İçeriğe atla

Fotoğraf

Ofis Hal Entegre Programı :angry:

• Please log in to reply
9 replies to this topic

octinum

octinum
  • Editör
  • 5.988 Mesaj sayısı:
Öncelikle moderatörlere: Yazılım bölümünde teknik olmayan bu konuyu koyabileceğim bir bölüm görseydim oraya açacaktım. Nereyi uygun görürseniz taşıyın lütfen..
Öncelikle derdimi belirteyim: Sebze Halinde kullanılabilecek, stok-fatura-veresiye gibi özellikleri olan bir yazılım arıyorum. Bu konuda deneyimi/bilgisi olan varsa paylaşması beni mutlu eder. Aradığım önemli bir özellik de DOĞRU DÜZGÜN ÇALIŞAN BİR FİRMA olması. Çok pahalı da olmasın yalnız.. smile.gif
Aşağıda da aradığım programın yerine şu ana kadar kullanılan yazılımla ilgili deneyimimi paylaşıyorum.
Bu da bir müşteri memnuniyeti hikayesi. Babam Ofis Hal Entegre yazılımını kullanıyor 1999'dan beri. "2000 yılı geçişi" adı altında o zamanın parasıyla 80 milyon almışlardı sanırım. Benim çok sonradan haberim oldu tabi ki.
Bundan birkaç ay önce, sanıyorum firmanın bir temsilcisi, kullanıcılara "Yeni Türk Lirası'na geçiş için 500.000.000 TL alıyoruz" diyor. Kullanıcılar da -babam dahil- bunu veriyor. Birkaç gün önceyse tekrardan dörtyüz küsür milyon istediklerini söylüyorlar. Yani, YTL geçişine 15 gün kala. Bu arada yukarıda verilen para karşılığı bir belge vermiyorlar belirteyim.
Bugün aradım. Ofis Bilgisayar'da görüştüğüm hanım bena bir başka çalışanın verdi ve onunla görüşmemi istedi. Ben de "E-posta üzerinden haberleşelim" dedim. Cevap: "xxxxxxx Bey şehir dışında, mail hesabını İstanbul'a gelince kontrol eder, sorularınıza ne zaman cevap verir kesin olarak söyleyemem".. "Nasıl yani, şirkette değilken posta hesabını kontrol etmiyor musunuz?" dedim tabi ki.. Yazılım üzerine çalışan bir firmadan bahsediyoruz yahu! Neyse, cep telefonundan xxxxxxx Bey'e ulaştım, 2000 yılı geçişi için para alıp almadıklarını sordum, xxxxxxxx Bey "Tabi ki almış olmamız gerek" diye onayladı.

Şimdi; birincisi, benim hatırladığım kadarıyla 2000 yılı geçişi için ücret alınmıyordu. Bu firmalara kalmış birşey değil, yasal olmayan bir durum. Tabi ki geçti artık, ama fikrinizi alıp kesinleştirmek istiyorum.
İkincisi; önce 500.000.000 isteyip sonra tekrardan para istemelerini -geçişe 15 gün kala- taktik olarak yorumladım.

Sonuç olarak, Ofis Bilgisayar'ın çalışması hoşuma gitmedi. Hedef kullanıcıları genel olarak BT'den anlamayan insanlar olduğu için "yoluyorlar" kanısındayım. Babama, temsilcileri geldiğinde, "Şu anda yükseltmeyi düşünmüyoruz" diyerek, vermiş olduğu 500.000.000 TL'yi geri almasını söyledim. Eğer ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir yazılım bulabilirse hemen değiştirmesini söyleyeceğim.

hnan

hnan
  • Üye
  • 1 Mesaj sayısı:
İsterseniz size sorunsuz program gönderebilirim.....huseyin@cozumtech.com

bayvirus@hotmail.com

bayvirus@hotmail.com
  • Üye
  • 1 Mesaj sayısı:
Şubat ayında OFIS Bilgisayara protesto amacıyla Sebze hali programı çıkarmayı düşünüyoruz. Görüşelim... destek@cadcom.com.tr

grefgen

grefgen
  • Üye
  • 1 Mesaj sayısı:
Octinum bey sizin ofis firmasına olan kızgınlığınızı bende paylaşıyorum,uzun zaman bende ofisin programını kullandım,ama artık dayanamadığım için başka programlar aramaya başladım onur hali denedim ama duymuşsunuzdur belki program hatalarla dolu. internetten kiraz hal diye bi programı indirdim ama o daha fena çıktı.

