İçeriğe atla

Turkcell VINN 3G Modem Sorunu!! Yardım lütfen :(

- - - - -

• Please log in to reply
305 replies to this topic

enes

enes
  • Misafir

BENIM WINN IMA SADECE 20 BOLUM DIZI IZLEDIĞIM ICIN 256 TL PARA GELDI BOLE SEYMI OLUR BENIM BAĞLANTIDAN ŞIKAYETIM YOK COK IYI CEKIO AMA PARASI COK FAZLA  GELDI ARKADAŞLAR VINN INIZDA YESIL ISIK YANIOSA CEKMEZ MAVİ İLE SARI ARASI BI RENK YANMASI LAZIM BEN BUTUN EWI DOLASTIM BULDUM :D

DURSUN

DURSUN
  • Misafir

BENIM WINN A 256 T L PARA GELDI ANLAMADIM NASIL GELDIĞINI COK KAZIK BI INTERNET INTERNETI YAWAS OLAN ARKADAŞLAR ICIN SOLUYORUM YESIL YANARSA MODEM CEKMEZ MAVİ İLE YESİL ARASI BIRENK YAZARSA TTNETIN 3 KATI CEKIO BUNU DİKKATE ALMANIZ RİCA OLUR

özgür

özgür
  • Misafir

Arkadaşlar benim sorunum virüsmüş.format çözüm oldu çok şükür.saatte 600 mb gupload yapıyordu.İstatistikler bölümünden takip etmeseydim milyarlarca fatura ödeyebilirdim.42 milyar fatura ödeyen var arkadaşlar dikkatli olun.İstatistikler bölümü bire bir doğru bana göre 2260.da kesin çözüm zaten kota bilgisi için.şükürler olsun sorunsuz vınn kullanmaya devam.Allah vınn.ı mı nazarlardan korusun diyorum başka birşey demiyorum.İzmir.de çeşme her yerde en hızlısından internet.arkadaşlar adam tunceli.de kırklareli babaeski.de vınn kullanmaktan bahsediyor.bu altyapı 3 büyük şehir.de daha yeni yeni oturmak üzere hatta oturdu bile denemez. Neyse.sizlerin de sorunsuz vınn kullanmanız dileğiyle...

lifeanreb

lifeanreb
  • Misafir

vınn aldığımıza pişman olduk eşimle keşke almasaydık böyle bi hataya düşmeseydik.10 dk da bir sinyal gidiyor* ilk ay 19 tl miş sakın inanmayın bize 100 gelcekmiş uyarı mesajı geldi  ve sadece internette gezinmekle  turksel kazıklıyo herkesi .internette okudum benim gibi pişman olanlar çok kapatsak bile vıını her ay 19 tl ödemek zorundayız.devlet bizim gibi enayileri bulmuş kazanıyo yaşıyoo.neyse ben fazla derinlee inmeyeyim ağzımı açmayayım ama hiç kimseye vıın önermiyorum benden söylemesi daha anlatacak çok şey var ama başka yorumları okuyun anlayın by.

hakan

hakan
  • Misafir

sorun yasayan baya varmıs  :)

ishak can

ishak can
  • Misafir

arkadaşlar.  son tecrübelerimi paylaşayım. modemi; modemle birlikte verilen usb kablosu ile verici çihaz yönüne doğru uç noktası gelecek şekilde sabitledim. 275 kbps yi aşan bir hıza kavuştu. ilk önce direk bilgisayara takıyordum modemi 20 lerde idi kablo kullanımı 60 lara çıkarmıştı. yön tayini çok daha etkili oldu.

ishak can

ishak can
  • Misafir

arkadaşlar bende vınn tecrübelerimi paylaşayım. öncelikle bağlanamamasının temel sebebi bilgisayarın kasılması. ilk taktığımda işlemcisi düşük dizüstüler şok geçirebiliyorlar. eğer önceden sınırsız ttnet kullandı iseniz saçma sapan proğram çöplüğüne dünmüş olabilir. ilk önce gereksiz bütün proğramları sildim bilgisayar artık kasılmıyor. sınırsız ttnet hızına alışmış birisi olarak gerçekten ızdırap verici bir hızı var, ama formu okuduğumda şükrettim, hız kontrollerimde 70-80 kbps yi sürekli görebiliyorum. şu an köydeyim muhtemelen 3g uyumlu değildir. okullar açıldığında köyden çıkınca daha hızlı olacak diye de umuyorum. herşeye rağmen bu çağda bu ızdırap çekilmez, keşke benim sözleşmeyide iptal etseler.  çok pişmanım.

