İçeriğe atla

55 EKRAN TÜPLÜ TV KAÇ WATT ELEKTRİK TÜKETİR?

• Please log in to reply
9 replies to this topic

Ezeldenberi

Ezeldenberi
  • Misafir
Tüm markaların kendi sitelerinde araştırdım yok .Lcd lerle karşılaştıracam.teşekkürler

nfortech

nfortech
  • Misafir
Marka, model ve kullandığı donanıma göre değişken bir durum fakat tahminim güç tüketimi 60watt civarı. Güç tasarrufu konusunda güzel bir makale yayınlamıştı forumda, incelemeni tavsiye ediyorum: http://www.pclabs.co...-guc-tuketiyor/

moron

moron
  • Misafir
Saatte 50-60 W olabilir. LCDlerle birebir karsilastirmak zor. (Birim alanda ayni parlakliktaki goruntu icin kac watt harcandigina bakmak lazim).

TARIKK

TARIKK
  • Misafir
Philips 55 ekran CRT TV de biraz önce ölcüm yaptım. Kullandıgım cihaz cok cok profesyonel degil ama, kötüde sayılmaz gecen ay Tchibo'dan almıstım. Neyse Ekrandaki görüntüye baglı olarak min 30, max anlık olarak 60 Watt gördüm ortalama 40 Watt civarında.

moron

moron
  • Misafir
TVnin sesi de degeri etkileyecektir. Yuksek ses icin daha cok guc harcanacaktir.

hakan

hakan
  • Misafir
ctr olsun lcd olsun , ekranına ve hz gore guc tuketımı artar veya azalır , merakını gıdereyım ortalama lcd ve ctr es deger ozellıkler ekran boyları fılan ortalama aynı guc tuketımıne sahıptır , tek farkı teknolojı degısık ;) 1cm kalınlıgında bır lcd tv olsa hosunuza gıtmezmı havasıda cabası yani :D

Ezeldenberi

Ezeldenberi
  • Misafir
@nfortech Arkadaşım teşekkürler tam isabetli testler olmuş.Ayrıca herkese teşekkürler.

M.Ali Yetiş

M.Ali Yetiş
  • Misafir
@Hakan : Söylediğiniz kesinlikle ve kesinlikle doğru değildir. LCD kesinlikle daha düşük güç tüketimine sahiptir. Yukarıda verilen linke de mi bakmadınız?

911GTR3

911GTR3
  • Misafir
Bizdeki 51 crt 85 watt olarak etiketlenmiş. En yüksek değerdir bu. 81 ekran lcd ise 70 watt olarak etiketlenmiş. Bu değerler en yüksek değerlerdir. Markaya modele ve tabi ki televizyonu kullanma tarzınıza göre değişir. Bazı arakadaşlar sürekli yanlış cevaplar veriyor forumda. Lütfen dikkatli olalım.

Ezeldenberi

Ezeldenberi
  • Misafir
@911GTR3 ii söyledin ancak... Arkadaşların bilinçlenmesi adına iyi artıbenim içinde tabiki.Özellikle GÜÇ tüketim testleri içinde PCLABS teşekkürler.. Sonuç olarak lcd daha az güç tüketiyor.Tabiki boyuta bağlı olarak değişir.