İngiltere düğmeye bastı, korsan kullananlar yandı: 3 uyarı ardından ateş!

İngiltere korsan kullanımın giderek artması neticesinde son derece önemli ve radikal bir karara imza atarak, korsan kullanıcılara yönelik 'Üç ikaz sonra ceza' uygulamasını yürürlüğe sokuyor.

Fatih Projesi tanıtım filmi

'Nice cihan gezdik, nice fetihler yaptık amma bu fetih bir başka' diyor Fatih Sultan Mehmet Han.

SDN Forum kapatılıyor!

Ülkemizin en popüler teknoloji sitelerinden birisi olan ShiftDelete'in forumu Mü-Yap tarafından yapılan mahkeme başvurusu neticesinde kapatılıyor!

Mısır Hükümeti de tablet dağıtmaya başlıyor!

Tablet salgını, az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde son hızla yayılmaya devam ediyor.

Dikkat: Telefon üzerinden dolandırıcılık vakaları artışta

Muhtemelen teknolojiyle haşır neşir olduğunuz için pek çoğunuz bu durumu biliyorsunuzdur ama sizin bilmeniz yetmez tabii ki. Çevrenizdekileri de uyarın lütfen.

Elektrik faturalarındaki 'kayıp-kaçak bedeli' sorunu çözüldü(!): Bedel alınacak ama tutar gizlenecek!

Bildiğimiz gibi bundan 2 ay kadar önce devlet elektrik faturalarında yeniden düzenlemeye gitme kararı almıştı. Bakın karar ne çıkmış...

Avustralya, Huawei'yi dev altyapı projesinin ihalesine almadı!

Avustralya Hükümeti, güvenlik endişelerini sebep göstererek (ya da bahane ederek!) , Huawei'yi 38 milyar dolarlık ulusal geniş bant ağı altyapı projesinden men etti.

Ülkemizde geliştirilen yazılım projelerinin yarısı boşa emek!

Agile Turkey Derneği, ülkemizde bilişim alanında geliştirilen yazılım projelerinin başarısını ölçmek için yaptığı araştırmanın sonuçlarını açıkladı. Durum içler acısı.

Başbakan Tayyip Erdoğan, Google Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidt ile görüştü

Başbakan Tayyip Erdoğan, Google Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidt'i kabul ederek FATİH Projesi hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Dell'den bomba açıklama: Artık PC değil, BT firmasıyız

MWC 2012 süredursun, bilişim sektörünün en bomba gelişmesi fuardan bağımsız biçimde Dell cephesinden geldi.

Türkiye'ye gelen ilk bilgisayar: IBM 650

Bilişim teknolojilerinde kaç yıllık bir geçmişimiz var? Ülkemize getirilen ilk bilgisayar olan IBM 650'yi hangi kurum, ne zaman ve ne amaçla ülkemize getirmiş olabilir?

'Bulut Bilişim Güvenliği' raporu yayımlandı: Sınıfta kaldık!

BSA tarafından hazırlanan 'Küresel Bulut Bilişim Karnesi' raporuna göre, Türkiye bulut bilişim güvenliğinde, en 'güvensiz' ülkelerden birisi.

Devlet, elektrik faturalarında düzenlemeye gidiyor

Elektrik faturalarının ekseriyetle kabarık geldiğini düşündüğümüz bizim gibi teknoloji meraklılarını oldukça yakından ilgilendiren bir haberimiz var sırada.

AveaLabs Müşteri Deneyim Merkezi Ümraniye'de açıldı

Avea, BT Sektörüne yönelik yapılan akademik/teorik çalışmaların pratik hayata uygulanabilmesi amacıyla kurduğu AveaLabs’ın 1. yaşında, AveaLabs Müşteri Deneyim Merkezi’ni açtı.

FATİH Projesi pilot uygulaması bugün başladı

Proje ile birlikte yurt genelindeki liseler akıllı tahtalarla donatılırken, tablet ayağında ise pilot uygulama dahilinde ilk etapta 17 ildeki 52 okulda toplam 12 bin 800 tablet dağıtılıyor.

Japonya teknoloji pazarının 2011 yılı liderleri

Teknoloji dünyasına yön veren bir kaç ülkeden birisi olmasına karşın, dünyanın kalanına kıyasla oldukça büyük farklılık içeren, bambaşka bir pazar Japonya. Haliyle ne durumda olduğunu da merak...

2011 yılı lobi faaliyetlerinde en çok harcama Google'dan

Amerika menşeli teknoloji devlerinin 2011 yılında lobi oluşturma girişimlerine yönelik harcadıkları meblağlar belli oldu. Listenin birinci sırasında Google bulunuyor.

Küresel çapta IPv6 protokolüne geçiş tarihi açıklandı: 6 Haziran 2012

İnternetin hızla büyümesi ve 32-bit adres kısıtlaması sebebi ile artık sona gelen IPv4 protokolünün yerini alması için geliştirilen 128-bit destekli IPv6'ya geçiş 6 Haziran 2012 tarihinde...

Teknoloji dünyasının en genç dahilerinden Arfa Karim Randhawa (16) hayatını kaybetti

1995 yılında doğan ve henüz 9 yaşındayken, Microsoft'tan kazanmış olduğu profesyonellik sertifikası ile bilgisayar programcısı olarak çalışmaya başlayan Randhawa, dünyanın en genç Microsoft çalışanı...

FATİH Projesi 'Akıllı Tahta' ihalesi Vestel'in: İlk sınıflar önümüzdeki aya hazır

Milli Eğitim Bakanlığı'nın FATİH Projesi kapsamındaki açmış olduğu akıllı tahta ihalesinin 85 bin adetlik ilk fazının galibi, 339 milyon 525 bin TL'lik teklif veren Vestel oldu.