İçeriğe atla

Fotoğraf

Klavye Mouse Donuyor !

- - - - -

• Please log in to reply
14 replies to this topic

kungfuiknow

kungfuiknow
  • Üye
  • 9 Mesaj sayısı:
Yaklasık 3 aylık bır sıstem ılk aldıgım zaman klavye kılıtlenıyordu cıkartıp takınca duzelıyordu sonra yapmaz oldu dunden berı makınayı en az 3-4 defa reboot etmem gerekıyor yoksa calısmıyordu bazen mozılla acarken bazen muzık dınlerken bazende oyun oynarken alet once kalvye arkasından hemen fare ıptal oluyor makına arkada calısmaya devam edıyor ama mudehale edemıyorum sabah yenıden format attım hdd yavas bıcımlendırdım ama yıne aynı hata lutfen yardım

Asus 350 W kasa
C2 8200 cpu
ocz xtc 2*1024 ram
Gigabyte Ep35 ds3
palit 9600 gt e.k
seagate 250/16 hdd

internet

internet
  • Üye
  • 1.589 Mesaj sayısı:
besleme voltajında sorun olur, kablolarda sorun olur, fişine bak pinlerine smile.gif anakarta bağlı leyimlerine bak kontrol et, yazılımsal olabılıyor tanıtman gerekiyor ,aynı zamanda campır bıle oluyor klavyeler ıcın anakartta ne ıse yaradıgına bak kitapcıkta
modeli nedir klavyenin özellikleri varmı

kungfuiknow

kungfuiknow
  • Üye
  • 9 Mesaj sayısı:
ALINTI(HakanAnkara @ 26-09-2008, 11:56:46) Mesajı Gör
besleme voltajında sorun olur, kablolarda sorun olur, fişine bak pinlerine smile.gif anakarta bağlı leyimlerine bak kontrol et, yazılımsal olabılıyor tanıtman gerekiyor ,aynı zamanda campır bıle oluyor klavyeler ıcın anakartta ne ıse yaradıgına bak kitapcıkta

dedigin şeyleri kontrol ettim tek tek daha önce sadece klavye donuyordu bu arada klavye Frisby smile.gif

_OzGuR_

_OzGuR_
  • Üye
  • 57 Mesaj sayısı:
klavye mouse değiştirip denedinmi

hakyav

hakyav
  • Üye
  • 108 Mesaj sayısı:

Hakan Ankara sen bundan sonra hiç yorum yapma bence. Dilbilgisi ve imla sıfır. Yazdıkların anlamsız ve boş şeyler. Sadece milletin aklını karıştırıyor. Ben 15 yıldır profesyonel olarak bu piyasanın içindeyim ama senin kadar kolay yorum yapamıyorum. Dediğin şeyi bir düşün "Leyimlerine bak" . Zaten doğru cümle "lehimleri bir kontrol et" olmalıydı. Düşünsene bu arkadaş lehimleri nasıl kontrol edecek? Bordu söküp arkasınamı bakacak, yoksa klavyeyi söküp içine mi bakacak? Yapılması gereken en mantıklı iş klavye ve mause yi değiştirmektir. Eğer sorun çözülmüyorsa yeni windows kurulumu denenebilir. Daha ötesi daha detaylı bir inceleme gerektirir. Belki board sorunu belki de başka bir şey. Yani sözün kısası burada sadece laf olsun diye konuşmayalım. Bildiğimiz bir şey varsa düzgün cümlelerle açıklayalım. Yok bilmiyorsak sadece susalım......

Bu mesaj hakyav tarafından düzenlendi: 28 Eylül 2008 - 10:49

kungfuiknow

kungfuiknow
  • Üye
  • 9 Mesaj sayısı:
ALINTI(hakyav @ 28-09-2008, 11:36:50) Mesajı Gör

Hakan Ankara sen bundan sonra hiç yorum yapma bence. Dilbilgisi ve imla sıfır. Yazdıkların anlamsız ve boş şeyler. Sadece milletin aklını karıştırıyor. Ben 15 yıldır profesyonel olarak bu piyasanın içindeyim ama senin kadar kolay yorum yapamıyorum. Dediğin şeyi bir düşün "Leyimlerine bak" . Zaten doğru cümle "lehimleri bir kontrol et" olmalıydı. Düşünsene bu arkadaş lehimleri nasıl kontrol edecek? Bordu söküp arkasınamı bakacak, yoksa klavyeyi söküp içine mi bakacak? Yapılması gereken en mantıklı iş klavye ve mause yi değiştirmektir. Eğer sorun çözülmüyorsa yeni windows kurulumu denenebilir. Daha ötesi daha detaylı bir inceleme gerektirir. Belki board sorunu belki de başka bir şey. Yani sözün kısası burada sadece laf olsun diye konuşmayalım. Bildiğimiz bir şey varsa düzgün cümlelerle açıklayalım. Yok bilmiyorsak sadece susalım......

