İçeriğe atla

Fotoğraf

Windows Home Premium 64bit Dil sorunu

• Please log in to reply
3 replies to this topic

darkline

darkline
  • Üye
  • 81 Mesaj sayısı:
Arkadaşlar Avusturya'dayım buraya gelince bir laptop aldım ve doğal olarakta laptopun işletim sisteminin dili Almanca.İlk zamanlar Almanca öğrenmemde yardımcı olur demiştim fakat ciddi sıkıntılar doğuruyor bana.Düzgünce bir işlem yapamıyorum.Bende laptop'u aldığım yere gittim ve dilini İngilizce veya mümkünse Türkçe'ye nasıl değiştirebiliceğimi sordum.Onlar bana şuanki olan Windows Home Premium 64bit sisteminizi Ultimate 64bit'e upgrade ederseniz olucağını söyledi.Ve mantığını yineledi Ultimate'in içinde 24tane dil olduğunu ve bu dillerin içinde İngilizce ve Türkçe olduğunu söyledi.Bende sevindim ultimate'i kullanmıştım,biliyordum.Fakat home premium'dan Ultimate te upgrade ettirmemin 180euro olucağını söylediler.Ekstra bir kutu alacağım yani.Viyana'dan ucuza laptop aldık diye sevinirken 180euro yu duyunca hevesim kursağımda kaldı.Sizden bu dil konusunda önerilerinizi bekliyorum.İstediğim tek şey orjinal olarak anladığım bir dilde windows'u kullanmak(türkçe olmazsa ingilizce)Recovery ve partition bile yapamadım yahu.Uygun bir yolla bir dil değişimine gitmem şart..

Bu mesaj darkline tarafından düzenlendi: 26 Mart 2011 - 19:26

beyazkartal

beyazkartal

DotNet 46.0

• Üye
  • 860 Mesaj sayısı:
Bunu İncele 1

Bunu incele 2

Bu mesaj beyazkartal tarafından düzenlendi: 26 Mart 2011 - 19:43

darkline

darkline
  • Üye
  • 81 Mesaj sayısı:

Bunu İncele 1

Bunu incele 2

Çok teşekkür ederim ilgin için.hocam; bunu yapmam windows'un orjinalliğini bozuyomu?Ya ayda yılda 1 laptop aldık.orjinal herşeyi diye seviniyodukta oyüzden bukadar önem gösteriyom.yoksa ultimate var usb hdd enkötü kızıcam onu yüklüycem valla :)

Bu mesaj darkline tarafından düzenlendi: 27 Mart 2011 - 14:37

beyazkartal

beyazkartal

DotNet 46.0

• Üye
  • 860 Mesaj sayısı:
Orijinalliğinden birşey kaybetmiyor sadece dil paketini yüklüyor .