İçeriğe atla

cross cable ile iki bilgisayar arasında internet paylaşımı

- - - - -

• Please log in to reply
9 replies to this topic

healsiafn

healsiafn
  • Misafir
merhaba arkadaşlar bugün aklıma cross kablo ile acaba internet ve ağ paylaşımımı masaüstümden dizüstüme aktarabilirmiyim diye düşündüm. Switch bağlantım var ancak laptop ve masaüstünü yanyana kullanıyorum bazen masaüstünde bilgisayarı çok yoran renderlar yapıyorum dolayısı ile internete giremiyorum laptopa da acı çektirmek istiyorum sürekli download yaparak elektrik tasarrufu da istiyom :D acaba bu isteklerim olabilir mi ?

healsiafn

healsiafn
  • Misafir
modem kullanmıyorum sitenin ağ kablosu girişine ethernet kablosunu taktım ordanda switch yardımıyla 3 bilgisayara dağıttım interneti ancak kablo sorunum var şuan o yüzden masaüsü dizüstü arası bağ kurmak istiyorum

MgeforceM

MgeforceM
  • Misafir
Eger masaustundeki internet baglantisina paylasim verirsen ayni kablo ile laptoba internet baglantisini masaustunden paylasimli vermis olursun.. yabanci forumlarda baktim biraz ve soylenen bu.

MgeforceM

MgeforceM
  • Misafir
Dosyalara paylasim verdigin gibi internet baglantisinada paylasim verirsen galiba istedigin oluyor.

MgeforceM

MgeforceM
  • Misafir
su linkte olabilecegi soyleniyor.. http://www.sevenforu...over-cable.html ayrica su linkte isine yarayabilir. http://forums.devshe...c-s-143423.html Soylemek istenilen sey dosyalara paylasim verdigimiz gibi internet baglantisina da paylasim verirsen diger pc de crossover kablo uzerinden internet baglantisi da yapabilirsin.. Bu normal kablo uzerindende olur diye dusunuyorum.

healsiafn

healsiafn
  • Misafir
benim demek istediğim masaüstünündeki interneti laptopa yönlendirmek bunu crosslamı yapmalıyım yoksa normal mi ? normal bir ethernet ile dosya paylaşımı yapıyorum şuan zaten ancak internet paylaşımı yapamadım.

HEO

HEO
  • Misafir
Modeminde router özelliği varsa, interneti modem üzerinden paylaştırabilirsin.

MgeforceM

MgeforceM
  • Misafir
Gecen gunlerde bende ayni seyi dusundum.. Benim amacim dosya paylasimi yapmakti sadece.. birtane crossover kablo aldim.. dosya paylasiminda tam basarili olamadim cunku masaustunden (windows7) laptoptaki dosyalara aktarma yapabiliyordum ama laptoptan (windows vista) ayni seyi basaramadim. Virus programi ve guvenlik duvarlaliyla ilgili bir sorun olsa gerek.. internet aktarma olayina dikkat etmedim cunku wireless kullaniyorum.. Sonra dedim ki birde normal ethernet kablosuyla deneyeyim bakalim nolacak.. Modemin kablosunu laptopa ve masaustune taktim crossover in yaptigi ayni isi yapti.. yani crossover kablo almana gerek olmayabilir.. normal bir ethernet kablosuyla dene once olmadi crossover alirsin birtane.. Ekleme : Eger masaustundeki internet baglantisina paylasim verirsen Laptopta da internete girebilirsin.. dosyalara verdigin paylasim gibi internet baglantisinada paylasim vermen gerek.. Diger ag kulanicilari internete bu bilgisayar uzerinden baglansin gibi falan yaziyordu galiba tam hatirlamiyorum..

atalay

atalay
  • Misafir
bende birsey sorabilirmiyim   simdi elimde iki tane toshiba laptop var fakat birinde windows 7 digerinde vista var .... crossover kablo aldim .... sirayla yaptiklarimi anlatayim......: 1.uclari ethernet girislerine taktim. 2.sonra ag baglantilarimda tanimlanamayan ag ve ag paylasimi yok ifadelerini gordum.  3.ikisi de* workgroup da calisiyor. 4.ag baglanti ozelliklerinden tanila dedim.   fakat baktigimizda iki bilgisayarda ag da gorunuyor ama bilgisayarlardan herhangi birine tikladigimizda "//...... ogesine baglanamiyor " uyarisini aliyorum.   sadede gelirsek benim sormak istedigim sey   "windows 7 laptop ile windows vista arasinda oyun oynamak icin crossover kablo ile nasil lan baglantisi yapabilirm???? "   cevaplarinizi ehemmiyetle bekliyorum yardimlariniz icin tesekkurler.........

Hakan KOCAMAN

Hakan KOCAMAN
  • Misafir

Daha Vista çıkmadan önce komşumuzla çoklu oyun oynamak için cross kablo ile ağ kurmuştuk. İlk başlarda her iki bilgisayarda da gelen veri vardı fakat giden yok gözüküyordu. Ardından anladık ki her iki bilgisayar içinde istemci kurmamız gerekiyor. Ağ bağlantılarının özellikler paneli altın da bulunan Microsoft Ağları için İstemci sekmesi yardımı ile her iki bilgisayara da istemci kurararak başarılı bir şekilde ağ kurulum işlemini tamamladık. Yalnız bunu sadece çoklu oyunları oynamak için kullandık. O zamanlar Adsl olmadığı için bu yolla internnet de dağıtılabilirmi bilmiyorum. Denemende fayda var.Umarım başarılı olursun.