ishak can

ishak can
  • Misafir

arkadaşlar, dns numarlarını değiştirerek youtuba girerdik. lakin vınn da değiştirdiğim numaralar ps yi kapatınca gidiyor. bununla ilgili bir fikri olan var mıdır? bu tosbaa hızıyla youtube dan video izleyebilrimiyim bilmiyorum ama. gene de bekleyerek izmememiz gerek videolar olabilir.

no vınn no cry

no vınn no cry
  • Misafir
bende vınn maduruyum malesef. ilçede oturuyorum. alırken adresimden cekebileceğini söylediler ve 7.2lik bi hızdan bahsettiler. wow oyuncusuyum. bırakın saatlerce oyun oynamayı oyunda 1-2 dakka kalamıyorum bile. aldığımın gün internetten biraz araştırınca yaptığım hatayı anladım. turkcellin söz sizde bölümünde şikayet formu doldurdum. bi gün sonra arayıp bana bir mail atacaklarını bazı test ve ölcüm sonuçlarını isteyeceklerini söylediler. maile cevaplarını yazdım bütün test sonuçlarını yollayarak. cayma bedelsiz iptalini istiyorum dedim. hiç bi kullanıcı edgeyle internete girmeye mahkum edilmemeli bu devirde. bi kaç güne kadar cevap verilmezse hakem heyetine gideceğim ve ihtarnameyle sözleşmemin fesh edecğim. gerekli bütün yollara başvuracağım. bütün vınn madurları gerekli yasal yollara başvurmalı ki bu hırsızların yaptıkları yanlarına kar kalmasın. iptal ettirdiğimde ödeyeceğim bedel 280 tl civarı. ama onu bile vermemk icin elimden gelen herşeyi yapacağım. 3 günde içim o derece karardı ki televizyonda turkcell reklamlarındaki ünlüleri görünce bile istemdışı küfürler cıkıyo ağzımdan. bu sattıkları modemleri hepsinin münasip bi taraflarına monte etmek lazım. tam bi fiyaskosun turkcell

Kerem

Kerem
  • Misafir

Arkadaşlar ben masaüstü bilgisayardann TURCELL 3G WINN abaglanıcamda baglantı ayarları nasıl olucakk nasıl baglanıcam yardım edinnnn

kral48

kral48
  • Misafir

kanarya 1907 açıklamalarınız için çok teşekkür ediyorum.saygılar sunuyorum.

LİVERPOOL

LİVERPOOL
  • Misafir

almak isteyen almasın herkesi oyuna getiriyolar FACEBOOK bir grub actık LANET OLSUN 3GB VİNN DİYE HERKES KATILSIN

Burak

Burak
  • Misafir

Öncelikle S.A

Bende vınn gayet hızlı knight,silkroad türü oyunlar oynarken birden bağlantı kesiliyor ama onun dışında nadiren kesiliyor çözümü nedir.

