İçeriğe atla

Fotoğraf

Web Sayfasına Video Eklemek

• Please log in to reply
9 replies to this topic

HepYek

HepYek
  • Üye
  • 4.462 Mesaj sayısı:
Bir web sayfası düşünün.

Sadece iki tane video olmasını istiyorum. Yan yana duracak. Video 1 ve video iki olarak.

Fla uzantılımı olmalı avi mi mpeg mi. En kolay ve hızlı nasıl yapabilirim. Sayfada iki videodan başka bir şey olmayacak. Youtube de nasıl video izliyorum. Harika şekilde. Playerı var sesi var osu var busu var. İki ideo görüntümü tek sayfada görüntülemek ve yayınlamak istiyorum. html ve php bilgim az bir şey* var diyelim.

- Youtube ye atıp veya başka bir yere atıp onun linkini sitemde istemiyorum. Tüm video kendi sitemin serverında olacak.
- Video türü önemli değil Flz avi dat mov hov dov gov davi mavi hiç biri fark etmez ama videonun yüklenmesini beklemicem. Youtubede ki yüklendiği kadarıyla izleyebileceğim.
- Sayfa açılırken yok activex denetimiydi şu denetimiydi engeldi tepeydi uyarısı çıkmayacak. Youtubeya girerken hiç bir uyarı çıkmıyor mesela. direk görüntü oynuyor mübarekte.
- Sayfa açılınca adobe flash playerdı , showware playerdı, o player yok bunu yükle. free var şunu yap bunu yap uyarı çıkmayacak.

İstediğim sayfa Youtube değilde kendi serverımda olduğunu düşünün. That is it.

Notlar:
KOD
-Hostum, flash videoyu destekliyor
-Dreamweaver kullanıyorum.
-Her nevi uzantıtan her nevi uzatıya çeviricim mevcuttur.
-Şu programmı kullanmalısın derseniz programın adını versiyonu yazmanız yeterlidir.
- Flash yüklü ama kullanmayı bilmiyorum. İcabında ufak tefek işleri yapabilirim.

Sayfa adresi yazılınca iki video yan yana ve play tuşları. Kulllanıcı hangine play derse o çalacak. (Videolar sesli olacak)

Bilginiz yoksa bu güzel topikime hiç mesaj yazmayın lütfen. Konu gayet açık.

Yardım lütfen. Cumaya kadar bu sayfayı yapsam iyi olacak.

Saygılar Sevgiler.

I Love you Pclabs...

HepYek

HepYek
  • Üye
  • 4.462 Mesaj sayısı:
Up...

iyiinsan

iyiinsan
  • Üye
  • 3.497 Mesaj sayısı:
Bu işine yarar:
http://www.jeroenwij...LV_Media_Player

Videolarını FLV'ye çevirmen yeterli. Sonra http://www.jeroenwij...om/?page=wizard adresinden istediğin ayarları yap, kodu kopyala yapıştır.

HepYek

HepYek
  • Üye
  • 4.462 Mesaj sayısı:
ALINTI(iyiinsan @ 24-07-2008, 22:18:03) Mesajı Gör
Bu işine yarar:
http://www.jeroenwij...LV_Media_Player

Videolarını FLV'ye çevirmen yeterli. Sonra http://www.jeroenwij...om/?page=wizard adresinden istediğin ayarları yap, kodu kopyala yapıştır.

Tabi insanın güvendiği yerlerden fikir alması ve üzerine gideceği yeri bilmesi işi kolaylaştırıyor. Ben karanlık bir odada dolaşırken İyiinsan bana mumu verdi ve ben istediğimi buldum. Teşekkürler @iyiinsan.

Herhangi bir HTML sayfasına ilk mesajdaki şarklara uygun iki videoyu yan yana değilde alt alta eklemişimdir. Linki burada paylaşmak istemiyorum. Nasıl yaptığımı açıklayan bir yazıyı bu başlıkta paylaşırım yakında.

HepYek

HepYek
  • Üye
  • 4.462 Mesaj sayısı:
Bir html sayfasına video eklemeden kısaca bahsedeyim.

