İçeriğe atla

Fotoğraf

Ethernet kablosu aparatı var mı ?

- - - - -

• Please log in to reply
10 replies to this topic

technovaland

technovaland
  • Üye
  • 92 Mesaj sayısı:
modem ile pc arası uzak diye cat5 kablo aldım ama girişlerden birinde kırık oluştu.1.5 m lik bir kablo daha aldım splitter yardımıyla kablolar arası bağlantı sağlarım diye düşündüm.ancak splitter giriş soketleri ethernet kablosu uçları için dar geldi.

acaba iki ethernet kablosunu birbirine bağlamak için splitter benzeri bir aparat var mı ?

Lawnmower

Lawnmower

LOTT

• Moderatör
  • 5780 Mesaj sayısı:
Var, bulamazsan da yaptırırsın. Elektronikçilere gidersen her türlü adaptörü yaparlar.

Mavi ada

Mavi ada
  • Üye
  • 504 Mesaj sayısı:
Bunlardan bulabilirsin

e-fsane

e-fsane

Efsane işte...

• Moderatör
  • 4602 Mesaj sayısı:
renkleri birbirine doğru şekilde bağlarsan da olur herhalde. illa rj45 şart mı ki?

technovaland

technovaland
  • Üye
  • 92 Mesaj sayısı:
ne yaptıysam olmadı acaba eski ethernet kablosunun kırık yerinden kesip 1,5 mlik ethernet kablosu eklenebilir mi

e-fsane

e-fsane

Efsane işte...

• Moderatör
  • 4602 Mesaj sayısı:
önceki mesajım hala geçerli :)

Mavi ada

Mavi ada
  • Üye
  • 504 Mesaj sayısı:
Kabloları uygun şekilde birbirine bağladığınızda da, eğer başka yerde kırık yoksa çalışacaktır ama kullanım alanına göre sağlıklı bir yöntem değil.
Veri kaybı yaşamak istemiyorsanız ve sıkıntı çıkmaması için kablonuzu değiştirmeniz gerekir.
Rj45 le yapılan ekler, aslında patch panellerdir. Patch panellerin kullanım amacıda kablo zaiyatını gidermek değildir.
Ev kullanıcısı için kabloları birbirine perçimleyerek yapılan ek (göreceli olarak) uygundur.

technovaland

technovaland
  • Üye
  • 92 Mesaj sayısı:
Peki bu uc uca ekleme yönteminin modeme bir zararı olur mu

Mavi ada

Mavi ada
  • Üye
  • 504 Mesaj sayısı:

Kısa devre devre olmadığı sürece olmaz. Kısa devre durumundada modem resetleyebilir.

technovaland

technovaland
  • Üye
  • 92 Mesaj sayısı:

Kısa devre devre olmadığı sürece olmaz. Kısa devre durumundada modem resetleyebilir.

KABLOYU pense gibi olan makinasıyla(inthernet kablosu yapmaya yarayan .. benim beceremediğim ...:( ) kestim renk dagılımını zar zor secebildim. 4 soket ve yaklaşık 3 saat ugrastım son durum da ucu kestığımız kabloları soketlere yerleştirdiğimizde uclarını soymaya gerek var mı ?

Mavi ada

Mavi ada
  • Üye
  • 504 Mesaj sayısı:

KABLOYU pense gibi olan makinasıyla(inthernet kablosu yapmaya yarayan .. benim beceremediğim ...:( ) kestim renk dagılımını zar zor secebildim. 4 soket ve yaklaşık 3 saat ugrastım son durum da ucu kestığımız kabloları soketlere yerleştirdiğimizde uclarını soymaya gerek var mı ?

Yok :)