İçeriğe atla

Bilgisayardaki Hiçbir Program Açılmıyor Yardımmmm..!

• Please log in to reply
23 replies to this topic

Nakres

Nakres
  • Misafir

Arkadaşlar bilgisayara kendi kendine bişeyler oldu programları,interneti,sistem geri yükleme vb.hiçbir dosyayı açmıyor tıklıyorum adobe pdf açılıyor kendi kendne programların simgeleri adobe oldu hepsinin setupları bile çalıştıramıyorum acil yardım

yunus44

yunus44
  • Misafir

format at ve sonra acronıs çek

OVDT

OVDT
  • Misafir

Bir antivirus yazılımıyla da sistemi taratmak gerekli. Virus işi gibi geldi bana.

Levent YURT

Levent YURT
  • Misafir

Nakres, Bahsettiğin olay, malesef bir .exe değiştirici virüsün explorer.exe'yi ele geçirmiş olmasının sonuçları... Bilgisayarını formatlaman yetmez, çünki Windows Explorer veya Bilgisayarım kullanırken açtığın her klasörde bulunan uygulamaların içerisine kendisini gömer, bu yüzden format ve sonrasında Windows'u kurmanın akabinde hiçbir klasöre girip hiçbir uygulamayı çalıştırmadan, internetten yeni indireceğin bir antivirüs ile (Antivir ve Spybot - Search & Destroy, ikisini aynı anda tavsiye ederim) taratman en sağlıklısı olacaktır, tüm sürücüleri ve hatta harici diskini ve USB belleğini, hatta telefon ve fotoğraf makinenin hafıza kartlarını da taratmanı tavsiye ederim. Virüsün bulaştığı tüm uygulamalar silinecektir ki bu iyi birşey aslında, bilgisayarın topyekün temizlenecektir.

Nakres

Nakres
  • Misafir

virüs programı dahi yükleyemiyorum ki acaba kayıt defteri düzenleyicisi progrmalaryla düzeltlrmi?

Nakres

Nakres
  • Misafir

acronis biçimlendirmemi oluyor

hakan

hakan
  • Misafir

hdd baslangıc taramasıyapmalısınız zararlı yazılım sılımınden sonra hdd bulunan ısletım sıstemı yazılımını onarmalısınız sorunun kalmaz

Nakres

Nakres
  • Misafir

hdd başlangç taraması yaptım başlangç onarması yaptm ama gnede olmadı gne aynı format attm düzeldi yardmlarnz içn tşkkürler..!

fonemi

fonemi
  • Misafir

Benim de benzer bir problem olduğunda (Ubuntu kullanıyorum) hard diskimi tamamen doldurduğumu farkkettim. Biraz dosya silince sorun çözüldü.

Gerçi siz çözmüşsünüz formatla ve bu durumda sorununuzun bundan kaynaklanmadığı anlaşılıyor ama böyle sorunlar yaşayan başkaları özellike Ubuntu'da bilgisayarda garip şeyler olmaya başladığında hard diski kontrol etmelerini tavsiye ederim.

hakan

hakan
  • Misafir

yedeklı calısıp ısletım sıstemını yedekten tekrar kurmak herzaman ıyıdır ;) antıvırus yazılımı ıle taramak ısletım sıstemını onarmak yuklu yazılımları onarmak baya bır zaman alıyor

ubunto dısk bırlestırıcısını calıstırmalısınız bence yeterlı olur ,  hdd dosya sılmenıze hdd alan kazanmanıza gerek yok 

Nakres

Nakres
  • Misafir

cvblarınız için tşkkürler arkadaşlar sorunum çözldü:)

leedut

leedut
  • Misafir

@Nakres nasıl çözdün sorunu yazarmısın ?

mözbey

mözbey
  • Misafir

virüs ile ilgili değil, tamamen kayıt defteri ile ilgili bir problemdir . çözümü ise;

