İçeriğe atla

Fotoğraf

Adsl Modem İp Almıyor, Yeter Yahu, Bıktım

- - - - -

• Please log in to reply
12 replies to this topic

TalipKaan

TalipKaan
  • Üye
  • 271 Mesaj sayısı:
Arkadaşlar, bir süredir ortalıkta yoktum, 6 ay kadar aldığım apache usb+ethernet adsl modemin sorunalarıyla uğraştım bir süre, bir kısmını çözemedim sonunda uğraşmaktan vazgeçip kabullendim, bilg. hayvanlar gibi vakit harcadığımı farkedip overclock muş, firewall muş, optimizasyon muş, şuymuş buymuş hepsinde elimi ayağımı çekip insan gibi yaşamaya başladım. Ama gel gör telekom yakamı bırakmıyor, biim kırk yıllık modem ip alamamaya başladı, eskiden voltaj düştüğü için hattan düşerdi, gittik bayıldık paraları, ups aldık, yetmedi , gittik regülatör aldık, tam "ohhhh" diyecekken şimdi de bu çıktı, modem bozuldu arada ,gittim onu tamire verdim 1.5 hafta sürdü, geri geldi birkaç hafta evvel şimdilerde de ip almıyor alet, her türlü encapsulation ı denedim, ayarların hepsi eskisi gibi (hatırladığım kadarıyla) alet alıyor bir şekilde ip, bağlı kalıyoruz bir süre 1-2 ssaat, sonra pat gidiyor ip, sonra uğraş ki yeniden ip alsın, saatler sürebiliyor yeniden bağlanmam, modemin ışıkları herşeyin normal olduğunu gösteriyor, bağlantının 128/32 olduğunu falan da gösteriyor, her şey tamam ama ip yok. Yeniden de başlatıyorum, encapsulation ı da değiştiriyorum, olmuyor olmuyor, ben en son regülatörü bağladıktan sonra başladı bu şey ama ne alakası olabilir ki allah aşkına, regülatör gayet normal çalışıyor, üstelik eskiden voltaj yüzünden hattan düşerken şimdi düşmüyorum, hatta modemi regülatörün çıkışına bağladığım ups in çıkışına bağlıyorum (daha ne yapayım artık) yine değişen bir şey yok, bıktım usandım. Yeter allah aşkına, bana sorun telekomdan kaynaklanıyor gibi geldi, siz ne diyor sunuz bu işe? Pek tabii ki bütün gün telekomu aradım, sonunda düşürdüm de dedim ben ip alamıyorum, hayatından bezmiş bi kadın biz size dönücez dedi, ne zaman dönersiniz deyince ce sinirli sinirli "size dönülecek beyefendi, biz size döneceğiz" i 2-3 kez tekrar etti. Döneceklerini zannetmiyorum, dönseler de herhalde aradan epey bi "gün" geçmiş olur, ben meseleyi kendim çözmüş olurum o vakte kadar (inşallah o kadar sürmez).
Telekomun arıza destek bölümünün telefonlarını bilen varsa yazabilir mi, ben bildiğim numaralrı aradım hep/ hep / hep meşkul çalıyor. Bir de eskiden dns yazardık 212.156.4.4/212.156.4.20 gibi bunlar değişti mi? gerçi bunları yazmayınca da bağlanıyor modem.
Allah rızası kazanmak isteyen* yardım etsin (gerçi yukardakiyle aram iyi değildir)
Tabii bir daha ne zaman bağlanabilirim, cevapları nasıl okurum allah bilir

NetMonster

NetMonster
  • Üye
  • 1244 Mesaj sayısı:
Geçmiş olsun kardeş! Sorun senden çok telekomdan kaynaklı gibi görünüyor portun arızalı olabilir.... wacko.gif

axethrower

axethrower
  • Üye
  • 231 Mesaj sayısı:
Geçmiş Olsun.
Aynı problem 2 gündür bende vardı.Modemim E-Con herşeyi normal gösteriyo ADSL link ışığı yanıyor.Test ettiriyorum herşey sağlam diyor* fakat IP almıyo.
TT'yi en az 10 kere aradım hiç birşey yapmadılar.

Artık en sonunda onca uğraşmanın ardından modemi fabrika ayarlarına döndürdüm ne hikmetse oldu.
Ama o arada benim hattımı yaptılar yoksa gerçekten fabrika ayarlarına döndürüncemi oldu bilmiyorum.Bi dene istersen ama alakası olduğunu pek sanmıyorum.

