İçeriğe atla

Lg W2284F LCD Monitörde Digital Power Saving Mode Hatası

• Please log in to reply
12 replies to this topic

carrbonn

carrbonn
  • Misafir
iki üç hafta kadar önce yeni bir bilgisayar aldım. bilgisayarda oyun oynarken monitör birden kendisini kapattı ve ekranda digital power saving mode yazısı çıktı. bilgisayar çalışmasına rağmen monitörü hiç bir şekilde açamadım. Reset atarak tekrar çalıştırdım. Bu hatayı 3-4 defa farklı oyunlarda da yaptı. Sistemim: zotac gtx 275 saphire pure 790x 4gb Kingston 1066 mhz AMD phenom II X4 810 Cooler Master CM-690 600watt Lg W2284F LCD Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

hakan

hakan
  • Misafir
monutor ve ekran kartı ara bağlantını hangı arabırım kablosu ıle saglıyorsun ?

carrbonn

carrbonn
  • Misafir
Dvi kablosu kullanıyorum

hakan

hakan
  • Misafir
sorununu net bılmıyorum gormedende bısey demek zor ama bır ıt uzmanının cevabı sorun yazılımsal dıyor yapılması gereken assadakı gıbı sırlamıs 1 - Bilgisayarınızı yeniden başlatın 2 - F8 tuşuna basın başlangıç sırasında 3 - Ağ Desteği ile Güvenli Mod'u seçin 4 - Yöneticisi olarak giriş Yapın 5 - Ekran kartınız en son sürücü indir 6 - Sürücü kurulumu gerçekleştirin 7 - Bilgisayarınızı yeniden başlatın Denetim Masası - Güç Seçenekleri - her zaman açık

hakan

hakan
  • Misafir
kım verdı bu eksı puanı gıne ne guzel cevap yazmısım ıykı wep master fılan deyılım yoksa :D

burakku

burakku
  • Misafir
Sorunun monitörden olduğundan emin misiniz? Ekran kartı yerinden oynamış olabilir mi? Bir de öteki DVI çıkışına bağlayın monitörü.

carrbonn

carrbonn
  • Misafir
Hakan arkadaşımın önerisini yerine getirdim ancak sorun çözülmedi, Aynı şekilde ekran kartını kontrol ettim yuvasından çıkmamış ve ekran kartının diğer DVI çıkışını da denedim sorunu çözemedim. Hatta power saving mode hatası artık internetteyken ya da film izlerken de oluşmaya başladı.

Hasan Yıldız

Hasan Yıldız
  • Misafir
Genelde lg monitörlerde sürekli yaşanır oldu nedeni autosense özelliğidir. Hiç bilgisayar açıkken başıma geldmedi bir kaç kez hiç sistem açılmayarak bu yazıyı verdi onboard ekran kartı vardı. Pcı express yuvasına bir ekran kartı takıp bu kart üzerinde bilgisayarı açınca monitör düzeldi tekrar ekran kartını sistemden çıkartarak onboard a bağladığımda sorun kalmamıştı. Sizin probleminiz bilgisayar çalışırken olduğu için bunu sanırım bios taki ayarlardan gerçekleştirilebilir bazı bios larda power save mode enable / disable özelliği bulunur buradan yapılabilir sanırım. Eğer vista kullanıcısı iseniz denetim masasında ki güç yönetimi bölümünde yüksek performans seçili değil ise de kaynaklanabilir burayı yüksek performans a alarak ta çözüme ulaşabilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sonuç alırsanız mutlaka yazınız bizde aynı sorunla karşılaşan başka arkadaşlara hada kolay yardımcı olmuş oluruz.

okan

okan
  • Misafir

arkadaşlar bende de aynı sorun var monitörüm LG arkadaşların anlattığı yöntemleri denedim ilk açılışta açılıyo sonra tekrar aynı hatayı veriyo

ilker

ilker
  • Misafir

arkadaslar ekran hic acılmıo ki pover saving mode yazıo monitör hic acılmıo napmalıyım

engin

engin
  • Misafir

ilker arkadaşım benim pc de hiç açılmıyor aynı seninki gibi eğer pc in olusa nasıl yaptığını bana anlatırmısın şimdiden teşekür ederim herkese...

Mehmet Akif

Mehmet Akif
  • Misafir

arkadaşım benimde hiç açılmıyor litfen acil bir şey söyleyin ayrıca pcı express yuvası da neresi

Oğuzhan

Oğuzhan
  • Misafir

benimde monitör LG ve ilk açılışta açılıyo gibi ses çıkmıyo.Açılmıyo yani Power Saving Mode yazısı geliyor sadece.Sonra gidiyor of ya yeter