İçeriğe atla

Fotoğraf

Netbook islemcileri?

- - - - -

• Please log in to reply
20 replies to this topic

Bozoto

Bozoto

Vahşi Şirin

• Üye
  • 1065 Mesaj sayısı:
Merhaba arkadaslar forumda bakindim ama bunla ilgili pek birsey bulamadim.(belki de iyice arastirmamisimdir) benim sorum malum netbooklarda cesit cesit islemciler var. N450,n455 falan filan. Bunlarin arasindaki farklar nedir? Alirken hangisini almak gerekir? Bu konu hakkinda beni ve bilmeyen arkadaslari aydinlatabilirseniz cok mutlu olurum :)

Lawnmower

Lawnmower

LOTT

• Moderatör
  • 5778 Mesaj sayısı:
Şuradaki listeye bir bak istersen. Daha güncel olanlar her zaman daha hızlıdır (veya verimlidir). Alttaki şemaya bakacaksın, üstteki MID şeması kafanı karıştırabilir. Alttaki şema Nettop ve Netbook işlemcileriyle ilgili. Dual yazanlar çift çekirdekli, haliyle biraz daha pahalı ama daha hızlı. Piyasada bulabilirsen çift çekirdeklileri tercih etmeni öneririm.

Bozoto

Bozoto

Vahşi Şirin

• Üye
  • 1065 Mesaj sayısı:
en kisa zamanda verdigin linke bakacagim. Az once ilanda samsung NP-N150-JP0NTR + JP0DTR isimli netbook gordum. N455 islemci 1.66 ghz 512 kb on bellek.250 gb harddisk 2 gb bellek var. 499 lira fiyati var.sizce nasil alinabilir mi?

metak

metak

SPARTACUS

• Üye
  • 6764 Mesaj sayısı:
alma bit gibi şeyler....alıp da memnunum diyen pek fazla değil....ofis,mail,internet için olur..zayıf makinalar...

Bozoto

Bozoto

Vahşi Şirin

• Üye
  • 1065 Mesaj sayısı:
ya valla sadece okulda sunum ,bos zaman degerlendirme icin falan bir netbook alayim diyorum. Zaten oyun icin falan masaustu alicam :)

metak

metak

SPARTACUS

• Üye
  • 6764 Mesaj sayısı:

ya valla sadece okulda sunum ,bos zaman degerlendirme icin falan bir netbook alayim diyorum. Zaten oyun icin falan masaustu alicam :)

kullananlara yine de bi sor..klavyesi küçük-ekran küçük..rahatsız olmıyasın sonra...

Bozoto

Bozoto

Vahşi Şirin

• Üye
  • 1065 Mesaj sayısı:

kullananlara yine de bi sor..klavyesi küçük-ekran küçük..rahatsız olmıyasın sonra...

zaten buraya yazma amacimda oydu. Ufak tefek birsey zaten tasimasi falan cok rahat :)

Lawnmower

Lawnmower

LOTT

• Moderatör
  • 5778 Mesaj sayısı:
Klavye çok sorun olmuyor, ama 10" 1024x600 ekran gerçekten sıkıntılı. Ímkanın varsa 11" ekranlı bir model al.

Bozoto

Bozoto

Vahşi Şirin

• Üye
  • 1065 Mesaj sayısı:
Ne kadar fiyat farki olur? Veya iyi performansli bir netbooku ne kadar fiyata alabiliriz?

Lawnmower

Lawnmower

LOTT

• Moderatör
  • 5778 Mesaj sayısı:
Netbook piyasasından koptum, ama birazcık daha pahalıdır. AMD Fusion işlemcili netbooklara da bakabilirsin.

Digitaldrop

Digitaldrop

EvilMod

• Moderatör
  • 5568 Mesaj sayısı:
Android tablet falan al bari, netbook nedir yahu :)

Lawnmower

Lawnmower

LOTT

• Moderatör
  • 5778 Mesaj sayısı:
Tabletler netbooklara göre taşıması kolay olsa da çok kısıtlı. Netbook biraz sabır gerektiriyor, ama her işi yapıyor.

Bozoto

Bozoto

Vahşi Şirin

• Üye
  • 1065 Mesaj sayısı:
=) beni çıldırtmayacak bir netbook almam lazım tabii orasıda var =) ama fiyatıda iyi olması lazım. tabletlerede uyuz oluyorum hele o ipad e ? =) tam bir kapalı kutu gibi =)

metak

metak

SPARTACUS

• Üye
  • 6764 Mesaj sayısı:
yahu ..hiç kullanan arkadaşın yokmu..iyice bi incele...zayıf aletler bunlar..
sonra pişman olma.....

Bozoto

Bozoto

Vahşi Şirin

• Üye
  • 1065 Mesaj sayısı:
oyle yapicam soruyorum saga sola.biir arkadasim var oda halinden memnun :)

metak

metak

SPARTACUS

• Üye
  • 6764 Mesaj sayısı:
500 tl para verecen...gözler gümbürtüye gidecek..atom işlemci ayrıca...kasacaktır....
sen bilirsin ama ben almam...
2.el bi laptop al bari derim....

Bozoto

Bozoto

Vahşi Şirin

• Üye
  • 1065 Mesaj sayısı:

500 tl para verecen...gözler gümbürtüye gidecek..atom işlemci ayrıca...kasacaktır....
sen bilirsin ama ben almam...
2.el bi laptop al bari derim....

o da olablr aslinda ama guvenebilirmiyim bilemiyorum. Ama netbook un hafif ve kucuk olmasida buyuk avantaj

Digitaldrop

Digitaldrop

EvilMod

• Moderatör
  • 5568 Mesaj sayısı:
Biraz bekle Fusion olan netbook'lardan al. 2gb ram'li bir modelini bulursan iyi olur.
Filmde izlersin rahat rahat.

metak

metak

SPARTACUS

• Üye
  • 6764 Mesaj sayısı:

Biraz bekle Fusion olan netbook'lardan al. 2gb ram'li bir modelini bulursan iyi olur.
Filmde izlersin rahat rahat.

fusion işlemcili geçenlerde bi netbook vardı tr de...
fekat hem pahalı hemde bana göre de pahalı.....

oem84

oem84
  • Üye
  • 321 Mesaj sayısı:
kullanım amacınıza göre işinizi görür, çok yanınızda dolaştıracaksanız, telefondaki küçük ekranla yapamıyorum diyorsanız, sunum int vs gibi şeyler kullanacaksanız alın. ama uzun süre rahat yazamazsınız, film izlesenizde izlemiş olmak için izlersiniz, çok fazla yüklenemezsiniz(kasıyorlar), birden fazla işlemde hemen ısınıyorlar, windows starter diye dunyanın en boş işletim sistemleri. yani normal bir bilgisayar gözüyle bakmayın, sadece yapacağınız işleri düşünerek alın.

Bozoto

Bozoto

Vahşi Şirin

• Üye
  • 1065 Mesaj sayısı:

kullanım amacınıza göre işinizi görür, çok yanınızda dolaştıracaksanız, telefondaki küçük ekranla yapamıyorum diyorsanız, sunum int vs gibi şeyler kullanacaksanız alın. ama uzun süre rahat yazamazsınız, film izlesenizde izlemiş olmak için izlersiniz, çok fazla yüklenemezsiniz(kasıyorlar), birden fazla işlemde hemen ısınıyorlar, windows starter diye dunyanın en boş işletim sistemleri. yani normal bir bilgisayar gözüyle bakmayın, sadece yapacağınız işleri düşünerek alın.

bu yorum beni netbooktan soguttu biraz :)