Öncelikle sayfalarınıza *.fla uzantılı video eklemenizde fayda var. fla diğerlerine göre daha az kapasiteye sahip oluyor ve yüklenmeleri daha kısa sürüyor.

İzletmek istediğiniz videonun uzantısı neyse öncelikle onu fla ya çeviriniz. bu7nun için "mpeg to fla" veya "avi to fla" gibi google araaları sonucunda ücretli ücretsiz bir çok çeviriciye ulaşabilirsiniz. Önerdiğim bir tane çevirici yok.

iyiinsan arkadaşımın verdiği http://www.jeroenwij...LV_Media_Player bu linkten flv playerı indirdim. İndirdiğim klasör aynı aşağıdaki resimdeki gibi.

KOD
<script type="text/javascript" src="swfobject.js"></script>
    <script type="text/javascript">
        var s1 = new SWFObject("player.swf","ply","328","200","9","#FFFFFF");
        s1.addParam("allowfullscreen","true");
        s1.addParam("allowscriptaccess","always");
        s1.addParam("flashvars","file=video1.flv&image=preview.jpg");
        s1.write("container");
    </script>

Bu klasörde readme.html dosyasını dreamwever ile açtım ve 24. satır ile 32. satır aralarını seçtim sadece ve başka bir isim ile kaydettim. Sonra bu readme.html dosyasını sildim. Böylece sayfamda sadece bir fla player çıkıyordu ve örnek görüntü oynuyordu. Fla ya çevirdiğim videomu bu klasöre taşıdım ve ismini video1.fla olarak değiştirdim. Sonra s1.addParam("flashvars","file=video1.flv&image=preview.jpg"); satırında file=video1.fla yaptım. Böylece html sayfasındaki player benim video1.fla görüntümü oynatıyordu. Preview.jpg ise video başlamadan gözüken ekran görüntüsüdür. Orayada güzel bir Screenshot alarak koydum Onun isminide hiç değiştirmedim.

Bu değişiklikleri yaptıktan sonra indirdiğim klasörün içinde ne var ne yoksa hepsini hostuma attım ve oluşan html dosyasını açtım. Videolar fla olarak şahane şekilde oynuyordu.

Detaylı açıklamalar olmadı yazıda. Bu konuya google aracılığı ile gelen çok olacak eminim. Bu mesaja sorularınızı bırakırsanız bu konuda yardımcı olabilirim elimden geldiği kadarıyla.

xsir

xsir
  • Üye
  • 1 Mesaj sayısı:
kardes kodda su hatayi verdi SWFObject tanimsiz ve dedigin gibi fla degilde flv ye cevirdim tum dosyalari ayni klasore attim ve o kasordekileri hosta upload ettim ama gostermedi ?? acil cvp bekliyorum

HepYek

HepYek
  • Üye
  • 4.462 Mesaj sayısı:
readme.html dosyasını modefiyeden önce olduğu gibi bırak. O şekilde dene.

DarkRedAnger

DarkRedAnger
  • Moderatör
  • 563 Mesaj sayısı:
Sorununu çözdükten sonra açıklayıcı anlatım yapman çok güzel olmuş. Tahmin ediyorum benim de işime yarar bir gün. O zaman geldiğinde ve bir yerde takıldığımda ilk başvuracağım sayfa olusun burası diye kafama not ettim.

Gerçi kendi videolarımı kendi server'ımda bulundurmak bandwidth açısından hiç de mantıklı değil; ancak, yine de sağol.

Düzenleme sebebi: Dahi anlamındaki "de"nin ayrı yazılmaması.

Bu mesaj DarkRedAnger tarafından düzenlendi: 06 Aralık 2008 - 22:57

HarDoLc

HarDoLc
  • Üye
  • 155 Mesaj sayısı:
Ben bildiklerimi paylaşayım daha anlaşılır olur.

Kullandığın sürüm flash video destekliyor diyorsun. O zaman [flash] [*/flash] arasında link koyarak olabilir diye düşünüyorum veya videonun emped koduyla da olabilir.

Denemediysen dene

kartin

kartin
  • Üye
  • 1 Mesaj sayısı:
Aynı sayfada aynı anda iki video alt alta göstermiyor. sebebi ne olabilir?