İçeriğe atla

Fotoğraf

Wd Harici Yada Dahili Harddisk Sorunları Olan Buraya Yazsın

* * * * * 1 Oylar

• Please log in to reply
35 replies to this topic

rekuy001

rekuy001
  • Üye
  • 11 Mesaj sayısı:
selam* arkadaşlar. Western Digital'in herhangi bir modelinde sorun yaşayan var mı aramızda? Varsa sorun hangi modelde ne tip olarak gözüküyor? Bilgilendirirseniz sevinirim.

bboyseco

bboyseco
  • Üye
  • 109 Mesaj sayısı:
dün 250gb wd diskim bilgisayarı açığımda sorun çıkardı bilgisayarımda görünmedi. bir çıkarıp takmayı denedim biosta görünüyor ama yine aynı bilgisayarımda görünmüyor. sonra everest ile bir sisteme gözatıyım dedim. orada 250 gb wd disk görünüyor. bende recovery programları ile kurtarabildiğim kadar veriyi kurtardım. fakat avi dosyalarım bozulmuşlar sanırım düzeltmenin bir yolu yok sad.gif . bu disk ile ne yapabilirim?

Bu mesaj bboyseco tarafından düzenlendi: 28 November 2008 - 12:20

Exi_A

Exi_A
  • Üye
  • 6 Mesaj sayısı:
Selamlar; wd640 mybook modelinden var, ürünü aldım bir gün kullandım ve patladı bütün bilgilerle birlikte gitti, aldığım yere götürüp sorunca servis 350ytl verirsen kurtarır gibi birşeyler söylediler.Bilgileri kurtardım, geri götürüp yeni bir ürünle değiştirdim şimdilik çok şükür bi sorun yok.

kolay gelsin..

iyiinsan

iyiinsan
  • Üye
  • 3497 Mesaj sayısı:
WD 2500BEVS 2.5" 250GB harddisk, alındıktan yaklaşık bir yıl sonra S.M.A.R.T. hatası verdi. Herhangi bir yavaşlama/veri kaybı/arıza yaşamamama rağmen bu hata nedeniyle kullanmayı bıraktım, en yakın zamanda da garantiye verip değişim isteyeceğim. (Hoş istememe gerek yok, standart prosedür o çünkü. Siz de sakın S.M.A.R.T. hatası alırsanız o diski kullanmaya devam etmeyin, kurtarabildiğiniz kadar veriyi kurtarıp yeni bir diske geçin.)

Onun dışında 1600BEVS (yukarıdaki diskin 160GB modeli) ve bir adet de 80GB'lık Passport var. İkisi de problemsiz çalışıyor.

internet

internet
  • Üye
  • 1589 Mesaj sayısı:
ALINTI(bboyseco @ 28-11-2008, 12:18:21) <{POST_SNAPBACK}>
dün 250gb wd diskim bilgisayarı açığımda sorun çıkardı bilgisayarımda görünmedi. bir çıkarıp takmayı denedim biosta görünüyor ama yine aynı bilgisayarımda görünmüyor. sonra everest ile bir sisteme gözatıyım dedim. orada 250 gb wd disk görünüyor. bende recovery programları ile kurtarabildiğim kadar veriyi kurtardım. fakat avi dosyalarım bozulmuşlar sanırım düzeltmenin bir yolu yok sad.gif . bu disk ile ne yapabilirim?
veri kurtarma yazılımları ile hdd kurtarırsın sonrada onarabilirsin ok. kurtarmadanda onarabilirsin
http://www.downloadi...-t808.html?amp;
http://www.downloadi...ltme-t4355.html

bboyseco

bboyseco
  • Üye
  • 109 Mesaj sayısı:
teşekkür ederim

eralpin

eralpin
  • Üye
  • 1 Mesaj sayısı:
Benim 320gb lık WD passport essential bir harici hardiskim var. yaklaşık 3 aydır kullnaıyorum ve hiçbir sorun yaşamamıştım. bir kaç gün once arkadaşımın bilgisayarına taktım ve bilgisayarda gözüktü fakat içini bir türlü açamadım. erişilemez die bir uyarı çıktı.(dizin bozuk veya okunamaz halde gibi bir iletiyle birlikte ). sonra kendi bilgisayarımda denedim ve yine aynı uyarı ve harddiski açmaya çalıştığımda müthiş bi yavaşlama oluyor bilgisayarda. bilgisayar yönetiminde de harddiski goruyor fakat boş olarak goruyor. yardım ederseniz sevinirim

quannash

quannash
  • Üye
  • 870 Mesaj sayısı:
500GBlik Mybook HDDm bad sector yüzünden uçtu içinde yaklaşık 300 GBlik veri vardı tek tesellim fotoğraflarımın yedekleri bilgisayarlarımda vardı...