makınanın klavyesı memtest sırasında da donuyor Allah rızası ıcın yardım edın yoksa ya bu makına ya ben ıkımızden bırısı fazla bu dunya ya

Nihilix

Nihilix
  • Üye
  • 2.083 Mesaj sayısı:
Farklı bir klavye ile denedin mi? Arkadaşlar zaten daha önce söylemişler denemeni. Denediysen ve yine aynıysa farklı girişli bir klavye ile de dene bir. Örneğin seninki PS/2 ise bir Usb klavye takıp bakmalısın donacak mı yine.

Memtest sırasında da donması sorunun Windows'tan kaynaklanmadığını gösteriyor. Yukarıda söylediklerimizi denersin önce, olmazsa anakartından şüphelenmeye başlarız.

Imploser

Imploser

Uzman Üye

• Üye
  • 2.230 Mesaj sayısı:
aynı sorunu usb klavye kullanan bir arkadaşta yaşadık, ps/2'ye geçtik düzeldi smile.gif

hakyav

hakyav
  • Üye
  • 108 Mesaj sayısı:
Her ihtimale karşı birde ramleri tek tek takıp dene......

internet

internet
  • Üye
  • 1.589 Mesaj sayısı:
ALINTI(kungfuiknow @ 26-09-2008, 22:18:12) Mesajı Gör

dedigin şeyleri kontrol ettim tek tek daha önce sadece klavye donuyordu bu arada klavye Frisby smile.gif

diyer arkadaşlar bilgimi bilmedikleri için yorumlarımı beğenmiyorlar bu işler tecrübe işi hazırı al tak değiştir deneme yanılma işi deyil ben sana herkesin öncelikle yapabildiği yaptığı sonuç aldığı olasılıkları yazdım wink.gif bana anakartının modelini sölermisin bazı anakartlar klavye seçer çiddiyim tanımaya biliyorda performanslı bir şekilde kulanamaya biliyorsunda bir ara müsait zamanda bakarım başka bir klavye maus kulandığında sorunun düzeliyormu bu arada işletim sisteminden kaynaklanan veya pc birlesenlerinin performanslı ve uyumlu çalışmamasından kaynaklanıyor olmasın biggrin.gif

Bu mesaj HakanAnkara tarafından düzenlendi: 28 Eylül 2008 - 23:45

kungfuiknow

kungfuiknow
  • Üye
  • 9 Mesaj sayısı:
ALINTI(HakanAnkara @ 29-09-2008, 00:42:18) Mesajı Gör
ALINTI(kungfuiknow @ 26-09-2008, 22:18:12) Mesajı Gör

diyer arkadaşlar bilgimi bilmedikleri için yorumlarımı beğenmiyorlar bu işler tecrübe işi hazırı al tak değiştir deneme yanılma işi deyil ben sana herkesin öncelikle yapabildiği yaptığı sonuç aldığı olasılıkları yazdım wink.gif bana anakartının modelini sölermisin bazı anakartlar klavye seçer çiddiyim tanımaya biliyorda performanslı bir şekilde kulanamaya biliyorsunda bir ara müsait zamanda bakarım başka bir klavye maus kulandığında sorunun düzeliyormu bu arada işletim sisteminden kaynaklanan veya pc birlesenlerinin performanslı ve uyumlu çalışmamasından kaynaklanıyor olmasın biggrin.gif

8200 cpu
Ep35 ds3 anakart
palit 9600 e.k
ocz xtc ram
asus 350 w kasa
klavye degıstırdım sorun aynı işletim sistemi shanex xp sp3

kungfuiknow

kungfuiknow
  • Üye
  • 9 Mesaj sayısı:
ALINTI(hakyav @ 28-09-2008, 23:42:53) Mesajı Gör
Her ihtimale karşı birde ramleri tek tek takıp dene......

Ramler memtest ile denendi baska makınada denendi ekran kartı denendi işlemci denendi sad.gif

TaL

TaL
  • Validating
  • 1.528 Mesaj sayısı:
Anakartınıza usb'den bağlı çok sayıda çevre donanımı var mı? Mesela webcam, harici harddisk... vs?
Eğer varsa bunları çıkartıp denemizi salık veririm.

kormi

kormi
  • Üye
  • 143 Mesaj sayısı:
Aynı sorun bende yaşandı ya klavue yada mouse bozuktur.Bende klavye bozuktu değiştirdim şu no problem

kormi

kormi
  • Üye
  • 143 Mesaj sayısı:
pardon ike kere yazılmış

Bu mesaj kormi tarafından düzenlendi: 11 Ekim 2008 - 15:14