İçeriğe atla

INFORM GUARD 1500AP KGK / UPS (1500VA)

- - - - -

• Please log in to reply
6 replies to this topic

LaCagot

LaCagot
  • Misafir
5 yıldır kullandığım mevcut KGK'mın akülerinin değişmesi gerektiği ve arızalandığı için yeni bir KGK almaya karar verdim. 1000-1500VA'lık bir KGK ve fiyat olarak 200 TL limit belirlemiştim. Araştırdığım kadarıyla piyasada APC ve MGE gibi kaliteli markaların fiyatları yüksek, diğer markaların ise çoğu Çin üretimi (Boost, Bross, Powercom, Powerpack, Powerful,Tunçmatik). Bu yüzden servis sorunu olmadığı sürece markadan ziyade fiyat ve özellik ağırlıklı bir araştırma yaptım. INFORM markası bu sırada dikkatimi çekti. 1500VA civarı daha uygun bir ürün bulamadım. Biraz çekinerekte olsa INFORM GUARD S 1500AP ürününü aldım. Ürün : INFORM GUARD S 1500AP Fiyat : 184 TL Ürünün ağırlığı 13 Kg (Ürün teknik bilgileri bölümünde 16kg yazıyor.), boyutları 148x235x361mm (GxYxD), dış kasası tamamen plastik ve fan bulunmuyor. Kutu içeriğinde 1 adet telefon kablosu,1 adet yedek sigorta,1 adet seri port (RS-232 Port) bağlantı kablosu, Yazılım CD'si , Garanti belgesi, Kullanım kılavuzu (Türkçe ve İngilizce). Kullanım kılavuzu çok detaylı değil, oldukça basit. Ürün ile ilgili teknik bilgiler için Link Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us INFORM GUARD S 1500AP Taiwan üretimi . Üretimi yapan firma arkasındaki etikette belirtilmiş . Ablerex firmasının kendi web sitesinde benzer özeliklerde ve görünümde bir ürünü mevcut.Ablerex 1500L Free Image Hosting at www.ImageShack.us Aküleri 2 adet Yuasa marka 12v9a 45 Watt NPW45-12, Akülere ulaşmak fazla zor değil 4 vida sökerek akülere ulaşabiliyoruz Free Image Hosting at www.ImageShack.us Ürün ile gelen yazılım oldukça detaylı. Program Alman firmaya ait. Generex firmasının sitesinde INFORM marka için ilgili programları indirebileceğimiz linkler mevcut. Programda KGK Giriş/Çıkış Voltaj, frekans bilgileri, Akü dolum oranı, Isı, mevcut yük ve mevcut yük altında ne kadar süre güç verebileceği bilgileri var. Fakat yük durumu ve pil süresi ile ilgili tam olarak doğru bilgileri ifade etmiyor.Prizden fişini çekip pil süresini denerken 55 dakika sonra pil durumu %75 geldi ve KGK düşük pil uyarısı verip programları ve sistemi kapattı. Programın kitapçığından anladığım kadarıyla, program yük ve süre hesaplamalarında 0.8 bir Power Factor kullanıyor. Farklı marka ürünlerde bu yüzden bu bilgiler doğru sonucu gösteremiyor. Sanırım bu konuyla ilgili bir ayar yapmak lazım. Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Tüm bu bilgilerin zaman çizelgesinde grafiksel gösterimi mevcut. Free Image Hosting at www.ImageShack.us Program üzerinden akü testi, KGK'nın yeniden başlatılması , Elektirik kesintisi durumda çıkan uyarı sesinin kapatılması gibi bazı işlemler yapılması mümkün. Free Image Hosting at www.ImageShack.us Zamanlayıcısı sayesinde akü testi ve sistemi kapatma olaylarını ayarlayabiliyoruz. Free Image Hosting at www.ImageShack.us Uyarılar, log tutulması, Email gönderilmesi ve Sistemin kapatılması gibi konularda oldukça detaylı ayarlamalar yapılması mümkün. Free Image Hosting at www.ImageShack.us Web arabirimi üzerinden KGK bilgilerine ulaşmak mümkün. Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us Ürünü 2 gündür kullanmaktayım. Kullanım sırasında (Aküden besleme) ses rahatsız edici değil. Akü kullanımı ile ilgili uyarı sesini üzerindeki açma kapama düğmesiyle yada program üzerinden kapatabiliyorum. İlk denememde internette sörf yaparken sistemimi 55 dakika çalıştırdı, daha sonra tüm programları ve sistemi kapattı. Sistemim: AMD Athlon™ 64 X2 3800 - Asus A8N-VM CSM 4x512mb Kingston 400DDR cl2.5 - 500GB WD Caviar Black- (2 x Samsung 7200rpm 160GB HDD) - 16x DVD NEC DV5800c - NEC DVDRW 3540a - Tagan 380 watt PSU - Cooler Master RC-590 Monitor : HP w2207h

LaCagot

LaCagot
  • Misafir
Öncelikle herkesin geçmiş bayramı kutlu olsun. Bir süredir tatilde olduğum için mesajlara bakma fırsatını yeni buldum. ertantasai, bulunduğum bölgede elektirik biraz sıkıntı yaratıyor. ilk gördüğüm voltaj dalgalanmalarında devreye sorunsuz girdiği. henüz elektirik kesintisi yaşamadım. Bu konudaki deneyimlerimi kullandıkça ekliyeceğim. Semih, ekran kartım On-Board , sadece internet gezintisi ve biraz excel kullanımı mevcut. yakında sistemi tam yük altında nekadar süre besleyeceğini deneyeceğim.

korozyon

korozyon
  • Misafir
aynı ürünü kullanıyorum yaklaşık 2 sene oldu, çok memnunum.Ama aküden beslemede çıkan biplemeyi nasıl kapatacağımı bulamadım :) power düğmesinden kapatılıyor demişsin ama oraya bastığımda cihazı kapatıyor.

HEO

HEO
  • Misafir
UPS akülerini nereden alabilirim? Karaköy'de açık satılanlara güvenmiyorum. Parası neyse vereceğim, yeter ki kaliteli olsun.

Tesla

Tesla
  • Misafir
Eline sağlık.

semih

semih
  • Misafir
Ekran kartını da yazsaydınız ve nasıl bir kullanımda (mesela oyunda veya masaüstü uygulamalarında) 55 dakika gittidiğini yazsaydınız daha iyi olurdu. Yine de incelemeniz için teşekkür ederim. ;)

ertantasa

ertantasa
  • Misafir
voltaj dalgalanmaları veya aşırı veya düşük voltaj durumlarında ne yapacagı cok onemli. yani 1-2 ay sonra gerçek elektrikkesintileri veya yagmrlu gunlerdeki muhtemel sorunlar ,ani voltaj degişimlerivs. gibi durumlarda ne yaptıgınıda yazarsanız guzel olur. bunları sormamın nedeni 5-6 sene once powerwhite 1000w ups ile yasadıgım kotu tecrubeler. fişini cektigimde sistemi sorunsuz calıstırıyodu ancak. elektirik sebekeden gittiginde veya diger durumlarda sistem reset endikten sonra devreye giriyordu.(üründe sorun yokmus garantiye gonderdıgımde ole dediler.) o nedenle uzun vadede ki fikirlerinizide almak isterim. inceleme için teşekkürler