En son bi tanıdığımın tavsiyesi ile devpro diye bi firmayı aradım,programı ücretsiz bi ay kadar test etmeme izin verdiler ,bi ay boyunca bi sorun çıkarsa hiç bi ücret talep etmeden programı geri alırız dediler.Ama kendilerine güvendikleri kadar varmış bir ay kullandım ve hiç bi sorun çıkmadı.Şuan ortalama 1 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum.Piyasada çok güzel bir alternatif oluşturdular ama isimleri pek bilinmiyor sanırım hala.Kesinlikle ofisten eksiği yok fazlası var diyebilirim ofis gibi bakım parası talep etmediler bir kere programı satın aldım bi daha para fln istemediler http://www.devproyazilim.com adresinden ulaşılabiliyo sanırım.umarım memnun kalırsınız.

vatanyazilim

vatanyazilim
  • Üye
  • 1 Mesaj sayısı:
Arkadaşlar ben ONURHAL programının sahibiyim. Merkezimiz ankaradadır ve sebze meyve hallerine hizmet veriyoruz. Bu konudada kendimize güveniyoruz İstanbul bayrampaşa, istanbul kadıköy, elazığ ve merkez olarak ankarada program satışı ve hizmeti vermekteyiz diğer illerede uzakmasa üstü ile bağlanıp bütün sorunlarını hallediyoruz. Program windows tabanlı olup isterseniz klavye ile isterseniz mouse ile kullanabilirsiniz detaylı bilgi için www.vatanyazilim.com dan bakabilirsiniz..

Bu mesaj vatanyazilim tarafından düzenlendi: 30 Mayıs 2008 - 19:10

rahim

rahim
  • Üye
  • 1 Mesaj sayısı:
ALINTI(grefgen @ 13-02-2008, 21:29:54) Mesajı Gör
Octinum bey sizin ofis firmasına olan kızgınlığınızı bende paylaşıyorum,uzun zaman bende ofisin programını kullandım,ama artık dayanamadığım için başka programlar aramaya başladım onur hali denedim ama duymuşsunuzdur belki program hatalarla dolu. internetten kiraz hal diye bi programı indirdim ama o daha fena çıktı.

En son bi tanıdığımın tavsiyesi ile devpro diye bi firmayı aradım,programı ücretsiz bi ay kadar test etmeme izin verdiler ,bi ay boyunca bi sorun çıkarsa hiç bi ücret talep etmeden programı geri alırız dediler.Ama kendilerine güvendikleri kadar varmış bir ay kullandım ve hiç bi sorun çıkmadı.Şuan ortalama 1 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum.Piyasada çok güzel bir alternatif oluşturdular ama isimleri pek bilinmiyor sanırım hala.Kesinlikle ofisten eksiği yok fazlası var diyebilirim ofis gibi bakım parası talep etmediler bir kere programı satın aldım bi daha para fln istemediler http://www.devproyazilim.com adresinden ulaşılabiliyo sanırım.umarım memnun kalırsınız.

iyi günler, rahim ben mersin kiraz yazılımevinden burdaki konular programları anlatmaktan çok sanırım "çamur at izi kalsın" yada başka nicklerle girip kendi programını övme durumuna geçmiş başka konulara girmeden arkadaşım demişki
" internetten kiraz hal diye bi programı indirdim ama o daha fena çıktı."

1. kiraz hal programı 97li yıllardan beri ofisin tekeline alternatif olarak yazılmış, 2000 li yılarda win versiyonu çıkarılmış ve mysql tabanlı olarak çalışmaktadır referans listemizde müşteri isimlerinin yanında telefon numaralarını da gururla verdiğimiz bir programdır.

2. programımızı indiren arkadaşım bizden şifre almadan bu programı çalıştıraz "arkadaşım fena filan derken atıyo demekten alamıyorum kendimi bu saygısızca bir karalama kampanyasına alet olmaktır ve kendisini kınıyorum"

3. demo dahi olsa o kişiye müşterimizmiş gibi gerekli özen ve eğitim sabrını karşılık beklemeden veririz. bu yüzdendirdi ki sitemiz değerli müşteri ve bayilerimizin incelemesine açıktır. www.kirazyazilim.com
Saygılarımla,
533-529 64 88 / 324-237 27 85

acidmaster

acidmaster
  • Üye
  • 233 Mesaj sayısı:
tekir tekiri duydunuzmu bir denyin işinizi tamamen görecektir...

prohal

prohal
  • Üye
  • 2 Mesaj sayısı:
Halcilerin Vazgeçilmezi oldu....

Piyasaya ilk çıktığı günden beri , yoğun ilgi gören Prohal programı yeniliklerine bütün hızı ile devam ediyor.Konya Dernek Başkanı İbrahim Gürbüz öncülüğünde ve alanında uzman yazılım ekibi tarafından hazırlanan Prohal programı "Profesyonel Halcilerin Tek Tercihi" sloganından yola çıkarak halcilere hizmet veriyor.

