Sony'nin su geçirmeyen üst seviye akıllı telefonu Xperia Z, bugün itibariyle birkaç Avrupa ülkesinde satışa çıkartılıyor.

Sony Xperia Z1 Xperia Z, Avrupa ülkelerinde de bugün itibariyle satışa çıkartılıyor

İnternette özellikleri ve fotoğraflarıyla alakalı görseller yayımlanmaya başladığı anda büyük bir kitlenin merakla beklediği Xperia Z, bugün itibariyle bazı Avrupa ülkelerinde satışa çıkartılıyor. Her ne kadar bu Avrupa ülkeleri içerisinde listede Türkiye yer almıyor olsa da, geçtiğimiz günlerde ülkemizde bu modelin Mart ayı içerisinde resmî satışının başlayabileceğinin bilgisi verilmişti.

Geçtiğimiz günlerde Japonya ve Fransa için satışa çıkartılan ve büyük ilgi gören Sony'nin yeni amiral gemisi Xperia Z, bugünden itibaren Almanya, İngiltere ve Rusya'da da satılmaya başlanacak. Böylece Xperia Z'nin satış anlamındaki kapsama alanı her geçen gün genişlemiş oluyor.

Bu model, satışa sunulduğu ülkelerde stokları kısa süre içerisinde bitirmeyi başardı. Şimdi Avrupa ülkelerinde de bu başarının sürdürülmesi bekleniyor. Şu an Japonya ve Fransa gibi ülkelerde yalnızca peşin alımlar değil, operatör desteğiyle satışlar da yürütülüyor. Hatta belirtilen rakamlara göre bir haftada yalnızca Japonya'da NTT DoCoMo operatörünün gerçekleştirdiği Xperia Z satışı 140.000'i bulmuş.

Fiyatlandırmalar ise şu şekilde;

  • Almanya: 600 euro
  • İngiltere: 530 pound
  • Rusya: 760 euro

Haberin içerisinde bahsettiğimiz gibi, ülkemizdeki satışların Mart ayı içerisinde başlaması söz konusu, bekleyip göreceğiz.

Konuyla alakalı olarak geçtiğimiz günlerde hazırladığımız Xperia Z haberlerine göz atabilirsiniz, buyrun: