İçeriğe atla

Fotoğraf

runtime error 216 at 004041EE--görsel eğitim setinde

• Please log in to reply
13 replies to this topic

senolyx

senolyx

Köşeyi Dönecek Olan Adam

• Üye
  • 324 Mesaj sayısı:
merhaba arkadaşlar,

dreamweaver ın görsel eğitim setini açtığım zaman runtime error 216 at 004041EE hatası alıyorum ve program çalışmıyor, daha önce ingilizce eğitim setleri filan* izledim onlarda sorun yok ama CS3 ün görsel seti açmaya çalıştımda hata veriyor, kursta tekrar dosyayı aldım orda açtım izledim ama aynı dosya benim pc de sorun veriyor,

nette arattım ama solucan vb birşeyler diyor ama , nasıl çözeriz fikri olan birşeyler desinGönderilen Resim

crixallis31

crixallis31
  • Üye
  • 120 Mesaj sayısı:
Runtime 216 hatasına bakınca sisteme virüs bulaşmış olabilir diyor <a href='http://support.microsoft.com/kb/259279' class='bbc_url' title='Harici link' rel='nofollow external'>http://support.micro...m/kb/259279</a> henüz kaldıracak güvenilir küçük bir antivirüsçük bulamadım sen antivirüsnü güncelle ağ bağlantısını kapat bi taramayı dene.
http://snorf.blogcu....program/7451196
burada* hijackthis'in işe yaradığı yazıyor gerçi o an açık olan herşeyi listeler onların hepsini işaretleyip fix demek biraz garip geldi.O yüzden yapmadan önce bir sistem geri yükleme noktası oluştur.Benim tavsiyem orada olanlarını hepsini dahil etme önce hijacthis aramasından sonra sana verilen txt'yi komple kopyala http://www.hijackthis.de/
siteyeki boş alana yapıştır analiz tuşuna bas sadece kırmızı ve turuncu olanı işaretle fix tuşuna bas restart at sorunun giderilip giderilmediğini kontrol et.Olmadı çaresiz hepsini işaretle.Ama önce antivirüs testinden geçir o başaramazsa bunları dene.Eğer vista yada win7 kullanıyorsan hijackthis'i yönetici olarak çalıştırmayı unutma.Umarım sorunun çözülür

Bu mesaj crixallis31 tarafından düzenlendi: 30 Kasım 2010 - 22:54

senolyx

senolyx

Köşeyi Dönecek Olan Adam

• Üye
  • 324 Mesaj sayısı:
xp kullanıyorum, büyük ihtimalle kurs dan bulaştı, her pc ye takışımda nod temizliyor, birde spybot la deneyeceğim, hyjack bende vardı birde onla denerim dediğin gibi, ama her takışımda kursdan geliyor solucan,,,

crixallis31

crixallis31
  • Üye
  • 120 Mesaj sayısı:
Nod kasmaz fazla virüs yemeyenler için süper bir antidir.Ama senin gibi sağdan soldan şifayı kapanlar için asla önermeyeceğim bir antidir.Eğer sistemin kaldırıyorsa kaspersky kullanmanı öneririm ama çoğu pc'yi süründürüyor kurup bir denemen lazım.Ayarlarını pc'ne uygun bir şekilde optimize etmeli 1 ay kadar dişini sıkmalısın.Aşağı yukarı bir ayda sistemi oturtup pc'yi kasmaz hale geliyo ama sabredene...
Kaspi işini görmezse avira,panda cloud+usb vaccine,bitedefender tavsiye ederim.Usb tarama özelliklerini aktif et hangi antiyi kullanırsan kullan.Usb'den virüs yiyosan diğer antileri tercih etmezdim ben ama sen bilirsin anti işi kişisel tercih işi kullanım alışkanlıklarına göre maruz kaldığın zararlılar doğal olarak sana göre antinin kalitesi değişir bir yerde.Birde kurduğun antilerin ince ayarlarını yapmanda fayda var optimum koruma ve performans için nette ara çoğu anti için özel ayarlrını bulursun.

Bu mesaj crixallis31 tarafından düzenlendi: 01 Aralık 2010 - 22:34

senolyx

senolyx

Köşeyi Dönecek Olan Adam

• Üye
  • 324 Mesaj sayısı:
aslında ayarları yaptım, usb yi taktığımda direkt açılmadan solucanı siliyor, o konuda birşey yok, diğer ayarlarıda en üst seviyede, buldugunda hemen siliyor,
dosyların uzantısı flv, codepack yüklü bende vidoları direkt izleyebiliyorum ama, baslat.exe dosyası ile acılmıyor, shockwave felanda mı kursam acaba, photoshop un görsel seti acabiliyorum, o shockwave flash gerçi, çalşıyor,

hata raporunndan anlayan varsa ., atayım buraya,,,

kasper i neten online taratsam , bende orjinalv ardı ama kardeşime kurdum , tekrar kurulum olmaz herhalde, olumukine,,

crixallis31

crixallis31
  • Üye
  • 120 Mesaj sayısı:
Antivirüsle taramadan önce Quick Time'ı kurup seti çalıştırmayı dener misin? Online taratma çözümdür ama bazı virüsler atlatabiliyor.Key orj hiç riske girme başka antilere yönel yukarıda demiştim anti işine kafa patlatmadan önce hijacthis ile tarat ondan sonra antiye geç madem antin çoğu virüsleri siliyorsa...

