Bir dönem kapandı: Elveda Athlon!

AMD'nin en kıdemli ve başarılı markası olan Athlon, 1999 yılında başladığı ve günümüze kadar çok sayıda mimariye temel olarak sürdürdüğü macerasında sona geldi.

AMD Athlon II ve Phenom II'lere yolun sonu göründü

Hem mobil hem de masaüstü platformlarına yönelik yeni nesil Fusion Llano işlemcilerini satışa sunan AMD, artık iyiden iyiye yaşlanan emektarlarını da kenara çekmeye karar verdi.

AMD'den masaüstüne yönelik yarım düzine işlemci birden

AMD, güç tüketimi odaklı gelen Athlon II X2 210e'nin yanısıra toplamda yarım düzine yeni işlemcisini daha tanıttı gün itibarı ile.

AMD'den 5 yeni işlemci

AMD, ikisi Phenom üç tanesi de Athlon ailesinden olmak üzere toplamda beş yeni işlemcisini daha piyasaya sürüyor.

AMD'nin iş odaklı yeni işlemcileri yolda

AMD, Phenom II ve Athlon II dizileri altında konumlandıracağı 2,3 ve 4 çekirdeğe sahip olacak iş odaklı yeni işlemcilerini tüketicilerle buluşturmaya hazırlanıyor.

AMD'den kapsamlı fiyat indirimleri geldi

AMD'nin kendi sitesinde henüz resmi olarak listelenmiş olmasa da, an itibarıyla pek çok Phenom II ve bir tane de Athlon II modelinde eski fiyat etiketlerine kıyasla ciddi bir indirime gidildiği...

AMD'nin yeni bayraktarı 'Phenom II X4 965' yolda

Bu ayın sonunda nihai saat hızı başta olmak üzere tüm detaylarına kavuşacağımız hızaşırtma odaklı Phenom II 42 TWKR'ı ile gündeme oturan AMD, diğer yandan da halihazırdaki bayraktar X4 955'in yerine...

AMD'den AM3 tabanlı 2 yeni Phenom II daha

Tüm işlemcilerini 200 Avro seviyesinin altında konumlandırarak, fiyatlandırmasını daha da tüketici dostu hale getiren AMD, AM3 soket yapısıyla gelecek biri 3 diğeri 4 çekirdekli iki yeni işlemciyi...

Phenom II X2 550 ve Athlon II X2 250'nin fiyatları belli oldu

AMD'nin Computeks ile beraber tüketicilerin beğenisine sunmaya hazırlandığı merakla beklenen iki yeni modelinin yurtdışı fiyatlandırmaları belli oldu.

Core i5'in öncül test sonuçları yayımlandı

Intel'in önümüzdeki aylarda tüketicilerin beğenisine sunacağı Lynnfield ailesinin, en küçük kardeşi 2.66GHz'lık model, AMD'nin Phenom II X4 940'ı ile karşılaştırıldı.

Çift çekirdekli Callisto platformu gelecek ay işbaşında

4 çekirdekli Deneb'in 2 çekirdeğinin kapatılmasından meydana gelecek olan AMD'nin Phenom II ayağındaki yeni temsilcisi Callisto, gelecek ay tüketicilerin beğenisine sunulacak.

AMD'den 45nm'lik Phenom II X2 550 ve 250 işlemciler

Dün, enerji tasarruflu modellerinin yol haritası ortaya çıkan AMD, şimdi de 45nm üretim teknolojisinin ürünü, normal enerji sarfiyatına sahip modellerini gösterdi.

Phenom II X4 955 ile 7128 MHz'ye ulaşıldı

AMD'nin işlemci arenasındaki yeni bayraktarı Phenom II X4 955 ile yapılan hızaşırtma çalışmalarında 7128 MHz'ye ulaşıldı.

AMD Phenom II X4 955 Black Edition incelemesi

AMD Dragon platformunu AM3 soketli, DDR3 destekli, 3.2 GHz ile çalışan ve kırık çarpan kilidi sayesinde kolay overclock olan Phenom II X4 955 Black Edition'la güncelledi.

İlk nesil Deneb'lerin ömür döngüsü tamamlanıyor

AMD tarafından yapılan bildirimde, Deneb tabanlı Phenom II X4 ailesinin ilk üyeleri 920 ve 940'larınemeklilik takvimleri belirlendi.

Phenom II X4 955 ile 7 GHz'e overclock

AMD, kendi içinde yaptığı overclock testlerinde, tabii sıvı nitrojen gibi özel soğutma kullanarak 7 GHz gibi hızlara çıkabildiğini iddia etmiş.

Yeni seri Phenom II X4 945'te TDP değeri düşecek

AMD üst segmentte konumlandırdığı Phenom II X4 945'in yeni versiyonunda TDP değerini 95W seviyesine düşürmeyi planlıyor.

AMD, Phenom II X4 940'ın fiyatını aşağı çekiyor

AMD, yeni bayraktarı ve koşucusu Phenom II X4 955 ve Phenom II X4 945 modellerinin piyasaya sürülmesinin hemen arifesinde, Phenom II X4 940 fiyatında da indirime gidiyor.

Deneb'in kırpılmışı: Phenom II X2 550

Sahip olduğu fiyat/performans oranıyla olduğu kadar hızaşırtılmaya yatkınlığı ile de hepimizin sempatiyle yaklaştığı Deneb ailesine kardeş geliyor.

Phenom II X4 945'in çıkış tarihi belli oldu

AMD'nin Phenom II X4 955'in hemen ardından konumlandıracağı modeli X4 945'in çıkış tarihi belli oldu.