Türk kullanıcılarına özel olarak sunduğu hizmetler sayesinde ülkemizde sevilmeyi başaran Yandex, kendi internet tarayıcısını hazırladı.

Yandex Tarayıcı 550x344 Güncelleme: Yandex, kendi internet tarayıcısını hazırladı

Rusya'nın arama motoru pazarının %60'lık bölümünü elinde bulunduran Yandex, Moskova saati ile 17:00, Türkiye saati ile 16:00'da internet tarayıcısını kullanıma sunacak.

Elbette tarayıcının ilk olarak Rusya ve (kuvvetle muhtemel) İngilizce versiyonları indirilebilir hale getirilecek. Daha sonrasında da ilerleyen dönemlerde diğer dil seçeneklerinin (Türkçe dahil) sunulması bekleniyor. Ancak şu an için bu konuya dair firmadan gelen kesin bilgi yok.

Uygulamalarının tümünün tek bir yerde toplanması için çalışmalar yapan Yandex ekibi, tarayıcı hizmetinde bunları bir bütün haline getirmeyi hedefliyor. Geliştiricilere açık olan tasarlanan bu internet tarayıcısı firmanın bulut sistemiyle entegre bir şekilde çalışacak.

Yandex'in internet tarayıcısında arama motoru olarak varsayılan şekliyle (doğal olarak) Yandex gelecek. Ancak Yandex'i kullanmak zorunda değilsiniz. Daha sonradan ayarlar üzerinden arama motorunuzu kendiniz belirleyebilirsiniz.

Şu anda browser.yandex.com adresi üzerinde bir zaman sayacı bulunuyor ve internet tarayıcısının indirilebilir hale gelmesine yaklaşık 30 dakika var.

Tarayıcı indirilmeye sunulduğunda bu haberimiz üzerinde güncelleme yaparak, çeşitli ekran görüntülerini sizlerle paylaşacağız.

…demiştik.

İşte birkaç ekran görüntüsü.

Yandex 550x314 Güncelleme: Yandex, kendi internet tarayıcısını hazırladı

Yandex2 550x367 Güncelleme: Yandex, kendi internet tarayıcısını hazırladı

Yandex3 Güncelleme: Yandex, kendi internet tarayıcısını hazırladı

Yandex4 550x316 Güncelleme: Yandex, kendi internet tarayıcısını hazırladı