Her yıl birçok yeni telefon modelinin piyasaya sürülmesi ve bu alanda söz sahibi olan şirketler arasındaki sıkı rekabet, bizlerin de her yılın daha ileri ve yeni teknolojilere sahip cihazlarla tanışmamızı sağlıyor. Önce kameralı telefonlar, ardından dokunmatik ekrana sahip cihazlar derken, şimdi de yeni moda esnek ekranlı telefonlar ve tabletler olacağa benziyor.

samsung galaxy note 4 youm 610x334 Galaxy Note 4ün esnek ekrana sahip olacağı öne sürüldü

LG'nin esneyebilir ekranların seri üretimine başlayacağı geçen yıl haber olmuştu. Samsung'un bu alandaki çalışmaları ise 2011 yılından bu yana biliniyor ve şayet ortaya atılan iddialar doğruysa Galaxy Note 4'te Samsung'un meşhur 'Youm' esneyebilir ekranını göreceğiz. Kore basını ayrıca ekranın üç taraflı olacağını da öne sürdü. Peki bu ne işe yarayacak? Mesaj, hatırlatma notları gibi çeşitli içeriklerin gösterimi bu sayede yeni bir boyut kazanacak. İzlemeyenlere, Samsung'un CES 2013'te gerçekleştirdiği Youm ekranı sunumunu izlemelerini öneriyoruz. Böylece, şayet iddialar gerçekse, Galaxy Note 4'te bizi nasıl bir teknolojinin beklediği konusunda da fikir sahibi olacaklardır.

Galaxy Note 4'ten beklentiler oldukça büyük. Telefona dair önceden ortaya atılan iddialardan biri telefonun 4K çözünürlüğe sahip olacağı ve Qualcomm Snapdragon 810 teknolojisinden yararlanacağı yönündeydi. Şimdi bir de telefonun Youm ekranlı olacağı öne sürülüyor. Bakalım Galaxy Note 4 bu iddiaların ne kadarını karşılayabilecek?