konuma getirebilir. NVIDIA Türkiye'de daha evvel satış müdürü olarak Onur Con bulunuyordu ve ekibe Nusret Erturan ile birlikte proje müdürlüğüne Deniz Aksoy geldi. NVIDIA, biraz geç de olsa ekibini güçlendirmiş oluyor böylece.

nusret erturan 70x70 NVIDIA, Türkiye ofisini büyütüyor

Nusret Erturan

NVIDIA, uzun yıllardan beri basın ile bilgi alışverişinde, ATI'ye göre daha pasif kalmıştı. Bunun en önemli sorunu, özellikle yeni ürün incelemelerinde ortaya çıkıyor; bazı bilgileri doğrudan üreticiden almak gerekiyor ama o ülkenin medyası ile doğrudan ilgilenen birisi olmadıkça, bu tür bilgi alışverişlerinde gecikmeler oluyor. Nusret Erturan, bu sorunları çözeceklerini belirtiyor. Biz de bu gelişmeden sevinçliyiz.

Daha evvel, PC Magazine'de beraber çalıştığımız Hakan Ünal da şu anda ASUS'da; daha evvel HardwarePlus dergisinde olan İlkay Zaman da BenQ gibi firmaların basınla ilişkilerini yürütüyor.