Facebook'taki telefon numarasıyla kişi arama durumu kötü niyetli kişiler tarafından suistimal edilebilir.

Facebook, yeni bir güvenlik konusuyla tekrar gündeme geliyor. Geçtiğimiz dönemlerde kötü niyetli kişilerin, Facebook üzerinden birçok kişinin bilgilerini ele geçirip çeşitli şekillerde kullandıklarını biliyoruz. Son olarak Facebook'a telefon numarası ile kayıt olan ya da daha sonradan profiline telefon numarasını ekleyenler için bir güvenlik açışı oluştuğu belirtiliyor. Çünkü az önce bahsettiğimiz, niyeti pek de iyi olmayan kişiler : ) bunu çeşitli şekillerde suistimal ederek, kullanabilirler.

Özellikle de telefon numarası üzerinden Facebook'ta arama gerçekleştirilerek, profil bulma kısmında bazı sıkıntılar meydana gelebileceğine dair bilgiler bulunuyor. Sosyal ağda güvenlik kısmında profilinizde gösterilmesine izin verdiğiniz bölümleri "yalnızca arkadaşlarınız" şeklinde belirlemediğiniz takdirde bu sorun ortaya çıkıyor. Yani bu sayede telefon numaranızı bilen herhangi bir kişi size doğrudan Facebook üzerinden numara ile arama yaparak ulaşabiliyor.

Güncelleme:

Facebook'taki telefon numarasıyla isim sorgulamanın birçok kişi tarafından suistimal edilebileceğinin bilgisini vermiştik. Gelen şikayetler doğrultusunda yetkililer gerekeni yaptılar ve bu konu için çeşitli önlemler aldılar. Yani belirtilenlere göre artık Facebook'ta telefon numarasına göre kişi arama durumu suistimal edilemeyecek.