İçeriğe atla

Laptop Mikrofonu çalışmıyor

• Please log in to reply
6 replies to this topic

Ferhat

Ferhat
  • Misafir
Selamlar, 4 gün önce emachines E627 (emachines by acer) laptop aldım. almaz olaydım. msn ve skype de mikrofon çalışmıyor. aklıma gelen tüm yöntemleri denedim. O yüzden tekrarı önlemek için detaylı açıklama yapayım. tf20 cpu AMD athlon 64, multi-in-1 card reader, 1,6ghz, 2 gb ram, 250 gb hdd. windows 7 yuklu. Msn ilk açılışta bazı aygıtlarınız doğru çalışmayabilir diye uyarı veriyor. skype ise mikrofon ayarlarında tanımlı mikrofon gözükmüyor. Aygıt yöneticisini açtığımda mikrosoft sanal miniport wifi miniport adaptor u (microsoft virtual wifi miniport adapter) uzerinde unlem isareti vardi. devre disi birakip tekrar yukledim olmadi. donanim degisikliklerini tarat olmadi. alt F10 ile windows u tekrar hdd uzerinden yukledim bu ez microsoft sanal miniport wifi adaptoru uyari vermedi. Cunku ole bir driver gozukmuyordu. emachines in driver yukleme sayfasina girdim sounds basligi altindan windows 7 icin olan Realtek_Audio_v5.10.0.5904_Win7_Vista_XP.zip - Realtek Audio Driver Version 5.10.0.5904 isimli surucusunu yukledim. Ancak birsey degismedi. surucuyu kaldırıp tekrar yüklemek işe yaramadı. yoksa bu modelde mikrofon mu yok? mikrofon yoksa neden msn açılışında uyarı veriyor ve wifi mini adapter neden unlem gozukuyordu? Acil yardım lütfen teşekkürler...

HaKaN

HaKaN
  • Misafir
surucu aygıt yazılım dırverlerını msi wep sayfasından alınız ve ısletım sıstemınıze kurunuz sorun yasatmayacaktır , notebooklarda gızlı aygıt vardır ve yazılım dırıverlerınızde eksık olabılır , bu dırıverlerı kurulum yaptıgınız sırasında ortaya cıkar , donanım raporu alıp surucu aygıtlarınız hakkında bılgı edınıp ınternet ortamından bulabılırsınız ;)

kupacor

kupacor
  • Misafir
Dostum cevap için teşekkürler ama msi web sayfasından neyi indirmem gerektiğini bilmiyorum. Bugün aşağıdakileri denedim ama olmadı. Başlat düğmesini ve sonra Denetim Masası'nı tıkladım. Arama kutusuna sorun giderici yazdım ve Sorun giderme öğesini tıkladım. Ses altından Ses kaydet'i tıkladım. Realtek high definition aygıt sürücüsünde sorun var. sürücünün tekrar yüklenmesi sorunu giderebilir diye bir uyarı geldi. Bu düzeltmeyi uygula yı tıkladım. Ancak sürücü güncellemesi başarısız oldu uyarısı geldi. Problem bununla mı ilgili acaba? Ne yapmalıyım? Hiç bilen karşılaşan yok mu bu problemle?

mesut

mesut
  • Misafir
aynı sorun bende de var ..aldığıma ne kadar pişmanım anlatamam makinanın mausuda hiç kullanışlı değil ses gitmiyor mause donuyor ram yükseltmeyi düşünüyorum ucuz nerede yaptırabilirim yardım ederseniz sevinirin 160 tl fiyat aldım 2 gb ram ilavesi için teşekkürler..

bunyamin

bunyamin
  • Misafir

E627 bende de var. mouse donma olayi bende de yapiyor ayni sekilde. mikrofon konusuna gelince, bu makinada mikrofon yok. ancak disaridan takabilirsiniz.

ferhat

ferhat
  • Misafir

Kardeş evet mikrofon yokmuş. Bende geri iade ettim Dell aldım. Gayet memnunum

hakan

hakan
  • Misafir

e627 modelının on bort mıcrofonu yokmuymus :)