TDK'dan ilginç bir müzikçalar daha: Müzik Küpü

Açılımı Türk Dil Kurumu 'olmayan' TDK, enterasan ürünleri tüketicilerle buluşturmaya devam ediyor. :)

TDK Boombox'ları hayata döndürüyor

Genelde bu tür haberlerimize 'halihazırlarında 30'larını sürmekte olanlar' diye başlarız ama bu sefer kaydı biraz daha geri sarıyor ve diyoruz ki 'halihazırda 40'larına merdiven dayayanlar' bu...

Winamp güncellendi

Winamp kullanıcıları yeni sürümü indirebilirler.

Sony Walkman 'Kasetçalar'larının üretimini Japonya'da durduruyor

Sony, Yürüyen (ve bu esnada müzik dinlemek isteyen) Adam'larının üretimini Japonya için sonlandıracağını resmi olarak açıkladı.

Sony Walkman NWZ-A845 incelemesi

Sony'nin OLED ekranlı ince Walkman'i NWZ-A845 incelemede.

Foobar2000'in yeni sürümü yayımlandı

Harcadığı neredeyse sıfıra yakın bellek ve sunduğu doğal ses kalitesi ile vazgeçilmez müzikçalar yazılımlarından birisi olan Foobar2000'in yeni sürümü yayımlandı.

AB şimdi de yüksek sesle müzik dinlemeyi yasaklıyor!

Avrupa Birliği Komisyonu ile Avrupa Elektroteknik Standartlar Komitesi'nin (CENELEC) ortaklaşa yürüttükleri çalışma ile beraber, AB dahilinde satışı yapılacak tüm müzikçalarlara üst seviye ses çıkış...

Yeni nesil iPod Nano 'işte böyle birşey'

Apple'ın merakla beklenen gösterisi en sonunda geldi çattı. Neler tanıtmadı ki Apple; yeni nesil iPod Touch'ı, iPod Nano'su, iTunes 9'u ve geleceğe dair daha pekçok da ipucu. Fakat bizim en çok...

Microsoft, Avrupa'ya özel 2 farklı Windows 7 sürümü dağıtacak

Microsoft cephesinden gelen haberlere göre, yazılım devinin yeni işletim sistemindeki tek eksiklik Internet Explorer olmayacak.

Foobar2000'in yeni sürümü yayımlandı

Harcadığı neredeyse sıfıra yakın bellek ve sunduğu doğal ses kalitesi ile Windows platformunun en tatminkar müzikçalarlarından birisi hatta belki birincisi olan Foobar2000'in yeni sürümü yayımlandı.

Microsoft Zune HD, sonbahar'da geliyor

Microsoft tarafından Apple iPod Touch'a rakip olarak geliştirilen taşınabilir medya oynatıcısı Zune HD'nin bu sonbaharda tüketicilerle buluşturulması bekleniyor.

Yeni iPod Shuffle (Türkçe) konuşuyor

iPod Shuffle için yeni özellikler geldi: 4 GB boyutuna çıkarılan sığanın yanında, ekransız müzikçalar artık neyin çaldığını size konuşarak iletiyor.

Winamp 5.55 final sürümü indirilebilir

Tanınmış medya oynatıcılarından Winamp'ın 5.55 versiyonlu yeni sürümü kullanıma sunuldu.

Samsung S5 İncelemesi: Stereo hoparlörlü müzik çalar

Samsung'un harici hoparlörlü, radyolu, alarmlı ve daha bir çok özelliğe sahip MP3 çaları S5'i detaylıca inceledik.

Creative Zen Stone+ ve iPod Shuffle karşı karşıya

Piyasadaki en ufak MP3 çalarlardan iPod Shuffle ve Creative Zen Stone Plus'ı inceledik. İkisinin farklarına ve avantajlarına bakıyoruz.

Yeni iPod nano İncelemede: Tombul ama zeki

Video oynatma gibi boyundan büyük yeni özellikler kazanan yeni nesil iPod nano'yu inceledik. iPod nano'un kullanım videosunu da unutmadık.

100 milyonuncu iPod satıldı

Apple bugün 100 milyonuncu iPod'unu sattığını açıkladı ve müzikseverlere bu sayıya ulaşmalarında yardımcı oldukları için teşekkür etti.

Zune delik deşik oldu

iPod'a rakip olarak piyasaya sürülen Zune, elektronik meraklıları tarafından delik deşik edildi. Ardı ardına Zune "hack"leri duyuruldu.