İlk iPad Air ince tasarımın sınırlarını zorlayan bir yapıdaydı ve iPad Air 2'ye ait olduğu iddia edilen görüntüler gerçekse, Apple incelik konusunda kendine aşacağa benziyor.

ipad air 2 1 iPad Air 2ye ait olduğu öne sürülen yeni görüntüler geldi

Görüntüler tamamen kullanıma hazır bir cihaza ait olmasa da, iPad Air'in aksine yeni cihazda, ekran, ön panele entegre edileceğe benziyor. iPad Air bu iki ögenin birbirinden ayrı olduğu bir tasarıma sahip.

Neden Apple'ın ekranla paneli birleşik yaptığına gelecek olursak, akla iki ihtimal geliyor. İlki, Apple'ın daha da ince bir cihazla karşımıza çıkmak istemesi. Malumunuz iPad Air'ın meşhur yanlarından biri de inceliği ve tasarımcılar bu özelliği yeni cihazla birlikte daha da ileri taşımak istiyor olabilirler. Bir diğer ihtimal ise ekran ile ön panelin birleşmesi sonucu batarya için daha fazla alan kalması ve iPad Air 2'nin daha uzun bir şarj süresine sahip olması için, daha gelişmiş bir batarya kullanılması.

Bu arada yayınlanan görüntülerin gerçekten de iPad Air 2'ye ait olup olmadığını şu an için bilemiyoruz, ancak Apple'ın iPad Air 2 üzerinde çalıştığı bilinen bir şey ve cihazın bu yılın sonlarına doğru satışa sunulması bekleniyor.