İçeriğe atla

LED TV ve Dahili uydu alıcısı

• Please log in to reply
8 replies to this topic

mazbut

mazbut
  • Misafir

Panasonicin Teknosada satışa sunulan modellerinde dahili uydu alıcısı ve kart modülü için yuvası var, acaba bu tip tvleri kullanarak digiturk kartımızla yayını izlememiz mümkün mü?

lawnmower

lawnmower
  • Misafir

Eğer DVB-S alıcısı ve Digitürk kartı için gerekli bağlantı yuvası varsa kullanabilirsin. Teknosa broşürlerine pek güvenme, bazen opsiyonlu özellikleri varmış gibi yazabiliyorlar. Ayrıca her dijital yayın uydu yayını değildir, DVB-T veya DVB-C alıcısı da olabilir o bahsettikleri. Maalesef broşür hazırlarken biraz dikkatsiz davranıyorlar.

mazbut

mazbut
  • Misafir

Ben yerinde inceledim. Uydu anteni kablosu için giriş var. Bahsettiğiniz DVB tiplerinin hangisini desteklediğini bilmiyorum. Zaten emin olana kadarda almayı düşünmüyorum. Digitürk kartımla, harici uydu alıcısız izleyemeyeceksem kesinlikle almam.

lawnmower

lawnmower
  • Misafir

DVB-T dijital karasal yayın, DVB-C ise dijital kablo yayını anlamına gelir. Anten girişleri benzeyebilir, sen model numarasını internette aratarak televizyonun üzerindeki alıcının tipini kesinleştir. Bunu söylememin sebebi, bu aralar popüler olan çoğu modelde DVB-T veya DVB-C alıcısının bulunması.

mazbut

mazbut
  • Misafir

http://www.pixmania....e-led-tele.html

RESİMİN ÜZERİNDE BELİRTİLİYOR

DVB-T imiş özelliklerini yazarken yazmıyorlar işte araştırmadan alanında elinde patlyıor. Sağol bilgi için.

mazbut

mazbut
  • Misafir

http://www.priceinspector.co.uk/d/20695385/LED-TV/Panasonic-TXL42D25B-VIERA-Full-HD-LED-TV-with-freeview-HD-and-freesat-HD.-compare-prices

Birde bu var. Sadece isminin sonunda B harfi var E yerine. Bunun DVB-S desteklediğini yazmış ama oda sadece Açıkyayın yapanlar için. Kartımızı kullanamıyoruz. Birz daha araştırayım diyeceğim ama Kapalı yayını alabilen kart girşi destekleyen nasıl aranır acaba?

lawnmower

lawnmower
  • Misafir

Ümidini kırmak istemem ama DVB-T çok kullanılan bir sistem değil. Yurtdışında uydu sistemleri fazla kullanılmıyor, onlar dijital kablo veya dijital karasal yayını tercih ediyor. Zaten dijital uydu alıcılarının büyük üreticiler (Sony, Samsung, LG, vs.) tarafından üretilmemelerinin sebebi de bu. Böyle bir televizyon bulamayabilirsin, bulsan bile istediğin özelliklerin tümü onda olmayabilir. Fazla seçim şansın yok maalesef.

mazbut

mazbut
  • Misafir

Peki o zaman bu işten vazgeçeyim bir süre. Karasal dijital yayın yada dijitalkablotv yayını gelene kadar bekleyelim. Artık ömrüm yeterse..

lawnmower

lawnmower
  • Misafir

Dijital kablo geldi zaten, Teledünya denilen şey dijital kablolu yayın. Digitürk değil tabi, sen Lig TV filan izlemek istiyorsan işine yaramaz.