Elektrik faturalarındaki 'kayıp-kaçak bedeli' sorunu çözüldü(!): Bedel alınacak ama tutar gizlenecek!

Bildiğimiz gibi bundan 2 ay kadar önce devlet elektrik faturalarında yeniden düzenlemeye gitme kararı almıştı. Bakın karar ne çıkmış...

Devlet, elektrik faturalarında düzenlemeye gidiyor

Elektrik faturalarının ekseriyetle kabarık geldiğini düşündüğümüz bizim gibi teknoloji meraklılarını oldukça yakından ilgilendiren bir haberimiz var sırada.

Melez ampuller geliyor, hatta geldi bile

Her iki türün de olumlu taraflarını alıp, kötü yanlarını bırakan melez ampullere geldi sıra. Bir sonraki adımsa LED aydınlatma.

Ön ödemeli elektrik sistemi: Simkartlı sayaçlar yolda

Simkartlı elektrik sayaçları ile birlikte, tüketiciler ön ödemeli elektrik hizmeti alabilecekler.

Türk mucitten %77 oranında elektrik tasarrufu sağlayan buzdolabı

İlkokul mezunu olan ve 12 yıldır soğutma sistemleri üzerinde çalışan Türk mucit Muammer Ceran güneş enerjisi ve/veya 12 volt elektrikle çalışan buzdolabı üretti.

Yakın geleceğin baskın aydınlatma düzeneği: LED

Günümüzde ticari, endüstriyel yahut kamu kurumlarında sadece %1 dolayında bir yaygınlığa sahip olan LED aydınlatma düzeneklerinin 2020 itibarı ile %60'larda seyretmesi öngörülüyor.

Hangi ülke hangi priz tipini kullanıyor?

Gittiğiniz ülke hangi priz tipini kullanıyor?

Yüksek watt'lı güç kaynakları daha fazla mı elektrik harcar?

Son kullanıcıların merak ettiği konulardan birisi bu: Daha yüksek watt değerine sahip güç kaynakları daha fazla mı elektrik tüketir?

Nano-üreteçlerle gömlekten batarya

Bilim insanlarının bu fikri geliştirilirse iPod'unuza elektrik sağlamak için hafif bir rüzgarda otobüs beklemek yeterli olabilecek.

İstanbul'da 3 günlük elektrik kesintisi

Kesintisiz güç kaynaklarınızın akülerini kontrol edin: BEDAŞ önümüzdeki birkaç gün İstanbul'un çeşitli bölgelerinde yapılacak çalışmalar nedeniyle elektrik kesintisi için uyarıyor.

Web 2.0'ı elektrik çarptı

Silikon Vadisi sağolsun Amerikan kökenli Web2.0 proje ve firmalarının bol bulunduğu şehirlerden San Fransisko'da gün ortasında yaşanan bir elektrik kesintisi hepimizin iyi bildiği bir çok sitenin zor...