kanarya1907

kanarya1907
  • Misafir

merhaba, araçlar seçeneklerden profil ayarlarında   kullandınız profilin üzerinde düzenleye girip buradanda gelişmişe giriyoruz buradaki dns yi statik seçimine alıp yasaklı siteleri açtını bildiğiniz dns varsa buraya gireceksiniz ancak bugünlerdede malesef  artık önceden kullandımız bir çok dns lerde giremez oldu  2g olarak bağlanan arkadaşlar, bu formda yazılmış ancak yinede ben tekrarlayayım, eğer size 2g yayını daha yakın ve güçlü  ise 3g yayını bulundunuz yerde olmasına rağmen yinede 2g olarak bağlanıyorsunuz. bunu bulunduğum ataşehirde wodafone kullanan biri olarak denedim ve gerçekten böyle  bunu engellemek için, türkcell usb vınn kullananlar araçlar seçenekler şebeke ayarlarında sadece wcdma olarak ayarlayıp kaydederlerse düzelecektir yanlız bunu yapmadan bağlantımızı kesmemiz gerekiyor. eğer usb değilde ethernet ve kablosuz özelliği ile bağlanan modemimiz varsa onunlada önce adres satırına 192.168.1.1 yazıp girelim standart olarak türkcelin şifresi admin bunu girelim gelişmişi tıklayalım çevirmeli bağlantıyı tıklayalım ppp ayarlarını tıklayalım burada bağlantı türünü geçici olarak elle olarak değiştirelim uygula diyelim ve devam düğmesi bir kaç saniye sonra geçerli olacaktır bekleyip onaylayalım sonrada bu seferde mobil ayarlarına girelim burada ağ bağlantısına girip yine buradada yanlızca wcdma olarak seçip onaylayalım sonra az önce yazdığım çevirmeli bağlantı türünü tekrar istendiğinde yada otomatik yapalım otomatik yapılması modem açıldında otomatik netin gelmesini sağlar ben bunu kullanıyorum istendiğinde seçeneği biraz problemli tavsiye etmem en ufak ethernet kablosu temassızlığında bağlantı sorunu oluyor. hiç bir zaman hiç bir şey için tahütname imzalanmaması taraftarıyım ben paramla türkcel modemlerini aldım ve wodafonede ise aboneliğim isteğe bağlı istedim zaman aboneliği durduruyorum istersemde farklı şebekeyi seçebilirim saygılarımla. erkan p.

kral48

kral48
  • Misafir

ben 3g turcell vınn kullanıyorum hiç bir sorun yok. baz istasyonu ile ilgili sorun yok sa wınn da da sorun olmaz gibi düşünüyorum.Yalnız bir konuya değineyim. DNS ayarlarını yapıyorum kaydetmiyor.yasaklı sitelere giremiyorum.Bilen varsa yardım etsin. Teşekkürler, herkese kolay gelsin. mail adresim:  artvinli_mugla_48@hotmail.com  çözüm varsa bildirirseniz memnun olurum. saygılar.

ahmet

ahmet
  • Misafir

arkadaşlar bnmde vınn normalde 7.2 mbs hız vardı şimdi başka bi yere geldim 238.6 kbs hız var metin 2 oynuyorum onu açmıyor bağlantı kesilmiyor ama açılmıyor bunun çözümü var mıdır bilen varsa yardımcı olursanız memnun olurum

Krm

Krm
  • Misafir

Arkadaşlar Ben su anda vınn kullanıyorum abimle beraber 24 ay tahaduttulü hiç bir problem yok durup druruken kota yemesi Oto guncellemeler den olabilir Vindows 7 yada Wista Kullanıyorsanız Görev yoneticisinden işlemlere girip hepsini sonlandırın Explorer Haric sonra Mb yemez :D Bence Gayet guzel  Hızlıda istediğimizi yapıorz Knıght da filan* Dc sorunuda yok :D

hakan

hakan
  • Misafir

usb kulanıyorsan  uzatma kablosu ıle takınız  ;) ceım alanı ıle alakalı problem yasıyorsundur genelde sorunların hepsı bundan kaynaklanıyor harıcı anten guclendırebılıyorsan ıse yarar :D

KIVANÇ

KIVANÇ
  • Misafir

internet hızlandı ama videolar hala daha yavaş internet geçmişini silmek hızlandırdı videolar çok yavaş yardım

kocum

kocum
  • Misafir

arkadaşlar ben turkcell vınn modemi yaklaşık 9 ay kadar kullandım ilk başlangıçta gayet iyiydi fakat sonra hız düşmeye başladı müşteri hizmetlerini aradım fazla talep ve baglantı oldugu için  şebeke yetersiz kalıyor dediler ee ne olacak dedim bulundugunuz mevkiye 2010 yılı için  yeni tesis kurulmayacak dendi isterseniz aboneliginizi sonlandıralım dediler çünkü çok şikayetçi oldugum için adamlar artık pes ettiler bende hay hay dedim  iptel ettiler ondan sonra gittim vodafone 3g+ modemle 18 aylık anlaşmayla yeni internetin tadını çıkarıyorum

anlaşma sözleşme iptellerini bulundugunuz yerdeki mal müdürlükleri vasıtasıyla iptal yoluna gidebilirsiniz