Bana dün DNS olarak 212.156.4.2 ve 212.156.4.5 'i verdiler ama ben gene 212.156.4.4 ve 212.156.4.20 'yi kullanıyorum

Umarım en kısa sürede çözüm bulursun.

melihcelik

melihcelik
  • Üye
  • 6428 Mesaj sayısı:
aman ben ordayken yıkılmasın da smile.gif

Entipüften

Entipüften
  • Kontrolor
  • 2035 Mesaj sayısı:
Ben amin diyorum bu bedduaya artık bir dial-up çı olarak (gprs'i kapttırdım)

TalipKaan

TalipKaan
  • Üye
  • 271 Mesaj sayısı:
Evet melih cim, sen ordayken yıkılmasın tabii, ama bi geçe telekomun tepesine yıldırım düşse de allahın buldu işte desek.
Fabrika ayarı meselesini de denedim elbet, daha neler denedim

gobboj

gobboj
  • Üye
  • 1686 Mesaj sayısı:
DNS leri neden manuel olarak giriyorsunuz arkadaşlar? Modem otomatik olarak buşuyor zaten? Bilmediğim bir şey mi var?

toso1918

toso1918
  • Üye
  • 183 Mesaj sayısı:
Aklıma gelen tavsiyeleri yazıyorum.
1.Servis packlerin yoksa yükle.
2.Tüm makinayı virus taramasından geçir.
3.Tüm makinayı adaware yada spy bot ile tara.

Ben tüm bu üçü ile ilgili olarak bağlantı problemiş yaşadım ve çözdüm.
Kolay gelsin.

omerdurmaz

omerdurmaz
  • Üye
  • 16 Mesaj sayısı:
Aynı ip düşme sorununu bende yaşadım TalipKaan ttkda bağlı olduğum portu değiştirttim düzeldi.Ama bunu ttkdakiler gündeme getirmiyor senin bizzat ben portumun değiştirilmesini istiyorum demen lazım.ama önce bilgisayarında virüs olmadığından emin ol.Ha bir de* bi bilgisayar firmasından piysaya sattıkları tüm apache modemleri sorunlu olduğu için toplattıklarını duymuştum bunuda bi araştır istersen

Bu mesaj omerdurmaz tarafından düzenlendi: 23 June 2004 - 18:39

FiEBeR

FiEBeR
  • Üye
  • 68 Mesaj sayısı:
Valla arkadaşlar az önce 1,5 2 saat boyunca benim modem de ip almadı ancak şimdi düzeldi.

Vala spy filan hikaye sanırım TT de birtakım işler yapılıyo arada bir böyle sorunar oluyo

melihcelik

melihcelik
  • Üye
  • 6428 Mesaj sayısı:
tal bana tel no ve sozlesme nonu yolla ozelden.yarın bır bakayım.bu ıp alamama olayı bugun emırganda da oldu.baktık halledıldı sonradan.gercı ben emırganda olmama ragmen benım pc baglanmıs nete.evdekılere sordum.

yarına beklıyorum.

arkadaslar mumkun oldugunca ve zaman buldukca sızlere yardım etmeye calısacam wink.gif

TalipKaan

TalipKaan
  • Üye
  • 271 Mesaj sayısı:
Beyler sağolun varolu, ben her türlü virüz ve spy a karşı zaten kaspesky yi sürekli açık tutuyorum, spy için de spybot ve başka programlarla sık sık tarama yapıyorum.
Bok telekomdan kaynaklanıyor besbelli.

Modem konusuna gelince, doğrudur, bu apache ler çok çamurlu modemler, hele 2. seri küllen bozuk çıkmıştır. Benim ki ilk seriydi, tamire verince ne yaptılar, ne ile değiştirdiler hiç bilmiyorum, modem eski modem değil, arayüz değişmiş biraz (güncellenmiş) vekakin modem artık (eskiden hiç olmazdı, ama olan ları duyardım) bazen pat diye ayarlarını unutuyor. Bir bakıyorum bağlantı yok , bir dew bakıyorum ki bütün ayarlar gitmiş. Alette de gariplik var ama şimdi git bunu tamire ver 1.5 hafta boş beleş bekle, sonra da yenisinden olmayacağı be malum , oyüzden ben şimdiliğk hafada 1-2 kez yeniden ayar yapmaya razıyım.
Ip alamama meselesi eskisi gibi şık olmuyor artık, hatta 2-3 günde bir oluyor , kısa sürüyor. Telekoma 2 kez arıza kaydı bıraktım, bana döneceklerini hiç zannetmiyorum artık. Ama genel olarak adsl imde bi terslik var, eski tadı yok, bazen sayfalar açılmıyor, bakıyorum adsl im ip de almış ama veri akmışı olmuyor ki satfa açılsın, ben de uğraşmıyorum, bir süre sonra tekrar denediğimde bu sefer açılıyor. Allah ın ve telekomun işinden sual olunmaz diyorum artık.
allah san koaylık versin.
bu mesajı gönderirken bile saya görüntülenemiyor uyarısı aldım, allah ban da kolaylık versin.

TRCaPiTaL

TRCaPiTaL
  • Üye
  • 47 Mesaj sayısı:
Sorunun kesinlikle porttan kaynaklanıyor. Forumda 1-2 dakika önce aynı sorunu okudum. Arkadaş bu sorundan telekomu arayıp portunu değiştirerek kurtulmuş. Detaylı bilgi için arama sayfasından "ADSL IP" yaz çünkü okuduğum sayfanın linkini hatırlayamadım.