İçeriğe atla

Windows 7 Ses Sorunu Çözümü

• Please log in to reply
40 replies to this topic

zbetk

zbetk
  • Misafir
Arkadaşlar bir arkadaşımız sonunda çözmüş.Ben daha deneyemedim ama bir arkadaşımıza ilettim ve bana çözdüğünü söyledir.Çok teşekkür ediyoruz.

Sayın Osman ERDEM'e sonsuz teşekkür..
Çözüm(Bana yazdığı e-mail);
Arkadaşım ben dün gece son kez uğraştım ve ses sorununu çözdüm. Eğer istersen tarif edeyim. ben şu şekilde çözdüm Anakartım asus onun driverlarının olduğu cdyi taktım. Oradan ses driverını buldum. onu bilgisayara kopyaladım. Çünkü doğrudan cdden uyumsuz format deyip kurmuyodu. Daha sonra denetim masasına gittim . Oradan donanım ve sesi açtım. Oradan aygıtlar ve yazıcılar sekmesi altında device manager'ı açtım. ses ve video yöneticileri başlığı altında high definition sound device(yani ses sürücüsüne) sağ tıkla sürücü yazılımını güncelleyi tıkla. Sürücü yazılımı için bilgisayarımı ara seçeneğini yani alttaki, seçeneği seç. Göz at kısmında cdden kopyaladığın klasöre tıkla oradan otamatik yükleyecek ve bilgisayarından sen gelecektir. Bende sorun çözüldü darısı senin başına

Umarım sizlerinde sorunu çözülür..Saygılar.

ReNDeS

ReNDeS
  • Misafir
dostum aygıt yöneticisinden manuel yüklemişsin bende win 7'ye birçok sürücü kurdum bu metodla. uyumsuz dediği hiçbir donanımla da sorun yaşamadım üstelik. örneğin; ati x200 grafik win7 desteği müthiş çalışıyo....

zbetk

zbetk
  • Misafir
Hiç bana teşekkür yok mu yahu.. =) Osman hocama binlerce kez teşekkür. @ugan Hocam bence tekrar bir driver kurun derim.Cızırtı konusunda bir bilgim yok ama.. =/

ugan

ugan
  • Misafir
benim laptopumda da ses sorunu var win7 kurdum vista home premium du ses de cızırtı oluyor driver kurunca daha fazla bi cızırtı oluyor yardımcı olurmusunuz

can ugur

can ugur
  • Misafir
ya yemin ederim bu çözümü bulan a çok teşekkür ederim 4 saattir ugrasiyorum sonsuz teşeküürrlerr seni sewiyoruz osman erdem :D

911GTR3

911GTR3
  • Misafir
@ugan, Vista ve win7 güncellemelerinde ses ile ilgili bir güncelleme var ise kurmayın. Kurduysanız kaldırın. Benim sistemimde cızırtı bu sebeple oluyordu.

Oğuz Yasin

Oğuz Yasin
  • Misafir
sağol* bende nette arıyom arıyom bulamadım asus pc çok işe yarıyor yahu tekrar teşekkürler.

orhan

orhan
  • Misafir
ya kardeş sen Oradan aygıtlar ve yazıcılar sekmesi altında device manager’ı açtım.demişsin ama ben device mmanager i bulamadım bi yardımcı olr musunuz

Emrah

Emrah
  • Misafir
bana hiç ses bile gelmiyor cızırtılısına bile razıyım :/ burdakini uyguladım değişen bir şey yok ne yapmalıyım?

ismail sarıkaya

ismail sarıkaya
  • Misafir
evet helal işe yaradıckulaklıktan ses gelmiyodu çözdüm teşekkürler :))

Amesseia

Amesseia
  • Misafir

Allah senden razı olsun. Günlerce uğraştım sorunu çözmek için. Emeklerine sağlık.

Ramazan ÜNLÜ

Ramazan ÜNLÜ
  • Misafir

Osman ERDEM'e çok çok teşekkürler.

dalgakıran

dalgakıran
  • Misafir

ses driver ini  masaüstüne  kopyalayın.kurulum yaparken  deskop  u seçin  ve hiç uğraşmadan kurulsun

zbetk

zbetk
  • Misafir

Hala olmuyor ise, Bios'a girip "HD Auido" kısmını "AC97" yapmanızı öneririm.

üzek

üzek
  • Misafir

@zbetk

biosda HD Audio kısmını AC97 yapın demişsin.Bu tam olarak ne iş görecek açıklar mısın?

Yani bunu yaparak ne yapmış oluyoruz?

Amore

Amore
  • Misafir

eline sağlık valla* çok süper oldu midene sağlık

eyp

eyp
  • Misafir

süpersiniz ya :) az daha garantiye yolluyacaktım :S  çok tnx

harun

harun
  • Misafir

benim kinde device manager diye bi sekme  yok problemi hala devam ediyo

serdar

serdar
  • Misafir

Arkadaslar, benim beko marka laptop vardı win 7 yi kurdum kulaklık problemi yüzünden vistaya geri dönmüştüm... sonra bir iki çözüm okudum forumlardan tekrar kurdum denedim olmadı... bu forum sayfasından Osman arkadasın dediğini denemek için bir daha kurdum... ve dediği gibi, Denetim masası> Donanım ve ses >Aygıtlar ve yazıcılar actım ama dediği gibi Device maneger i bulamadım fakat, misal benim-Pc yi tıkladım, Benim-pc > donanım ve orada da iki adet HD Audio gördüm, birincinin özelliklerini tıklayıp sürücüyü güncelleştir dedim zaten sürücü güncel dedi... bende ikincisi için aynı işlemleri yaptım. bu arada bende Vista nın VİA ses sürücüsü vardı onu masa üstüne kopyalamıştım ve ikinciyi güncellerken de masa üstünden driverımı gösterdim ve güncelledi, yani kaç zamandır ugrastıgım Kulaklık problemim çözülmüş oldu :)) Osman arkadaş Teşekkürler...

ANIL ALPAY

ANIL ALPAY
  • Misafir

kesinlikle basta yazılan gibi yaptim bire bir aynen!.. ve işlem başarılı. cok tesekkur ediyorum. ayrica not olarak belirteyim, anakart modelini bilmeyenler Everest Programini indirip kurun. anakart modelinizi görebilirsinz bu program araciligi ile.

zafer35

zafer35
  • Misafir

bu sorunu çözenin ellerinden öpüyorum ya :D:D bu olayı 4 aydan beri uğraşıyorum asus servisine bile gönderdim ya onlarda tekrar bana vista yı yükleyip göndermişlerdi tekrar sonsuz tşkler :D:D çok mutluyumm yaa süper oldu :D

selahhattin

selahhattin
  • Misafir

zbetk ;kardeş teşekkürler.dediğin gibi yaptım ve çok iyi oldu ..çok sağol

@}{(^^)€t

@}{(^^)€t
  • Misafir
süperrr yaaa muhteşem bi çözüm tereyağından kıl çekermiş gibi oldu bu sorunu çözenin ellerine sağlık muhteşem yaaa :D

selim bilmez

selim bilmez
  • Misafir

helal sana servisi aradım yapamadı verdiğin çözümle şimdi neşeli neşelidinliyorum sağolasın

obsesoz

obsesoz
  • Misafir

Vallahi Allah milyon defa razı olsun kardeşim senden.Yani bu çözümü bulmak kolay deil.Paylaşmanın faydaları bir kez daha görülde.Çoooook SAĞOL