İçeriğe atla

iPhone ile USB üzeriden PC'ye Internet paylaşımı

- - - - -

• Please log in to reply
5 replies to this topic

OVDT

OVDT
  • Misafir

TTnet Uçan Internet kullanıyorum ama iPhone'um olduğu için artık USB bağlantısını kullanarak onun üzerinden Internet'e çıkmaya başladım. Turkcell'in 3G konusunda avea'ya göre daha fazla yerde olması esas sebebimdi. Gerçi kullanmaya başladıktan sonra hem telefonu da şarj ediyor olmam da hoşuma gitti. iPhone ile 3G internet paylaşımıyla ilgili şu notları verebilirim: * İşlemi yapmak için Ayarlar -> Genel -> Ağ kısmından Internet paylaşımı (Tethering) özelliğini açmak yeterli. Windows7'de otomatik olarak bağlanabildim hiçbir ekstra ayar yapmadan. Sistem kendisi tanıdı ve otomatik olarak bağlandı. * PC'de sörf yaparken gelen çağrıları da cevaplayabiliyorum. Hız olarak da 3G şebekesi olan yerlerde 350-400 KB/sn download hızlarına ulaşabiliyorum. iPhone sahipleri için data kablosunu yanında taşıyarak PC'lerine Wi-Fi olmayan yerlerde rahatça Internet erişimi sağlayabilirler. Kesinlikle tavsiye ederim.

Burak

Burak
  • Misafir

Ya arkadaslar ben iphone üzerinden internete girdim ama internet biraz yavaş örneğin facebook a giriyorum ama açılmıtor sayfada hata filan* dio bilen varsa söleyebilirmi ? şimdiden teşekkürler...

Ormanci

Ormanci
  • Misafir

VIN mın bilmemne almak yerine, iPhone sahipleri için güzel bir imkan tabi. Hele ki sözleşme ile alınmışsa, her ay 4GB kotalı internet işte, mis :)

Hoş, bir iPhone sahibi olarak bugüne kadar hiç deneme fırsatım olmadı, merak etmiyor değilim. Sistemin kendisinin tanıması ise apayrı bi güzellik olmuş, Windows'a nasıl göstereceğimizi merak ediyordum :) Bilgilendirme için teşekkürler...

srknlvnt

srknlvnt
  • Misafir

Ben nicedir beklediğim bir özellikti, ilk eklendiğinde denemeleri yapmıştım. Diğer hatların çekmediği yerde internette işlerimi halletmek çok hoş oluyor :) http://mesaj.pclabs....rnet-paylasimi/

Serkan

Serkan
  • Misafir

Bende dün akşam Win XP li şirket loptop'um da interneti paylaştım iphone üzerinden, ama win-7 yüklü şahsi laptop'umdan başaramadım bağlanmayı. Win-7 de bir sorun olduğunu, güvenlik duvarına bir şekilde takıldığını, desteklemediğini düşünmüştüm ama arkadaşımız bağlandım dediğine göre ben küçük bir detayı gözden kaçırıyorum gibi me geldi. Bağlanabilmesine sevindim. demek ki* Win-7 ile iphone arasında bir sorun yok, sorun bendense zaten çözerim ben bunu :))

Nihilix

Nihilix
  • Misafir

Edge ile mi bağlanıyorsun 3G mi? Edge ise yavaş ve sorunlu olması normal denebilir. 3G değilse iPhone'un ayarlarından 3G'nin aktif olduğundan emin olmalısın.

Bulunduğun yerde şebekenin çekim gücü zayıf ise de yavaşlık normaldir.