İçeriğe atla

Windows 7 yükledim açılmıyor(sorun çözüldü)

• Please log in to reply
10 replies to this topic

imozzi

imozzi
  • Misafir
mrb bugün windows 7 yükledim yüklenim tamamlanırken bilgisayarınız yeniden başlatılıyor dedi bilgisayar yeniden başladığında post ekranında kilitleniyor biosa giremiyorum indowsa giremiyorum windows 7 yüklemeden önce böyle bir sorunla karşılaşmadım çözümü nedir?

DrCrow

DrCrow
  • Misafir
Hard disk ve CD-DVD sürücülerini çıkarın bilgisayarla olan bağlantısını kesin , bilgisayarınızı başatın bios'a ulaşabilirseniz yeniden takın. Bios'a yinede ulaşamıyorsanız sadece temel donanımlar kalacak şekilde deneyin.

imozzi

imozzi
  • Misafir
hdd yi çıkarttıımda biosa ulaşabiliyorum fakat taktığımda yine sonuç yine aynı. biosa ulaşınca bu sorunu çözme ihtimalim varmı?

m1903

m1903
  • Misafir
Sorununuzla alakası yok ama anakartınızdan dolayı işlemcinizden tam yararlanamadığınızı görüyorum. Anakartınız normalde 1066mhz fsb destekliyor oysa sizin işlemciniz 1333mhzlik fsb'ye sahip. Bu yüzden 2.66ghzlik işlemci 2.13ghz ile çalışarak ziyan oluyor. Tavsiyem overclock ile işlemcinizin tam performansından yararlanmanız. Bunu zaten biliyor olabilirsiniz ama ben yine de eklemek istedim :)

imozzi

imozzi
  • Misafir
@m1903 sağol* bunu zaten biliyordum biosa giremediğim için öle normalde 3 ghz de çalıştırıyorum :)

imozzi

imozzi
  • Misafir
biraz riski göze alarak sorunu çözdüm hdd nin kablosunu çıkartıp win xp cdsini takıp normal yükleme yapmak için post ekranını atlattım post ekranını atlattıkdan sonra hdd kablolarını takıp kuruluma devam etdim windows 7 kurduğum bölümü sildim ve sorun çözülmüş oldu

murat

murat
  • Misafir
biosa ulaşmak için hard diski çıkarman lağzım....hard diskini başka bir pc yanına takıp scan disk yapman lağzım

furkan

furkan
  • Misafir

hiç bir oyunçalışmıyo bilgisayarda en iyisi ram3 ekran kartı 1 gb hz ise3.2  hiç memnun değilim

halil

halil
  • Misafir

oyun hiç açılmıyor nfs 2 oynuyordum xp iken windows 7 ye çevrildi ama oyunlar hiç açılmıyor tıklıyorum hiç birşey gelmiyor tekrarda yükledim yardımcı olursanız

dynamic

dynamic
  • Misafir

Windows XP verimlilik programlarını çalıştırın.Nasıl yapacağınızı resmi sitesinden öğrenin.Hepsi bu kadar.

dynamic

dynamic
  • Misafir

Windows 7, şu ana kadar microsoft'un çıkardığı en kararlı, en harika yani en mükemmel işletim sistemidir.işletim sistemini kullanmayı bilememekten kaynaklanan sorunlar olmakla birlikte,  tüm sorunların çözümüne başlamadan önceki ilk adım update etmektir. İlk önerim işletim sisteminizin olmazsa olmazı mutlaka güncelleştirmelerin yapılması Windows 7 diğer windows versiyonları ile uyum içinde çalışması için içinde alt ve eski versiyonlarının uyumluluk paketleri vardır.Bu yüzden çalıştıramayacağı hiçbir oyun ve eski sürümlerinin yapıp ta, seven'in yapamayacağı hiçbir iş yoktur.Ve FAZLASI vardır.Bunu ancak sistemi kullandıkça öğreneceğiz. Şöyel düşünün: İlk çıkan 95'ten sonraki daha iyi işletim sistemi 95 SE idi.Ve daha sonra ise bütün dünyada aynı anda lansmanı yapılan yapılan işletim sistemi win98 idi. Bütün bunların üstüne XP çıktı.Doğal olarak ne bill gates'in ne de çalışanlarının yemediği hakaret kalmamıştı.Oysa XP dünyada en beğenilen işletim sistemlerinden biriydi.Alışmak, hele de 95-98 den sonra alışmak çok kolay olmadı.Şimdi ise benzer durum windows 7 için yaşanıyor.Bence MICROSOFT firmasının çıkardığı en muhteşem ve en kararlı işletim sistemi bu.Tabiiki eksikleri olması muhtemel...Ama sanki yok gibi.Tıkır tıkır çalışıyor.Sorunsuz.Oyunları da oynatıyor. Lütfen, ön yargılarımız kıralım.Ve diğer sitrelerden de yorumları aratalım.İş öyle ki, sorunlar işletim sisteminden değil, kullanıcının bilgisizliğinden kaynaklanıyor.Saygılarımla.