İçeriğe atla

harici hard disk çalışmıyor

- - - - -

• Please log in to reply
8 replies to this topic

kurtbey40

kurtbey40
  • Misafir

harici hard diskim usb yi taktığımda lambası yanıyor ama okumuyor sata hard disk 2.0''  kutudan çıkartıp direk  sata kablosuyla kasaya bağladım yine çalışmadı içinde önemli bilgiler var nasıl kurtaracağımı bulamadım  önerilerinizi bekliyorum teşekkürler...

SeVeRaL

SeVeRaL
  • Misafir

Öncelikle,

Harici disk'in marka - modelini, içindeki diskin marka - modelini yazmanız iyi olur.

Buna ek olarak; diski dışardan sata bağlantıları ile taktığınızda hdd'nin motoru çalışıyor mu? Yani ses duyuyor musunuz motordan?

makro

makro
  • Misafir

Bendede malesef aynı mevzudan magdurum yaklaşık 5 gun once farklı bir bilgisayara hdd taktıktan sonra sanırım voltaj akımıdan dolayı hdd hiç bir şekilde çalışmıyor seste gelmiyor farklı bilgisaylardada denedim sonuç değişmiyor ne yapabilirm acaba ,modeli micro box 2.5 toshiba 320 gb kapasiteli. usb taktıgımda ışık var ama hiç bir çalışma yok:(

cngz

cngz
  • Misafir

hdd de ses geliyormu acaba ışık faln yanıyormu üstünde eğer açılmıo bilgsayarıma vss yere gir adres şubuğuna harici hdd nin başında harfi yaz örn(F:) gibi bu şekilde girmesi lazım ama iilk önce güçün gelip gelmediğine bak

Executor

Executor
  • Misafir

seagate  7200.11 serismi acaba?

kurtbey40

kurtbey40
  • Misafir

öncelikle yorumlar için teşekkürler  hdd mpdeli samsung hm160hı      direk kasaya bağladğımda sata kablosuyla motoru çalışıyor ama  hiç görmüyor biostada görmüyor    herhalde güme gitti zaten garantiside bitti  halen çözüm yolları arıyorum öneriler için teşekkürler.

eco

eco
  • Misafir

dostum öncelikle geçmiş olsun garantisi varsa garantiye gönder

hakan

hakan
  • Misafir

Usb 2.0 olması için harici bir ara kartı var. Bu kart bozulabilir ama genelde besleme devreleri bozuluyor. Hdd normal olarak sata ve güç beslemesini taktıktan sonra, anakartınızın biosunda görünüyorsa veri kurtarma yazılımları ile hdd içeriğinden bilgi alabilirsin.

hasan

hasan
  • Misafir

benim toshiba 500 gb hard diskim var kutusu bozuldu yerine stormax diye bir kutu aldım hard disk çalısıyor ama bilgisayarım gormuyor nasıl bir cozum yolu denemeliyim bilgileriniz iççin tesekkurler simdiden iletişim için ak_boz@hotmail.com