İçeriğe atla

Kablosuz ağı görememe sorunu ...

- - - - -

• Please log in to reply
15 replies to this topic

bAdbULL

bAdbULL
  • Misafir
Arkadaşlar son bir kaç gündür US.ROBOTİCS modemime kablosuz olarak bağlanamıyorum.Kablo ile bağlanıyorum ancak kablosuz olarak ne başka bilgisayarlar ile nede telefonum ile kablosuz ağımı göremiyorum.Ayarları şifreleri değiştirdim sorun çözülmedi.Sonuç olarak ağımı kullanamıyorum sizce ne yapmalıyım?

hls

hls
  • Misafir
kablosuz ağın şifresi olması lazım ona dikkat edin

Melih ÖZDEMİR

Melih ÖZDEMİR
  • Misafir
Modemde Kablosuz ağı gosteren ısıgın yanıyomu ? yanmıyosa modemden kapatılmıstır kablosuz yayın... eger yanıyosa bı reset atıp bılgılerı tekrar gır modeme duzelebılır belkı..

betulkoc

betulkoc
  • Misafir
Birde bilgisayar ında ki kablosuz ağı gösteren ışık var onun açık olup olmadığını kontrol edebilirsin.Notbook ta ise eğer sorunun.

betulkoc

betulkoc
  • Misafir
modeminizi tanıttınız mı bilgisayarınıza..

Djbadbull

Djbadbull
  • Misafir
Dediğim gibi modem normal çalışıyordu ancak birkaç gündür bağlanamıyorum.Kablosuz ışığı arada bir yanıp sönüyor.Şifresi var tabiki ve değiştirdim yinede değişmedi :S

nacer

nacer
  • Misafir
medeminizn modeli nedir?

bAdbULL

bAdbULL
  • Misafir
usr9110

Melih ÖZDEMİR

Melih ÖZDEMİR
  • Misafir
Eğer notebook kullanıyorsan klavyeden kısa tusuna basılmıs ve notebook un yayını kesılmıtır.. klavyede kı tusalara bak ustunde telefon dıregı gıbı yayın tusu vardır buyuk ıhtımal.. Fn ve o yayın tusuna basarsan acılır eğer sorun buysa gorur.. modemden de kablosuz yayının acık oldugunu dogrula sorunun cozulmesı gerekır...

WinOS

WinOS
  • Misafir
"Kablosuz ağımı göremiyorum?" demişsiniz. Modem Ayarlarınızda Wirelles Güvenlik ayarları bölümünde Kablosuz Modeminizin Adı Gözükmesin diye var olan seçenek mi işaretli acaba? Eğer bağlanmaya çalıştığız aygıtların Wi-Fi aygıtları stabil çalışıyor ( yani yakındaki başka bi Wi-Fi ağını görüyor ) ise yukarıda yazmış olduğumun modemin Wi-Fi isminin görünürmü yoksa gizli mi olduğunu kontrol ediniz.

bAdbULL

bAdbULL
  • Misafir
Laptopumdan cep telefonumdan ve diğer bilgisayarımdan kablosuz olarak ağımı göremiyorum.Ancak başka kablosuz ağları görebiliyorum.Her türlü ayarını kontrol ettim ancak bir sorun göremiyorum.Modemim 4-5 senelik belki anteni bozulmuştur diye düşünmekteyim :S

Melih ÖZDEMİR

Melih ÖZDEMİR
  • Misafir
evet sorun modemdedır o zaman... sen ya kablosuz bı modem al yada hattı kapattırıp başka servisten internet al kablosuz modem bedava ya getır :D

bAdbULL

bAdbULL
  • Misafir
Elimde olsa telcom quicknet e geçicem ama imkan yok işte ttnette kaldık.

nacer

nacer
  • Misafir
Geç oldu ama, modeminizin web konsoluna girip kablosuz kanalını 6 - 11 yada 13 gibi değiştirerek deneyin. Bende de 9108 var ve zaman zaman 6. kanaldan yayın yapmayı bırakıyor.

kadir

kadir
  • Misafir
airties RT-206vTT  kablosuz modem kullanıyorum. Modem ayarlarıma ekrandan ulaşamıyorum.Hizmet proğramında sayaç menüsüde bana bilgi vermiyor TEŞEKKÜRLER..

OVDT

OVDT
  • Misafir
Modemi resetlemeyi deneyin. Modemin arkasında ufak bir delik olacak. İğne ile 5 saniye nasılı tutun ve modem fabrika ayarlarına dönecek. O zaman tekrar deneyin.   Ayrıca, bilgisayarınızdaki IP ayarlarını otomatiğe getirin; el ile IP almasın bilgisayar.