"Prohal Çok Rahat"
Haber.pro ekibi Prohal ile ilgili Antalya Hallerini ziyaret etti.İlk olarak halcilerle genel bir görüşme yapan Haber.pro editörlerimizin aldığı izlenimler şunlar.

"Prohal İşlevsel Ve Rahat"
Halcilerin en büyük sıkıntısı zaman kaybı...En çok şikayet ettikleri Konuda..Halcilere göre Prohal kısayolları ile hem büyük zaman tasarrufu sağlıyor , hemde sıkıntılı girdilerden Halcileri kurtarıyor.Genel Raporlandırma ve satış seçenekleri ile halciler Prohal i seçiyor.

"Prohal Dinamik ve Hızlı"
Diğer Programların aksine Windows üzerinden çalışan Xp ve Vista ya uyumlu bir program olan Prohal kapladığı yerler hem VeriDepolama alanınızdan tasarruf sağlıyor,hemde üstün performansıyla zevkli bir kullanım sergiliyor...

"Prohal Ekonomik" (Prohal'le Devir ücreti tarih oluyor)
Prohal ile devir ücreti tarih oluyor,Prohal sayesinde kendi devirinizi kendiniz yapacaksınız,Her sene yaptığınız Devir Masrafını yapmayacaksınız.Prohal çok ekonomik......

"Uzaktan Sorunsuz Destek istenildiğinde Yerinde Destek"
Prohal kullandığı yazılım ile istenildiğinde anında uzaktan destek veriyor.Prohal Destek Sistemi ile anında uzman destek ekibi bilgisayarınıza erişiyor....

Eğer prohal Ekibinden yerinde destek istiyorsanız bir telefon açmanız yeterli.....

ProHal "Hal Programı'nın iletişim bilgilerine Web Sitesinden ulaşabilirsiniz"
www.prohal.com
info@prohal.com

"Prohal Konya Hal Dernek Başkanı Sn.Halil İbrahim Gürbüz beyin referansı ile yazılmıştır.Tüsemkom tarafından desteklenmektedir. Devir ücreti tarih olmuştur"

İletişim Bilgileri Sitemizde Mevcuttur.
GÜRBÜZLER BİLİŞİM LTD. ŞTİ.

Bu mesaj prohal tarafından düzenlendi: 26 Aralık 2008 - 00:49

kurt032

kurt032
  • Üye
  • 1 Mesaj sayısı:
sebze hallerine hal programı yapan bir firmayız çok sayıda referans gösterebileceğimiz müşterilerimiz var. iletişim için
a_kurt032@hotmail.com ekleyin görüşelim ATLAS hal programı www.empatiyazilim.com adresinden programı indirip inceleye bilirsiniz.kullanım kolaylığı ve fiyat olarak uygun bir programdır.

cikss

cikss
  • Üye
  • 1 Mesaj sayısı:
bende uzun süredir bursa halinde x firmada muhasebeye bakıyorum.ofis programının emperyalist çalışma sisteminden şikayetçi olduğum için ayrıldım.sömürmekten başka bir şey* bilmiyolar, örn.şu anda ofis programını (2013 mart) 4.500 tl den satıyor her yıl bakım sözleşmesi adı altında ver 1000 tl sonra yukarıda arkadaşın anlattığı gibi sözleşme harici -ytl güncellemesi olacak ver 1000 tl ytl kalkacak tl olcak ver 1000 tl rusum sistemi değişecek ver 1000 tl gibi vs. vs. her fırsatta direk cebinize gözü dikiyor.
Neyse şu anki programımı senelerdir kullanıyorum sadece program parası ödedim ve + hiç yıllık bakım dır ıvırdır zıvırdır ücret ödemedim şikayetçi değilimde.firma ismi vermiyorum çünkü diğer firmalara saygısızlık olmasın serbest piyasa herkes istediği şartları arasın bulsun.
Birde onur halde bizim bursaya yeni hal programıyla girmiş, girmiş ama gitmiş halde fason olarak çalışan üçkağıtçının biriyle anlaşma yapmış, Vatanyazılım demişki ben onur halin sahibiyim merkezimiz ankarada, uzak masa üstü ile sorunlarınızı hallediyoz diye bak arkadaş vatan yazılım olarak hiç gelip hale programını tanıttın mı? şahsen ben 1-2 kişiden duydum hiç gelipte tanıtan olmadı ama programını bana bedavada versen bile cemil olduğu sürece programını kullanmam,mesela programının tanıtımını yaparken cemil pişik hakkında görüşte alabilirdin.ama ne var sanada bir kazık atınca ilerde sende bana hak verirsin.

Bu mesaj cikss tarafından düzenlendi: 22 Mart 2013 - 14:50