İçeriğe atla

Fotoğraf

Uydu Alıcısı Almak İstiyorum

• Please log in to reply
36 replies to this topic

HepYek

HepYek
  • Üye
  • 4.462 Mesaj sayısı:
Kendi kullandığım bir uydu alıcı var.

Goldmaster DVT-20000 HD. HD yayınları sorunsuz alıyorum ancak kanal geçişleri ve menüsü inanılmaz yavaş. Goldmaster markasına karşı bir antipatim oldu.

17" LCD monitörümde kullanacağım bir uydu alıcıya ihtiyacım var. Özellik aramıyorum. Kanal geçişleri ve uzaktan kumandası kullanışlı olsun yeterlidir. Önerileriniz varmı?

- Bazı modellerin uzaktan kumandası araç teyp kumandaları gibi incecik oluyor. O tip kumandası olması. Ele otursun.
- Kanal geçişleri en iyi gördüğüm sunny markasının uydu alıcıları oldu. Kullanan bilen arkadaşlar varsa yazarsa sevinirim.

Nihilix

Nihilix
  • Üye
  • 2.083 Mesaj sayısı:
Premier. :)

Şaka maka kanal geçişleri hızlı. Ama kalitesine birşey diyemem, çok da umurumda olmuyor. Bazı kanallar çekmiyor ama apartmanın uydu sisteminde sorun varmış.
HD yayınım olmadığından denemedim hiç.

Şu an satılan yeni uydu alıcıların neredeyse hepsinde hızlı kanal geçişi var HepYek. Bir sürü seçeneğin var yani.

Ankara'daki evimizde Regal ve Vestel kullanmıştık. Onları pek tavsiye etmem. Yenileri nasıldır bilmiyorum ama bizimkiler çok sorun çıkarmıştı.

Digitaldrop

Digitaldrop

EvilMod

• Moderatör
  • 5.580 Mesaj sayısı:
Kesinlikle Seoul Hiremco.

Mavi ada

Mavi ada
  • Üye
  • 504 Mesaj sayısı:
DreamBox... Linux tabanlı ethernet girişli.

Digitaldrop

Digitaldrop

EvilMod

• Moderatör
  • 5.580 Mesaj sayısı:

DreamBox... Linux tabanlı ethernet girişli.

"17" LCD monitörümde kullanacağım bir uydu alıcıya ihtiyacım var. Özellik aramıyorum. Kanal geçişleri ve uzaktan kumandası kullanışlı olsun yeterlidir" demiş adam :) Dreambox'lar 400tl'den başlar, 100tl'ye çakmalarıda alınmaz.

HepYek

HepYek
  • Üye
  • 4.462 Mesaj sayısı:
Öneriler için teşekkürler arkadaşlar.

@OnrA
Seoul Hiremco'nun hızlı olduğuna dair bir görüş aldım ya çok iyi oldu. Hiremco düşünürüm.

@BlueLand
OnrA'nında dediği gibi biraz pahalı gelir benim için.

Bu mesaj HepYek tarafından düzenlendi: 14 Mart 2011 - 20:05

HepYek

HepYek
  • Üye
  • 4.462 Mesaj sayısı:

Kesinlikle Seoul Hiremco.

Modelide belirtebilir misiniz acaba?

F1, X2 X3 ?

Digitaldrop

Digitaldrop

EvilMod

• Moderatör
  • 5.580 Mesaj sayısı:
Hd modellerin kanal geçişleri o kadarda hızlı degildir. Bende eski bir Seoul vardi Gs'li bir seri gri renkte modeli hatırlamıyorum şimdi geçiş inanılmaz hızlıydı, kablo tv hızında neredeyse hayatımda o kadar hızlı geçişi olan receiver görmedim acikcasi :)
Şu anda X3 Turbo Hd kullanıyorum çok memnunum gırla da özelligi var. Kanal geçişleride ortalamanın üstünde bir hızda.

Sen bütçeni ve hd mi istiyorsun onu belirt ona göre tavsiye edeyim.

HepYek

HepYek
  • Üye
  • 4.462 Mesaj sayısı:

Hd modellerin kanal geçişleri o kadarda hızlı degildir. Bende eski bir Seoul vardi Gs'li bir seri gri renkte modeli hatırlamıyorum şimdi geçiş inanılmaz hızlıydı, kablo tv hızında neredeyse hayatımda o kadar hızlı geçişi olan receiver görmedim acikcasi :)
Şu anda X3 Turbo Hd kullanıyorum çok memnunum gırla da özelligi var. Kanal geçişleride ortalamanın üstünde bir hızda.

HD istemiyorum kesinlikle. Açılması kapanması hızlı olmalı., kanal geöişleri hızlı olmalı, kumandası kullanışlı olmalı. Max 100TL vereceğim.