kolay gelsin

ishak can

ishak can
  • Misafir

arkadaşlar. ilk önce aldığımda ortalama hız 40 kbps idi sonra verilem uzatmayı takınca edge den almaya başladı hız ortalama 200-250 kbps ye çıkmıştı ki bununla idare ediliyordu. bu gün akşam bilgisayarı açınca tekrar gprs ile bağlanmaya başladı tekrar hız 40 kbps ye düştü. neden edge den vazgeçti bu manyak. bu sayfayı açana kadar göbeğim çatladı. allah bu vunun belasını versin. tam bir çin işkencesi. anadolunu bir çok büyük ilçesin dahi 3g yok. madem 3g yok neden satarlar bu mereti. madem satarsınız neden istasyonuunu kurmazsınız.

volkan

volkan
  • Misafir

619 hatası vınn ayarlarındandır yeni profil oluşturup girmeyi denyin araçlar > seçenekler > profil yönetimi ve şebeke ayarlarını yeniden düzenlemeniz lazım ve vınn da yanan ışık  yeşil ise edge ile bağlanıyorsunuz büyük ihtimal onuda 3g yapmanız gerek yani mavi yanması gerek bir şey* sormak isteyen olursa my_coolboy@hot. adresinden yardımcı olabilirim

sabriye

sabriye
  • Misafir

İste VINN' zedeler icin Facebook'ta acilan sayfa...

http://www.facebook.com/sabriyemiraykoroglu#!/group.php?gid=153914447956511&ref=mf

sabriye

sabriye
  • Misafir

arkadaslar TURKCELL 3G reklamlarini Sanayi ve Ticaret Bakanliginin bim.sanayi.gov.tr/temp/SikayetDisBacak.aspx?menuSec... - sitesinden dilekce vererek şikayet edin, ben yaptim... eger siteye benim verdigim linkten ulasamazsaniz google'dan  "reklam şikayet" diye girin gelecek ilk site bakanligin sitesi... dedim ki kisaca " daha 3G kurulumu yapilmadan reklamlarindan Avrupa'nin en iyisiyiz diyerek bizleri İngiliz Ladyler'inin acinacak haline dusurmekteler...musteri hizmetleri de herkese standart cevap emailleri gondermekte ve aslinda yaptiklari reklam tuketiciyi kandirmaktan baska bir sey olmamakta..."   hadi arkadaslar en azindan reklamlarini kaldirtalim su TURKCELL'in...

sabriye

sabriye
  • Misafir

İşte Turkcell VINN'la yasadigim sikintiyi Musteri Hizmetlerine aktardigim e-posta...Onlardan gelen cevabi ise hiic koymayayim...

Sayin Yetkili ;

Cumartesi'den bu yana -hani su sizin reklemlarinizda Ali Poyrazoglu'nun seslendirmesi ile dalga gectiginiz İngiliz'li Ladyler gibi- acinacak haldeyim sayenizde...

Nedenine gelince Bursa'dan İstanbul'a tasinali yaklasik 1.5 hafta oldu.Bu ilde ne kadar kalacagimiz belli olmadigi icin NET baglantimizi tasinabilir alalim dedik. Bircok anlamda aslinda TURKCELL pahalı olmasina ragmen servisine ve hizmetine 11 yildir guvendigim icin VINN almak icin esimle anlastik ve esim Ismal Kurtogulları gectigimiz cumartesi (14 agustos2010) Pendik'ten bir VINN satinaldi. Eve geldiginde hevesle VINN'i kurduk ama o ne baglanamiyoruz hicbir sekilde GOL 1...

Sonra 444 0 532'yi arayarak teknik hizmetteki arkadaslardan ( aslinda hepsinin ismini aldim ama yazdigim kagidi bulamadigim icin belirtemiyorum ) birinden yardim istedik. Kendisi birkac soru sordu VINN kaldirip tekrar kurduk falan en son care olarak da benim virus programimi kaldirdik ( sizin bu sekilde benim bilgisayarimi korumasiz biraktirmaya ne gibi bir hakkiniz var o da sorgulanir ama ) ve EN NiHAYETİNDE internet alemine bir adim atabildik. Telefondaki bayana tesekkur ettim, telefonu kapadik ve gezinmeye devam edeyim dedim veee GOL2: baglantim kopmustu..

