Ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu, Samsung Türkiye ile gerçekleştirdiği 'Galaksiye Notumuz Var!' projesi ile dünyanın en büyük karikatürünü çizerek, Guinness Dünya Rekorları listesinde yerini aldı.

galaksiye Notum Var 550x145 Erdil Yaşaroğlu, dünyanın en büyük karikatürünü çizdi: Galaksiye Notumuz Var!

Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesinde çizimi gerçekleştirilen, yaklaşık 2 futbol sahası (10.952,055 m2) büyüklüğündeki karikatürün ilham kaynağı tahmin edeceğimiz gibi Samsung'un 5.3-inç'lik dev tabletfonu Galaxy Note.

Erdil Yaşaroğlu her zamanki samimi üslubu ile gerçekleştirdiği konuya ilişkin demecinde şunları söylüyor:

Bunu evinizde sakın denemeyin. Şaka bir yana; Samsung'un bu özel projesi için birlikte çok çalıştık, çok eğlendik ve sonunda torunlarımıza bırakabileceğimiz neşeli, faydalı, kocaman bir proje gerçekleştirdik. O kadar kocaman oldu ki, rekor kırdık Guinness’e girdik. Hayalle başlayıp rekorla biten bu maceramız bizi mutlu etti. Umarım onu görecek bütün insanları ve uzaylıları da mutlu eder.

galaksiye Notum Var 2 550x367 Erdil Yaşaroğlu, dünyanın en büyük karikatürünü çizdi: Galaksiye Notumuz Var!

Samsung Türkiye Cep Telefonları Pazarlama Müdürü Cem Sezer de açıklamasında, projenin rekorlar kitabına girmenin yanı sıra bir sosyal sorumluluk projesi olarak algılanması gerektiğini ve karikatür alanının yeşillendirileceğini belirterek karikatür alanının ilk olarak 4.000 fidanlık bir ormana, daha sonra da Pınarhisar Belediyesi'nin de desteğiyle özel bir parka dönüştürüleceğini ifade ediyor.

Verilmek istenen mesajsa açık: Hem tüm galaksiye çevre bilincini vurgulayan bir not göndermek hem de bölgenin ve ülkenin tanıtımına katkıda bulunmak.

Projeyle ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz, mesela bazı önemli altbaşlıkları şöyle:

  • Hazırlıkların tamamlanması için geçen süre: 24 gün
  • Proje için çalışan kişi sayısı: 68
  • Çizimin yapıldığı alanın büyüklüğü: 11200 m²
  • Karikatürün kapladığı alan: 11000 m² (10952 m² tam olarak)
  • Toplam çizgi uzunluğu: 3057 m.
  • Çizim alanının iyileştirilmesi için harcanan toprak miktarı: 3000 ton

galaksiye Notum Var 550x265 Erdil Yaşaroğlu, dünyanın en büyük karikatürünü çizdi: Galaksiye Notumuz Var!

EDİTÖR NOTU: Projenin tanıtım videosunu Facebook'tan paylaşan her 10 kişi adına, rekor alanına Samsung Türkiye tarafından 1 adet fidan dikilecekmiş. Hadi bakalım, pamuk parmaklarınız klavyeye. :)