@eralpin

sanırım HDDnin içinde bulunduğu kutunun kontrol devresinde bir sorun var bu yüzden HDDyi görebiliyor ama hiç bir işlem yapamayıp sistemini zorluyor... kutunun değişmesi gerek...düşük bir ihtimalle HDDnin kendi kontrol devresinde bir sorun oluşmuştur...

rekuy001

rekuy001
  • Üye
  • 11 Mesaj sayısı:
Ben de ilk bilgisayarıma WD internal 60GB hdd almıştım. Disk gerçekten çok performanslıydı. Bir gün bilgisayarımın içini açtım ve diskimi arkadaşın bilgisayara bağladık birbirimizden veri almak için. Tekrar geri taktım fakat kasaya sabitlediğim vidalı sistem tam oturmamış. Bilgisayarımı açtım ve o anki hafif titreşimle diskimin alt devre yüzeyi kasa metaline temas etti. Diskten bi cızzz diye ses geldi biggrin.gif ardından hafif bir duman çıktı. Diskim yanmıştı. İçindeki verilerimi diski bir daha hiçbir şekilde bilgisayarıma gösteremediğim için uçtu varsaydım. Veri kurtarma firmalarıyla irtibata geçtim. Çok astronomik rakamlar istediler GB başına. Ben de diski evde müze diye tabir ettiğim dolabımın arkasına koydum. Hala orada beklemekte biggrin.gif . Bu diskleri metal temasından korumak amacıyla bir kılıf tarzı bir şey* kullanmak diski ısıtır,farkındayım. Fakat bu durum diske zarar verebilecek durumda olabilir mi? Bir de acaba ben bu diskimdeki verileri kendi başıma kurtarabilir miyim? Disk hiçbir şekilde ne bios da ne de yönette gözüküyor ve elektrik gelmiyor. Konu hakkında yardımcı olabilecek bir bilgiye sahip arkadaş var mı acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.

rekuy001

rekuy001
  • Üye
  • 11 Mesaj sayısı:
merhaba arkadaşlar,
2 ay önce wd my passort essential 250 gb harici hdd aldım. ama şu anda içinde bulunan yüklü yazılımların hiç biri çalışmıyor. birde içinde yüklü olan dosyalarımda bir değişiklik yaptığımda orjınal dosyanın üzerinekaydetme yapamıyorum dosyanın yani bir kopyasını yaratarak kaydetmeme izin veriyor.
çok yere başvurdum ama kimse bana yardımcı olmadı bu konuda sizlerden biri bana yardımcı olabilirmi?

magandalaz

magandalaz
  • Üye
  • 1 Mesaj sayısı:
merhaba arkadaşlar benimde 80gb Wd harici diskim var enson bilgisayara bağladığımda gayet iyi çalışıyordu ki bu disk yaklaşık bir yıllık

Şimdi takınca disk çalışıyor elektrik geliyor yanlız hiçbir sistemde görünmüyor.
Ne kendi bilgisayarımda nede başka bilgisayarda nede laptopta üstelik yönet kısmında bile çıkmıyor anlıyacağınız elimde şuan hiçbir işe yaramayan ama içinde önemli verilerim olan bi disk var sizden acele yardım bekliyorum.