Toplasan benim tesekkur edip telefonu kapamam 30 sn surmus olmasina ragmen hattim kopmustu.. Hadi dedim ben baglantiyi kesip yeniden baglanayim sorun gider. Baglantiyi kesip yeniden baglandim evet net geri geldi ama 30 sn sonra yeniden koptum.Haydi bakalim yeniden MUSTERİ HİZMETLERİ’nize…İkinci telefondaki kisi bir onceki arkadasin yapmis oldugu ayari neden yaptigini anlayamamis oldugu icin ayarlari degistirdi. Yeniden girdik bir sure kaldim yetkili de telefondayken. Tesekkur ederek telefonu kapadim ve bingo ne oldu dersiniz GOL3 hattim yine KOPTU. Ben ne yaptim yine Musteri Hizmetlerinizi aradim. Bu kez gercekten cok sinirlenmistim cunku yeni aldigim bir urunu KULLANAMAMAMIN verdigi sıkıntı vardi ve bunu da telefondaki yetkilinize belirttim… Bana bircok soru sordu yeniden ayarlari degistirdik bla bla ve bana bizim icin bir kayit olusturdugunu bu kayida benim ona verdigim hata bilgilerini yazdigini iletti.Kendisi gunun cumartesi olmasi sebebi ile sorunun PZT veya Sali cozume kavusturulabilecegini iletti. Ben bu arada hatti 30sn – 1 dk araliklarla kesip baglayarak neti kullandim ve gordum ki benim kopuk oldugum zamanda UPLOAD olarak benim kotam yenmekte yani ben herhangi bir siteye giremiyorken baglantim kopukken benim kotam dusuyor. Bu nasil olabilir??? Bu haksizlik degil mi???

Sonra belki bu benim yasadigim VINN sorunlarini yasayan baskalari vardir ve sorunlarini cozume ulastirma yontemlerini NET’te paylasmislardir diyerek bir bakindim ( kolay olmadi bu baglantisizlik icinde ama) ve gordum ki ben YALNIZ degilim…

http://mesaj.pclabs.com.tr/4148/turkcell-vinn-3g-modem-sorunu-yardim-lutfen/ sitesinde benim gibi ve daha fazla sorunlari yasayan yuzlerce kisi var. Iste o an hakikaten VINN alarak cok ciddi bir hata yaptigimi ANLADIM.

Sonra PZT esimle konustuk ve TURKCELL’den aranmis ve arayan kisi kisaca: 3G ile ilgili bir sikinti bulunmamakta bilgisayarinizin ayarlarini kontrol ettirin gibisinden cocuk kandiran cumlelerden kurmus. Bilgisayarimin ayarlarini ( program yazacak kadar bilgisayar DİLİNDEN anladigim icin ) kontrol ettirmemi gerektirecek bir sey bulunmamakta… Biz yine ne yaptik pazartesi aksami yeniden musteri hizmetlerini aradik.Bu sefer musteri temsilcisi ile gorustum ve baksa kimse ile gorusmek istemedigimi sorunumun cozulmesini istedigimi israrla belirttim. Telefonla konustugum Ceyda Hanim ‘dan ogrendim ki bizim kaydimiz kapatilmamis ve nasil olur dedim esimi aramislar ve konusmuslar dedim. Sonra Ceyda hanim benim yerime teknoloji UZMAN(!)larinizdan biri ile benim adima gorusmus. Sorun benim modemimden de kaynaklaniyor olabilirmis ve arastiriyorlarmis hala …EEE???

Ayrica sorunu da yanlis iletmis bir onceki arkadas sanki ben hic internete baglanamiyormusum gibi aktarmis ve sorun kaydi bu sekilde acilmis. OYSA ben internete giriyorum ama 30sn-1 dk kadar… Simdi sorayim size benim sorunum MODEM’de ise ne yapacagiz degilse ne yapacagiz. Kampanya’dan aldigimiz bu VINN’ı ben İSTANBUL’un gobegi olmasa da merkeze yakin yerinde bile kullanamayacaksam size PARA odemem sizce de HIRSIZLIK olmayacak mı ??? Sorarim size siz eger YENİ almis oldugunu biri urunde bu kadar sorun yasasaydiniz Dakka bir gol birde , siz ne kadar o urunu keyifle kullanirdiniz???Bu konuyu burada birakmaya hiic niyetim YOK…

Saygılarımla