İçeriğe atla

Fotoğraf

GoPro Hero 3 - Android ve iPhone ile Kontrolü

• Please log in to reply
4 replies to this topic

HepYek

HepYek
  • Üye
  • 4462 Mesaj sayısı:
Gönderilen Resim
Gönderilen Resim

5 ay kadar önce Amerikadan GoPro Hero3 aldım. Black edition versiyonunu aldım ve kutu içeriği zengindi.(Uzaktan kumanda, bağlantı aparatları, koruma kabı, su altı çekim için gerekli aparatlar). SD kart çıkmıyor. 16GB Sandisk aldım. Cihaz tahminimden çok daha kaliteli bir yapıya sahipmiş. Düşmeyle çarpmayla cihaza bir şey olmaz kanaatindeyim. Endüstriyel ürün gibi bir şey. Cihaz menüsünü çözdükten sonra çekim denemelerine başladım. 4K 15fsp kadar görüntü kaydedebiliyor. Görüntü kalitesi harikulade ama ses kalitesini beğenmedim. LCD ekran olmadığı için ilk çekimlerde oldukça zorlandım. Açık alanda çok fazla rüzgar sesi alıyor. Kapalı kutusundayken ise sesi az alıyor.

Cihazın Android ve iPhone için yazılımı var. Bu yazılım kameraya wifi ile bağlanıyor ve anlık görüntüyü izleme şansı veriyor. Yani bilindik dijital fotoğraf makinelerinin arkasında olan LCD yerine cep telefonunuza bakıyorsunuz ve görüntü 1-2 saniye gecikmeli geliyor. 2.4 ghz 100metre açık alanda cihaz ile bağlı kalıyor.

Android yazılımı yükledim. Telefonu ve cihazın anlık görüntüsü Samsung S3 cihazımdan izleyebiliyordum. Yazılımın android ve iphone yazılımı ile çalışması için mutlaka firmware güncellemesi ve gopro.com'a kayıt ettirilmesi gerekiyor. Kutudan çıktığı gibi bağlantı yapamazsınız.

GoPro kameraya aynı anda üç cihaz bile bağlanabiliyor. (1 android, 1 iphone, 1 ipad) Yazılım full ekran izlemeye izin veriyor ancak 2K ve üzeri kalite çekimlerinde anlık görüntü aktarımı durduruluyor. Sadece kayıt başlatma ve kayıt sonlandırma yapılabiliyor.

GoPro üzerinde üç tuş var. Biri açma kapama ve select tuşu. Biri mode diğeri ise wifi tuşu. Bu tuşlar ile cihazı kontrol etmek alışkanlık gerektiriyor. Aksi halde yavaş oluyor. Android ve iphone yazılımı ile kameranın bütün ayarları kontrol edilebiliyor. Bu mükemmel bir şey. Kameranın LCD ekranından ayar yapmak yerine cep telefonunuzdan renkli erkanda ayan beyan ayar yapmak çok daha kolay oluyor. Çekim modları, çekim ayarları, kamera-fotoğraf bütün ayarları yazılımdan wifi ile yapabiliyorsunuz. Kayıt işlemi telefondan başlatılıp sonlandırılabiliyor. Uzaktan kumanda kullanılmıyor bile. Acaba black edition almasaydım diye düşündüm...

Her modunda görüntü kaydı denemesi yaptım. Videoyu youtube'a yükledikten sonra buraya eklerim. GoPro Hero3 hakkında sorularınız olursa, almayı düşünüp aklınıza takılanlar olursa yardımcı olmaya çalışırım.

serverkesili

serverkesili

Sarı Kırmızı Server

• Üye
  • 3533 Mesaj sayısı:
bana da* iki ay önce Amerikadan arkadaşım white edition getirdi. Hedefim bu yaz kızımın yüzerken videoya çekebilmek. Hemen kafa bandını temin ettim. Aynen 16gb lık sandisk class10 bir micro sd aldım. Bende ios uygulamasını indirdim ve cihazın tüm ayralarına çok rahat bir şekilde erişim sağlaması hoşuma gitti.
Önümüzdeki hafta trafikte kayıtlara başlayacağım. Umarım tatmin edici görüntüler alırız. :)

Bu mesaj serverkesili tarafından düzenlendi: 18 April 2013 - 16:45

Lawnmower

Lawnmower

LOTT

• Moderatör
  • 5775 Mesaj sayısı:
Benim de çok hoşuma gidiyor bunlar, ama fiyatı yüksek geliyor. Pek fiziksel aktivite yapmasam da canım istiyor. Ucuz olsa alıp kenara koyacağım da, ucuz değil işte. :)

Baris Bagdadi

Baris Bagdadi
  • Üye
  • 1 Mesaj sayısı:
Bende 1 hafta önce Go Pro 3 black edition aldım amerikadan fakat bazı sorunlarım var yardımcı olursanız sevinirim

cihazın videolarını izledigimde görüntü kalitesi 1420 p yi hissettiriyordu yani cok kaliteliydi fakat gerek cektigim videolar gerekse fotograflar o kadar kaliteli cıkmıyor acaba neden bir bilginiz varmı ? birşeylerimi kurcalamam gerekiyor ? Yapmam gereken ayar varmı ?

Ve birde iphone a baglama var onuda beceremedim , wifiden cihazı buluyorum fakat sifreli yazıyor ? şifre nedir veya nasıl bulurum bir fikriniz varmı ?

yeleri

yeleri
  • Üye
  • 775 Mesaj sayısı:

Selamlar ben Hero2 kullaniyorum. Soyle bir derdim var, cektigim videolarin kaliteleri beni tatmin ediyor ama ben motosiklet ile kullandigim icin ruzgar sesini fazla aliyor cihaz. bu sebeple videolarima muzik eklemek istiyorum.

Muzik ekledikten sonra video kalitesi cok bozuluyor. Gopro nun kendi duzenleme programi ve sony vegas 11 ile denedik ama orjinal videonun kalitesine ulasamadik. Ayrica cektigim videolari youtube'a da atiyorum. Kemal Yeleri  diye aratirsaniz cektigim bazi videolari gorebilirsiniz.  Minimum dosya boyutu + orjinal goruntu kalitesi+ muzik

hangi dosya formati ve programla yakalayabilirim.

Bu konuda bilginiz varsa ve yardimci olursaniz cok mutlu olurum.