Diskin modeli WD800BEVS laptop disk, kutusu philips; ben kutuyu bile değiştim çalışsın diye yine aynı olay oldu. en son çare bilgisayarın içine takıcam sata oldğundan sorun çıkmaz diyorum. Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum..

hellaven

hellaven
  • Üye
  • 1 Mesaj sayısı:
Selamlar benim IBM den çıkma taşınabilir harddiskim var.Geçenlerde virüs girdi sanırım bi kaç defa f dosyadaki bilgileri tam olarak kaydedemedi gibi şeyler çıktı ve kapandı.En son açmaya denedim fakat sadece sağ alt köşede çıkıyor ve bi çok programın açılmasına izin vermiyor ve kendiside açılmıyor.Yardımcı olabilecek kimse varmı acaba ?

senatory

senatory
  • Üye
  • 48 Mesaj sayısı:
rekuy001 benimde başıma aynı olay geldi ve kadıköyde bir yer var oraya götürdüm en fazla 15-20 dk sonra dıskınız hazır dendı ve baktım yapmıslar ben 1 adet seagate 320 gb 1 tanede samsung 80 gb verdım tamıre ıkısı bana 90 liraya mal oldu.Şimdi maşallah tıkır tıkır çalışıyo...

MerveK

MerveK
  • Üye
  • 657 Mesaj sayısı:
ALINTI(eralpin @ 01-12-2008, 23:14:45) <{POST_SNAPBACK}>
Benim 320gb lık WD passport essential bir harici hardiskim var. yaklaşık 3 aydır kullnaıyorum ve hiçbir sorun yaşamamıştım. bir kaç gün once arkadaşımın bilgisayarına taktım ve bilgisayarda gözüktü fakat içini bir türlü açamadım. erişilemez die bir uyarı çıktı.(dizin bozuk veya okunamaz halde gibi bir iletiyle birlikte ). sonra kendi bilgisayarımda denedim ve yine aynı uyarı ve harddiski açmaya çalıştığımda müthiş bi yavaşlama oluyor bilgisayarda. bilgisayar yönetiminde de harddiski goruyor fakat boş olarak goruyor. yardım ederseniz sevinirim

WD Passport 2.5" 160GB HDD var bende de,2 yıldır kullanıyorum ve bu içini boş görme sorununu defalarca yaşadım, her defasında da sorun virüs kaynaklıydı.. Bunun haricinde donanımsal bir sorun yaşamadım, ancak benim WD dış kaplaması çok hassas olduğu için bir çok yerinden çatlama yaptı, sinir bozucu bir durum :S

cengizhan72

cengizhan72
  • Üye
  • 211 Mesaj sayısı:
Merhabalar..Yapılacakları harfiyen sıralıyacağım eğerki harfiyen dediklerime uyarsanız içindeki dosyalarıda kurtarır hardiskinizede eski haline kavuşursunuz.

WD harddiskiniz içinde gelen WD Diagnostics programını kurun.Mevcut değilse yada ulaşılamıyorsa netten indirebilir.
Programı çalıştırarak extended test ediyorsunuz bu yaklaşık (1 saati geçiyor)Not testten sonra dosyalarınızı yedekleyin.
tekrar WD Diagnostics çalıştırarak bu sefer write zeros çıkan pencerelere evet diyoruz isteğe göre quick erase diyorsunuz. Fullerase tercihiniz olsun bu yaklaşık(1 saati geçiyor)..
Hartdiskiniz bu aşamadan sonra görünmeyecek panik yok ve yapılacak olanlar sırası ile bilgisayara harddiskinizi bütünüyle tanıtmak.

Denetim masası,yönetimsel araçlar,bilgisayar yönetimi.Sol bardan disk yönetimini tıklıyoruz,Wd hartdiskiniz ayrılmamış görünecektir.Sonraki aşama tekrar sağ tıklıyarak yeni bölüm deyip sürekli olarak ileri ve ileri yapılması gerek taki SON na tıklıyana kadar ve harddiskiniz SON tıkladıktan sonra bilgisayarımdan masaüstünde belirecektir.Umarım bu aşamalardan sonra hartdiskiniz eski hataları vermiyecektir.

KINAMAX

KINAMAX
  • Üye
  • 1412 Mesaj sayısı:
Western Digital 500GB Essential Mybook almıştım yaz aylarında. Diskimi ara sıra yedek almak için kullanıyordum. Kişisel bilgisayarımda yaptığım çalışmaları bu diskin içine yedekliyordum. Bu akşam itibariyle bilgilerime erişemiyorum. Bazen diskin üzerine tıklayınca bu disk biçimlenmemiş biçimlendirmek istermisiniz diyor. Bazende içindeki bilgiler hiç görünmüyor.

Gerçekten bu diski aldığıma çok pişmanım. Birde nette bu diski kullananların birçok problem yaşadığına şahit olunca, iyice moralim bozuldu.

