İçeriğe atla

Telefonum Sim kartımı Görmüyor.

• Please log in to reply
9 replies to this topic

3dfx

3dfx
  • Misafir
Banyoda unuttuğum nokia 6630 cep telefonum buhardan etkilenip(nem kapıp) kapanmış.Banyodan çıkarken kapandığını görüp açmaya çalıştım ama açılmadı.Bunun üzerine parçaları söküp dışarıya koydum kurusun diye.Akşam geldiğimde her şeyi takıp telefonu açtım.İlk başta ülke-şehir, saat, tarih girdim ve telefon açıldı.Ama hatsız modda açıldı.Hafıza kartı ve telefon hafızasında sorun yok.İkisi de tamam.Ama sim kartımı görmedi.10-15 kere aç kapa ,simi fön makinasıyla ısıt ,sil... uğraştım.Ama olmadı.Simi bir türlü görmedi.Bunun üzerine simimi arkadaşın d 900 üne onun simini bana taktık.(ikimizin de avea.)İki sim de çalıştı.Benimkini onun telefonu gördü.Onun simini de benim telefon.Yani benim telefon sadece benim simimi görmüyor. Bu sorun sizce neden kaynaklanıyor ve telefoncuya gitmeden çözebilirmiyim?

3dfx

3dfx
  • Misafir
Ama doğrusunu söylemek gerekirse ben de hala ilk günkü gibi seviyorum telefonumu.Tasarımı hala hoşuma gidiyor.Her şey için çok teşekkürler.

hakan

hakan
  • Misafir
bırsey aklıma takıldı sımdekı telefon rehberını mı goruyor yoksa hafızasındakı telefon rehberınımı ? 3dfx sım yuvaları bıraz hareketlıdır ılerı gerı yaptırın bırde temas sorunu olup olmadıgına bakınız , mesela sımdekı metal yuzeylerın ıkısı arasına karttakı metal yuzey gelırse sımı calıstırmaz kolay kolay bozulan seyler deyıl :) ortalama en fazla 6 ay omru var elınden cıkar ıstersen tavsıye ıyı bır elektronıkcı bılıyorsan bakımdan gecırsın oksıtten kartın bozulcak pırınc ıse yaramaz fazla ıdare eder sadece :D

Seyfülislam

Seyfülislam
  • Misafir
Telefonunuzu beş on tane daha farklı SIM kartla deneyin, eğer onlarda çalışır da yine sizinkini okumamakta ısrar ederse hizmet sağlayıcınızdan yeni SIM kart talep edin.

3dfx

3dfx
  • Misafir
2 tane başka sim kartı çalıştırdı.Benim telefonla sim kartım arasındaki bir şey herhalde bu.

Seyfülislam

Seyfülislam
  • Misafir
Birkaç tane daha deneyip yeni SIM kart isteyim dediğim gibi. Muhtemelen çok fazla bir ücret talep etmeyeceklerdir, ancak telefonunuz şimdi arıza vermese de ileride arıza verebilir oksitlenmeden kaynaklanan. Pirice atıp bir iki gün bekletin bence nemi çekmesi açısından, biraz geç de olsa.

3dfx

3dfx
  • Misafir
Telefon zaten pek para etmez onun için pirince falan gerek yok.(Pirincin kilosu kaç para zaten) Söylediğinizi yapacağım.Ama aklım bir türlü almıyor bu sorunu.Benim sim kart sağlam, başka telefonlar görüyor.Sadece benim telefon görmüyor...

Seyfülislam

Seyfülislam
  • Misafir
3G'si var o telefonun, ve ben de o modelden kullanıyorum. Kısaca laf ettirmem. :P İşin şakası bir yana, telefon ihtiyacınızı karşıladığı derecede değerlidir. Sattığınızda size ne kadar verdiklerini/vereceklerini boşverin. Pirincin öyle çok fazla olmasına gerek yok, kırıklı pirinç alıp 150-200gr kadarı ile birlikte bir kavanoza koyun, beklesin. Sonra biber dolması doldurursunuz :) Olmadı, SIM kartınızı değiştireceksiniz. 8TL imiş yeni SIM kart ücreti, vergilerle birlikte.

mehmetcan

mehmetcan
  • Misafir

yha benim nokia m var sabah kalktıgımda simi görmüyordu ve !! demo sım filan yazıyodu yani simsiz çalışma kartı çıkarrttım taktıkm oldu ama şimdi ise başka simleride grmüyo benimkniede ne yapmalıyım ?

kuklaadam

kuklaadam
  • Üye
  • 1 Mesaj sayısı:
Arkadaşlar bendede Nokia 5250 var . Benim hattımı çalıştırıyor . Başka hattı çalıştırmıyor . Şimdide aksilik tuttu . Hattımı değiştireceğim . Yeni hat almaya korkuyorum çalıştırmaz diye ... Yardımcı olursanız sevinirim . Yaptırılabilirmi bu sorun ?