RayTracer

RayTracer

Sinirbaz Salo

• Moderatör
  • 1.458 Mesaj sayısı:
Bende değiştirecem uydu cihazını. LCD lerde görünütüyü bozmayacak (bizdeki baya eski tüplü tvde farketmiyoduk ama LCD ye geçince görünütü cacık oldu) cihaz ne var? Salondaki lcdye normal bi cihaz alalım diyoruz. Bi tane de benim odaya hd yayın alabilen dreambox sistemine uygun bi cihaz düşünüyorum. Hd yayın alabilenler biraz pahalıymış. Var mı kullanan tavsiye ettiğiniz veya hiç bulaşma dediğiniz marka-model?

Digitaldrop

Digitaldrop

EvilMod

• Moderatör
  • 5.580 Mesaj sayısı:

HD istemiyorum kesinlikle. Açılması kapanması hızlı olmalı., kanal geöişleri hızlı olmalı, kumandası kullanışlı olmalı. Max 100TL vereceğim.

SEOUL GS 1180 o zaman, biraz eski bir model ama kanal geçişleri ciddi derecede hızlıdır. Hatta sanırım en hızlısı hala o.
Temiz 2.elini 50-60tl civarina bulabilirsin. Sıfırıda max 100tl falan olması lazım, hepsiburada fiyatina aldanma. Uyduculara falan sor :)

Bu mesaj OnrA tarafından düzenlendi: 16 Mart 2011 - 10:21

Digitaldrop

Digitaldrop

EvilMod

• Moderatör
  • 5.580 Mesaj sayısı:

Bende değiştirecem uydu cihazını. LCD lerde görünütüyü bozmayacak (bizdeki baya eski tüplü tvde farketmiyoduk ama LCD ye geçince görünütü cacık oldu) cihaz ne var? Salondaki lcdye normal bi cihaz alalım diyoruz. Bi tane de benim odaya hd yayın alabilen dreambox sistemine uygun bi cihaz düşünüyorum. Hd yayın alabilenler biraz pahalıymış. Var mı kullanan tavsiye ettiğiniz veya hiç bulaşma dediğiniz marka-model?

Abi seninde salondaki lcd için hdmi çıkışlı sd bir modele ihtiyacin var. Görüntüyü gayet düzgün alırsın ama işin içine hd olmasada hdmi bağlantı girince fiyatlar fırlıyor bir anda. O yüzden ona bile hd düşünebilirsin.
Next ve Seoul Hiremco'ları beğeniyorum ben. Biraz incele modellerini :)

RayTracer

RayTracer

Sinirbaz Salo

• Moderatör
  • 1.458 Mesaj sayısı:
@OnrA

Bugün soruşturacam bizim arkadaşlardan. Bakalım neler diyecekler. Akşama yazarım tavsiyeleri.

M75P

M75P

Yüksek gerilim

• Üye
  • 380 Mesaj sayısı:
Ya ! ben bu konuyu neden görmedim.? Gönderilen Resim

@ OnrA

Seul Hiremco x3 Turbo Hd kullanıyorum demişsin. Ben Digitürk' ün verdiği Vestel SD alıcıyı değiştirerek HD istiyordum.
Senin kullandığın bu modeli çok araştırdım ama almaya cesaret edemedim. Hemen hemen herkes HD
görüntünün iyi olduğunu, kanal geçişlerinin 2-3 saniye sürdüğünü, SD yayınlarında ise çok soluk ve kötü renk sunduğunu söylediler.
Senin tecrüben nasıl ?

Digitaldrop

Digitaldrop

EvilMod

• Moderatör
  • 5.580 Mesaj sayısı:
Abi herkes dediğin şahsen tanıdıkların mı ? yoksa hepsiburada yorumları falan mı :)
Hd görüntüsü iyi evet ama Hd olayı şu anda kalite olarak bu aletlerden daha çok yayın yapan kanallara bağlı bir durum. Yayın kalitesi bizim ülkemizde yeterli değil henüz.

Renk olayını niye belirtmişler anlamadım bende bir sıkıntı yok hem sd hem hd çok memnunum ben. Birde renk olayı kalibrasyon işidir tv + receiver'dan kurcalayarak optimal bir kalite yakalarsın düşüncesindeyim. Çok göreceli bir konu aslında.
Tam bir f/p ürünü kalkıp 600-700tl'lik Hd receveirlarla karşılaştırmasınlar.

Kanal geçişleri yavaş evet, Gs 1180'ten buna geçtim bir de ben o da piyasadaki en hızlı (0.6sn) geçişi olan aletti, acaip canım sıkılmıştı ama alıştım zamanla :)
Satan firmayı beğendim ben, Merih Video birçok konuda yardımcı oluyor. Sorunlu aletleri vardi piyasada değiştirdiler, kendilerinden kaynaklı her tür sıkıntıya cözüm sunuyorlar. Geçen sene 1-2 uydu forumunda temsilcisi bile vardi. Uydu update olayını yapan elemandı sanırım yazılımcısı yani, sürekli irtibat kurulabiliyordu. Şu an çok takip etmedigim için durum ne bilmiyorum.