İçindeki bilgilerim benim yıllarca çalışmalarımı yaptığım bilgilerdi. Aile albümlerim, çektiğim vidoalar hepsi uçtu gitti gibi görünüyor.

Artık profesyonel bir veri kurtarma merkezine başvurmam gerekecek. Acaba kaç disk parası isteyecekler, ne yapalım içindeki bilgiler bizim için çok önemli.

Bu bilgileri kurtarabileceğim profesyonel bir kurtarma şirketi var mı? Hangisi güvenilir bilmiyorum. Ama bu bilgileri kurtarmak için elimden geleni yaparım.

tiktak

tiktak
  • Üye
  • 88 Mesaj sayısı:
ALINTI(Safranbolu @ 11-02-2009, 02:29:58) <{POST_SNAPBACK}>
Western Digital 500GB Essential Mybook almıştım yaz aylarında. Diskimi ara sıra yedek almak için kullanıyordum. Kişisel bilgisayarımda yaptığım çalışmaları bu diskin içine yedekliyordum. Bu akşam itibariyle bilgilerime erişemiyorum. Bazen diskin üzerine tıklayınca bu disk biçimlenmemiş biçimlendirmek istermisiniz diyor. Bazende içindeki bilgiler hiç görünmüyor.

Gerçekten bu diski aldığıma çok pişmanım. Birde nette bu diski kullananların birçok problem yaşadığına şahit olunca, iyice moralim bozuldu.

İçindeki bilgilerim benim yıllarca çalışmalarımı yaptığım bilgilerdi. Aile albümlerim, çektiğim vidoalar hepsi uçtu gitti gibi görünüyor.

Artık profesyonel bir veri kurtarma merkezine başvurmam gerekecek. Acaba kaç disk parası isteyecekler, ne yapalım içindeki bilgiler bizim için çok önemli.

Bu bilgileri kurtarabileceğim profesyonel bir kurtarma şirketi var mı? Hangisi güvenilir bilmiyorum. Ama bu bilgileri kurtarmak için elimden geleni yaparım.

Benim de samsung 500 gb harici diskimde başıma gelmişti, diski güvenli kaldırmadan yapınca olmuştu, scandisk yapmayı denediniz mi? Scandisk yapınca çalışır.

KINAMAX

KINAMAX
  • Üye
  • 1412 Mesaj sayısı:
Diske 3-4 dakika erişebiliyoruz. Daha sonra diskin çalışması duruyor. İçindeki disk plakasının dönmesi duruyor. Bunu elimle diske dokunarak hissedebiliyorum. Herhangi bir titreşim veya diskin döndüğüne dair hiçbir ses gelmiyor.

okanozturk1

okanozturk1
  • Üye
  • 1 Mesaj sayısı:

selam* arkadaşlar. <u>Western Digital'in </u>herhangi bir modelinde sorun yaşayan var mı aramızda? Varsa sorun hangi modelde ne tip olarak gözüküyor? Bilgilendirirseniz sevinirim.

selamlar wd nin 2TB 800 firewire ile çalışan (my book studio) modelini aldım ancak diğer bilgisayarlarda açamıyorum sadece ilk bağladığım macbook pro da çalışıyor nasıl halledeceğim bu sorunu?? şimdiden teşekkürler

KINAMAX

KINAMAX
  • Üye
  • 1412 Mesaj sayısı:

Diske 3-4 dakika erişebiliyoruz. Daha sonra diskin çalışması duruyor. İçindeki disk plakasının dönmesi duruyor. Bunu elimle diske dokunarak hissedebiliyorum. Herhangi bir titreşim veya diskin döndüğüne dair hiçbir ses gelmiyor.

3 gün önce 2TB bir hdd aldım. Sırf bilgilerimin yedeğini tutabilmek için. WD kampanyada 188TL gibi bir fiyatta satılmasına karşın 216TL ye Segate aldım.

Nakres35

Nakres35
  • Üye
  • 53 Mesaj sayısı:
2hafta önce vatan computerdan WD 750 GB 2.5 inç harici hard disk aldım 36 mb ile veri aktarma yapıyordu dün veri kurtarma yaptım harddiskten sonra tekrar harddiske veri kopyalamaya çalıştım ama birazını kopyalıyor ve sonrasında 1 saat kaldı diyor takılıyor..ntfs olaral biçimlendirdim ama yine aynı hiçbirşey değişmedi.sizce neden olabilir.aktarma hızı 24mbta takılı kalıyor.