1. Windowsu F8 tuşu ile Güvenli Modda Komut sisteminde başlat.

2. Windowsregedit.exe komutu ile kayıt defteri düzenleyicisini aç.

3. [HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerFileExts.exeUserChoice] "Progid"="Applications****.exe olmalı bunu ve UserChoice anahtarını komple sil (bilgisayarınız isterse bunun için sağ tuş-izinler-adminisrator seçin)

4. OpenWithList içerisinde bulunan varsayılan dışındaki ikili değerleride silin

ve sistemi yeniden başlatın. sistem açıldığında herşey eski haline dönecektir.

not: çözüm vista içindir win7 ye de uyarlayabilirsiniz. xp de ise dosya türlerinden bu işlemi yapabilirsiniz.

umarım işinize yarar...

Nakres

Nakres
  • Misafir

DUT arkadaşm format attım çözüldü.

murat özbey

murat özbey
  • Misafir

Arkadaşlar Anlattığım yöntemi deneyen var mı?

murat özbey

murat özbey
  • Misafir

Arkadaşlar Anlattığım yöntemi deneyen var mı? eğer hala deneyipte sorununu çözemeyen arkadaşlarım varsa kayıt defteri girdisini ek'liyorum. ağaşıda yazdığım değerleri aynen kopyalayıp not defterine yapıştırın. not defterinin uzantısını "reg" yapın ve çalıştırın. kayıt girdisini çalıştırdıktan sonra çıkan mesajı onaylayın. bilgisayarınızı yeniden başlatın ve herşey normale dönsün.

Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CLASSES_ROOT.exe] @="exefile" "Content Type"="application/x-msdownload" [HKEY_CLASSES_ROOT.exePersistentHandler] @="{098f2470-bae0-11cd-b579-08002b30bfeb}"

ahmet furkan

ahmet furkan
  • Misafir

sen bilgisaraya en iyisi ya virüs taraması yada format at

ashle

ashle
  • Misafir

arkadaşlar benim bilgisayarım da hiç bir programı acmıyor format da daha cok yeni attım LÜTFEN yardım edin hiç bir dosyam acılmıyor tıkladığımda resim ve fax görüntüleyicisi cıkıyor dosyalar yerine dolayısıyla programlarım acılmıyor: ((( formattan baska bi cözüm var mı sistem geri yükleme bile yapamıyorum cünkü giremiyorum resim ve fax görüntüleyicisi cıktığı için lütfen yardım edin...

virüs taraması da yaptım ama bir şey* cıkmıyor

Sword

Sword
  • Misafir

Önce güvenli modda başlatın. ve eger kullandıgınız antivirüs prog. yanında  "mbam" adlı bir vir. progmı ile tarama yaptırın.umuyorum bir işe yarar...bende yaramıştı.

Sword

Sword
  • Misafir

Tabi sisteminizden, sistemle ilgili bir dosya silmemişseniz...

Hasan Fatih ŞİMŞEK

Hasan Fatih ŞİMŞEK
  • Misafir

Murat Özbey,senin dediğin yöntem de olmuyor.Regedit açılmıyor.Diğerlerinin olduğu gibi bende de KM Player açılıp duruyor.Regedit'e tıklıyorum,KM Player açılıyor.Kurtulamadım bir türlü şu illetten.

ashle

ashle
  • Misafir

sword cok teşekkür ederim sorunum cözüldü,teşekkürler

LeaDeR

LeaDeR
  • Misafir

aynen kardeşim katılıyorum sana herşey adobe oldu ya lütfen yardım edin...

xxx

xxx
  • Misafir

arkadaşlar adobu tamamen kaldırın program files tende silin.ama bu işlemler sırasında hiç bir kısayolu silmeyinadobu tamamen yok ettikten sonra sağ tıklayıp özellikler kısmından açıldığı konumu seçin ve mevcut dosyayı C: den seçin sorun çözülüyo.bazı aksilikler daha ortaya çıkıyo ama henüz onu bende çözemedim.çözünce sizlerle paylaşırım