Sony Ericsson'un ertesinde LG de Android 4.0 ICS sürümüne yükselteceği akıllı telefonlarına yönelik resmi açıklamayı gerçekleştirdi.

Android 4.0 Ice Cream Sandwich 550x400 LG, Android 4 güncellemesi alacak akıllı telefonlarını açıkladı

LG'nin Facebook üzerinden verdiği bilgilendirmeye göre Optimus 2x, Optimus Black, Optimus 3D ve Optimus LTE modelleri güncellemeyi alacak. Diğer hangi modellerin 'net olarak' güncelleneceği belirsiz ancak LG'nin açıklamasında 'diğer modellerin de yükseltilme olasılığı üzerinde çalışıyoruz' demesinden hareketle açık kapı bıraktığı sonucuna varabiliriz.

Android 4'ün hangi modele ne zaman geleceği konusunda ise henüz resmi bir bilgi verilmiş olmasa da muhtemelen güncellemeyi ilk alacak olan akıllı Optimus 2x olacak ve onu takiben de Optimus 3D gelecek. Tabii bu sıralama sadece LG'nin şimdiye dek yapmış olduğu açıklamalardan hareketle vardığımız tahmini bir sonuç, yani dediğimiz gibi resmi değil.

Velhasıl LG sahiplerinin, firmanın Facebook sayfasına arasıra göz gezdirmelerinde fayda olabilir çünkü dediklerine göre önümüzdeki ay konuyla ilgili daha detaylı bilgi vereceklermiş.