Bu mesaj OnrA tarafından düzenlendi: 16 Mart 2011 - 16:12

M75P

M75P

Yüksek gerilim

• Üye
  • 380 Mesaj sayısı:
Hepsiburada ' da bulunan yorumlara hiç bakmıyorum bile ben. Yaklaşık 8-9 ay kadar oldu bu cihazla ilgilenmem, sonra bahsettiğim üzere olumsuz eleştiriler ve senin de dediğin gibi Türkiye' deki yetersiz kalite ve Kanal sayısı yüzünden vazgeçmiştim.
Herkes ibaresini bu cihazı 3 satıcı mağazanın 2 sinden ve ayrıca bu cihazlar ile haşır neşir olanların ( dreambox olayı Gönderilen Resim ) bulunduğu bir forumda yazılanlardan bahsetmiştim.. Hatta bu görüntü ile ilgili video bile koymuşlardı. Tabii videoda aman aman bir kalitede değildi. Bu forum hangisiydi geçmiş gün unuttum.

Tabii bir de ben cihazı Digitürk CryptoWorks kartımla kullanmayı düşünüyordum. Merih Videodan Cihazın Digitürk' ün CryptoWorks kartlarını desteklediğini ama Irdeto kartlarını desteklemediğini, Digitürk' ün Cryptoworks kartlarını yavaş yavaş kullanım dışına bırakacaklarını yazdığını görünce tamamen vazgeçmiştim.

Digitaldrop

Digitaldrop

EvilMod

• Moderatör
  • 5.580 Mesaj sayısı:
Ben kartla kullanmıyorum, son dedigin doğru ama cihazin yeni versiyonları var TitanX mi ne adi onlara baktın mı ? Belki onlarda vardır.
Ben genel olarak memnunum aletten, 2 tane seoul kullandım ikisi de* iyiydi ve aldığım zamana göre fiyatları özelliklerine göre çok uygundu.

M75P

M75P

Yüksek gerilim

• Üye
  • 380 Mesaj sayısı:
Yok, bakmadım. O zamanlar bir heves bakmıştım ve öyle kalmıştı.

Şimdi sen memnun olduğunu söyleyince tekrar kanım kaynadı doğrusu. Dediğin modele bir bakayım kafa sakinliğinde Gönderilen Resim

Büyük mağazalarda fiyatları yüksek görünüyor şu an. Almayı düşünürsem bir fiyat araştırması da yapmak lazım.

Digitaldrop

Digitaldrop

EvilMod

• Moderatör
  • 5.580 Mesaj sayısı:
Valla ben internetteki bir uyducunun sitesinden süper bir fiyata almıştım, hatta sabahtan beri link vereyim diye onu arıyorum ama bir türlü bulamadım...

Digitaldrop

Digitaldrop

EvilMod

• Moderatör
  • 5.580 Mesaj sayısı:
http://www.uydustore...info.asp?cid=51
http://www.hepsibura...155057#Yorumlar

Örnek olarak yolladım 20-30 tl farketmiş. Ben aldığımda 60 tl civari bir farkla almıştım büyük sitelere oranla.
Istanbul'daysan Karaköy'deki elektronikçilere gidip bakman daha bile iyi olur, Bu uydu sitelerinin çoğu onlar zaten. Dükkandan alınca pazarlıkta güzel olur :)

M75P

M75P

Yüksek gerilim

• Üye
  • 380 Mesaj sayısı:
Yok, İstanbul'da değilim. İzmir ' deyim.
Bizim Çankayayı bir dolaşmak lazım baştan. Gönderilen Resim

RayTracer

RayTracer

Sinirbaz Salo

• Moderatör
  • 1.458 Mesaj sayısı:
X3 Turbo'da CCAM desteği yokmuş. Başka bi sistem destekliyomuş ki o sistemi sağlayan da yokmuş artık. Normal alıp kullanmak için iyi dediler ama diğer olaylarda cacıkmış.

Atlanta diye bi ciahz daha varmış. Çok fazla özellik barındırmayan ama HD yayınları gösterebilen CCAM çalışabilen bi aletmiş. DBox-800S ile karşılaştırdığımızda ise FTP sunucusu, streaming falan yokmuş. Ben Dbox-800S de karar kıldım fakat biraz tuzlu. Bütçe görüşmesinin ardından net bir karar verecem.

M75P

M75P

Yüksek gerilim

• Üye
  • 380 Mesaj sayısı:

X3 Turbo'da CCAM desteği yokmuş. Başka bi sistem destekliyomuş ki o sistemi sağlayan da yokmuş artık. Normal alıp kullanmak için iyi dediler ama diğer olaylarda cacıkmış.

" Diğer olaylar" a açıklık getirelim lütfen. Mahsuru olan birşey değilse tabii.Gönderilen Resim

RayTracer

RayTracer

Sinirbaz Salo

• Moderatör
  • 1.458 Mesaj sayısı:
Diğer olaylar malum yasal olmayan platform abonelikeri oluyor. :D

Fatih Gülçiçek

Fatih Gülçiçek
  • Moderatör
  • 1.470 Mesaj sayısı:
Dreambox sakat iş...

Server sahipleri kadar server kiralayanlar da risk altında. Yıllık 200 küsür lira da ücret istiyorlar. Biraz daha verip yasal kullanmak daha mantıklı.