Uydunet fiyatları öyle bir aşağıya çekmiş ki, tüm ADSL abonelerine adeta açık davet yolluyor :)

Önce yeni fiyat tarifesini aktaralım: (Tüm tarife ve kampanyalara buradan erişebilirsiniz.)

KOTALI:

kotalı uydunet 550x124 Uydunet fiyatları aşağıya çekti; işte yeni tarifeler

Aslında tablo gayet açık ama yine de bilmeyenlere kısa bir açıklama geçelim: Hangi hızda olursak olalım toplamda 1GB kotamız var. Bunun üzerindeki kullandığımız her GB içinse 3TL ödüyoruz.

SINIRSIZ:

sınırsız uydunet Uydunet fiyatları aşağıya çekti; işte yeni tarifeler

Yıldız işareti bulunan hızlara erişebilmek için abonelerin Docsis 3.0 standartlarına uygun modemleri olması lazım.  Bu modemlerin kullanılabileceği iller Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Konya, Antalya ve Adana. Bunlar haricindeki illerde bu tarifeye abone olunamıyor. Diğer hız tarifelerine abonelik  ise Uydunet'in olduğu her yerde geçerli.

Şimdi bir de TTNET'in tarifelerinden bazılarına bakalım ve karşılaştıralım:

ScreenShot001 550x268 Uydunet fiyatları aşağıya çekti; işte yeni tarifeler

Birebir örtüşen sadece 1Mbps'lik tarife var ki; 29TL'ye karşılık 45TL.

Tabii TTNet'in Wi-Fi gibi önemli sayılabilecek bir yan hizmet sunduğunu da atlamayalım.

ScreenShot002 550x271 Uydunet fiyatları aşağıya çekti; işte yeni tarifeler

TTNet'in kotalı tarifelerinden de örneğin ilkini ele alır ve Uydunet ile karşılaştırırsak, Uydunet'in 29TL (20TL sabit ücret+3GB için de 9TL) karşılığında 10Mbps hız vaat ettiğini görüyoruz. TTNet'te ise aynı ücret karşılığı hızımız 8Mbps. (Yan hizmetleri burada da geçerli TTNet'in)

**************

EDİTÖR TAVSİYESİ:

Hem TTNet'e hem Uydunet'e üye olan birisi olarak kesinlikle size tavsiyem eğer imkanınız varsa (ve TTNet'in yan hizmetleri sizin için çok da önemli değilse) Uydunet'e geçmeniz. İmkanınız varsa dememin sebebi, malum ülkemizde her yerde Uydunet imkanı olmaması.

TTNet'in 8Mbps'lerine de kanmamanızı öneririm. Şahsen İstanbul'un göbeğinde erişebildiğim hız ortalama 2Mbps kadar. Buna karşılık Uydunet ise 5Mbps'lik tarifede yaptığım hız testlerinde dahi yüzümü hiç kara çıkarmadı :)

Ya da daha pratik bir örnek vermek gerekirse örneğin Uydunet'te HD çözünürlüğündeki herhangi bir filmi yahut diziyi direkt olarak ve son derece rahat bir şekilde akar medya şeklinde seyredebilirken, TTNet'in 1Mbps'lik tarifesinde -eğer saat gecenin üçü falan değilse- bu neredeyse imkansız.

Yine Uydunet'in TTNet'e kıyasla bir diğer önemli avantajı da, internet üzerinden oyun oynayanlar için. Kesintisiz, rahat rahat yarışabiliyorsunuz diğer çevrimiçi rakiplerinizle :) Düşme derdi, yavaşlama sorunu vs. yok.

Velhasıl benden tavsiyesi, uyup uymamak  tabii ki size kalmış :)

**************

EDİTÖRÜN 2. NOTU:

Uydunet'le hiçbir bağım(ız) bulunmamakta :))