Digitaldrop

Digitaldrop

EvilMod

• Moderatör
  • 5568 Mesaj sayısı:

2hafta önce vatan computerdan WD 750 GB 2.5 inç harici hard disk aldım 36 mb ile veri aktarma yapıyordu dün veri kurtarma yaptım harddiskten sonra tekrar harddiske veri kopyalamaya çalıştım ama birazını kopyalıyor ve sonrasında 1 saat kaldı diyor takılıyor..ntfs olaral biçimlendirdim ama yine aynı hiçbirşey değişmedi.sizce neden olabilir.aktarma hızı 24mbta takılı kalıyor.

Kendi açtığın başlıkta bakalım :)

Ekrem

Ekrem
  • Üye
  • 9 Mesaj sayısı:
WD 3.5" 1TB Caviar Black Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk

Yakın zamanda yeni bir makine topladım. Konfigürasyon bilgilerinide en aşağı bölümde belirttim.

Makineye ilk sistemi kurduğum her şey pürüzsüzdü. Ancak daha sonraları ses sistemi ile uğraşırken Realtek'in bir progmını yükledim. Sonra ne olduysa oldu. Harddisk kafayı yedi. Belirsiz aralıklarla belirli bir süre disk hızında tavan yapma söz konusu. Hız tavan yapınca doğal olarak kasmaya başlıyor. 1-2 saniyelik bir arayla küçük küçük takılmalar meydana geliyor. Lakin işin enterasan tarafı oyun oynarken hiç bir kasılma, hiç bir tekleme yaşamadım. Oyunlarda Crysis 2, Need for speed hut porsuit. Her ikisinde 2 ila 4 saat aralıksız son grafik ayarlarında oynadım. çok şükür hiç bir sorun yaşamadım. Ama gel gelelim herhangi bir işlem yaparken oyun dışında, makine bahsettiğim gibi kasılmaya başlıyor. Sata kablolarını değiştirdim. farklı sata girişlerine taktım. bilgisayara yeniden format attım. bazı bi çok programı kurmadım. arka planda çalışan gereksiz tüm programları sonlandırdım. Harddisk'in herhangi bir zarar görmesine karşın bir çok programla denetleme yaptım ama maalesef hiç bir sonuç alamadım. Allah Rızası için şu kardeşinize bir yardım eli uzatırsanız çok sevinirim.

İlgilenen arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkür ederim.

Konfigürasyon

INTEL Core i7 960 Soket 1366 3.2GHz 8MB Cache 45nm İşlemci
ASUS Rampage III Formula Intel X58 Soket 1366 DDR3 2200MHz (O.C.) Anakart
WD 3.5" 1TB Caviar Black Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
CORSAIR 6GB (3*2GB) XMS3 DDR3 2000MHz CL9 Üçkanallı Bellek Kiti
ZOTAC GTX465 GDDR5 1GB 256Bit Nvidia DX11 Ekran Kartı

mSLaBs

mSLaBs

Student Bender

• Üye
  • 999 Mesaj sayısı:
Ekrem

Aynı zıkkımdan bende de var. Bana da hem bu hatayı hem de reset, mavi ekran ve "mbr-c,d disk bölümleri okunamaz durumda" hatası veriyordu; servise yolladım. Servisten dün aldım. Değişim beklerken "biçim onarıldı" işlemi ile aynı ürünü teslim aldım. Bakalım; bir daha olursa WD dahili disklere daha da yaklaşmam.

Ekrem

Ekrem
  • Üye
  • 9 Mesaj sayısı:

Ekrem

Aynı zıkkımdan bende de var. Bana da hem bu hatayı hem de reset, mavi ekran ve "mbr-c,d disk bölümleri okunamaz durumda" hatası veriyordu; servise yolladım. Servisten dün aldım. Değişim beklerken "biçim onarıldı" işlemi ile aynı ürünü teslim aldım. Bakalım; bir daha olursa WD dahili disklere daha da yaklaşmam.

Maalesef ki maalesef sıfır cihaz alıyorsun bozuk çıkıyor üstüne tutup tamir edip gönderiyorlar. WD alırken diken üstündeydim zaten korktuğum başıma geldi.