senolyx

senolyx

Köşeyi Dönecek Olan Adam

• Üye
  • 324 Mesaj sayısı:
yok olmuyor, quick kurulyudu tekrar indirdim kurdum, hijak this le taratdım antivirisle tarattım,

başka setler açılıyor, onlarda uzantı *swf ama *flv uzantılı vidoların olduğu görsel set açılmıyor, tk tek açabiliyorum ama kafama takıldı nedendir bu hata...

crixallis31

crixallis31
  • Üye
  • 120 Mesaj sayısı:
Bir tek sende mi var bu hata arkadaşlarından eğitim setini alıp çalıştırabilen var mı?

senolyx

senolyx

Köşeyi Dönecek Olan Adam

• Üye
  • 324 Mesaj sayısı:

Bir tek sende mi var bu hata arkadaşlarından eğitim setini alıp çalıştırabilen var mı?

sadece bende oluyor, ama diğer denediğim pc ler çift çekirdek-2 duo
virüsden olabilir dedim tarattım , birşey yok, quik time ı kurdam kaldırıp yeniden, çözemedim nedendir,
microsoft da virüs varmı diye bakın diyor ama bende yok, flv videolar, mediaplayerden bakarım bakmasınada , bu hata nedir onu anlamaya çalışıyorum...

crixallis31

crixallis31
  • Üye
  • 120 Mesaj sayısı:
İşlemciyle alakalı bir şey* olduğunu zannetmiyorum.
Aklıma gelenler program video'yu oynatmak için kullandığı kodeği kendinde barındırmıyorsa senin pc'deki kodekle ilgili bir sıkıntı yaşıyor olabilir(quick time kur dememin amacı buydu o işe yaramadıysa k lite mega codec seçenek olur tüm kodekler var içinde.)
Zararlı yazalım bulaşmıştır pc'ne
işletim sisteminin bazı dosyaları kurulum sonrasında yada kurulumdan önce (bozuk çizik cd-dvd'den kurulum yapma) bozuk olması programın çalışması için istediğin modüller sorunlu.
Yani kodek kur restart at dene.Değişik antilerle tara çevrim içi taramayı alatma ihtimaline karşı elindeki antiyi kaldır yeni bir anti kur güncelle ve tara.OImadı işletim sistemini onarmayı yada yenide kurmayı dene:( Formattan önce istersen bi süre bekle başka bi fikirle gelen olur.

senolyx

senolyx

Köşeyi Dönecek Olan Adam

• Üye
  • 324 Mesaj sayısı:
off kine ofGönderilen Resim

o kadar uraştım yazdım buralara, sorun flash playerdanmış, şöyle ki ben hep chrome u kullanıyorum, explorere ı kullanmıyordum hiç ,
flash player ıda kurdum ama olmuyordu,
explorer ı bir açtım forum a yazayım diye, orda gene flash kur dedi, kurdum,

sonra tabi benim saksı çalıştı biraz, daha önce kurmama rağmen neden soruyo bu dedim, ama tabi firmalar kendi programı kullanılsın diye, çoğu şeyi kendine özel yaparya, explorer ı kullanmayınca kaç takla atarsan at,
explorere ı açtım, explorer da tekrar bir flash kurdum, sonra denedim, runtime filan* hikaye oldu, çatır çatır çalışıyor,

**flash kurmadan önce evidence elimaniator ü açmıştım belki onunda bir faydası olmuş olabilir, temizlik yapıyordu, geçmişi fazlalıkları ,ayak izlerimi temizliyordu,
belki o arada zararlı yada engel olan birşey silmiş olabilir program,

çözdüm sorunu paylaşayım dedim, belki benim gibi sorun yaşayan olursa, uraşmasın boşuna,

crixallis31

crixallis31
  • Üye
  • 120 Mesaj sayısı:
Geçmiş olsun flash'tandır:) O büyük ihtimal evidence eliminatör zararlı silmez bilgisayar kullanım geçmişi,internet geçmişi gibi şeyleri siler.

Chrome'nin yeni sürümünde flash kendine entegre geliyor onu saymazsak iki sürüm flash player var ie için ie olmayanlar için.

senolyx

senolyx

Köşeyi Dönecek Olan Adam

• Üye
  • 324 Mesaj sayısı:
ama şöyle birşey daha oldu, daha önce spy-bot da hata veriyordu, güncelleme yapamıyordum aylardır,
evidence eliminator ile bir temizlik yaptıkdan sonra spy-bot da düzeldi, sorunsuz güncelleme yapıyor,

kanımca evidence işi düzeltti,,,,

crixallis31

crixallis31
  • Üye
  • 120 Mesaj sayısı:
O tarz programlar bir çok programı tanır onların gereksiz dosyalarını güncelleme ve hata döküm dosyalarını falanda siler.Güncelleme sırasında spy-bot'da hata oluşmuş ise bir şekilde o hata vermesini sağlayan sıkıntı çıkaran dosyayıda sildiğinden dolayı spy-bot hata vermemiştir o yüzden belli aralıkta ccleaner ,evidence eliminatör tarzı programları kullanılması önerilir.Sorunların falan giderlimesini sağlar hemde çoğu zaman yer bile açar pc'de:)