İçeriğe atla

Fotoğraf

EN IYI ARABA YARISI

• Please log in to reply
25 replies to this topic

yigitboylu

yigitboylu
  • Üye
  • 574 Mesaj sayısı:
Bana her yönden iyi bir araba yarisi tavsiyesi verebilirmisiniz.

NFS demeyin bence hiç bir gerçekçiligi yok bunu savunanlarada inanamiyorum.200le giderken direksiyonu bi yöne çeviriyorsun araba zonk diye dönüyo: yok devenin nali .
Meshur Colin Mcrae de bu konuda zayif.
Araba yarislarinda Codemastersin oyunlari gerçekçilikte üstün bence.
Mesela bir Toca serileri, bir rally masters, dimi

Keske gran turismo Pc için yapilmis olsaydi, Allah sizi inandirsin su ana kadar orjinal oyuna hiç para vermedim ama bu yastan sonra (26)
GT3 için bir 50milyonu gözden çikaririm.

yarrix

yarrix
  • Üye
  • 4 Mesaj sayısı:
colin mc rae3 surus fizigi pek iyidiil. ben sana papyrus ün oyunlarini oneririm. nascar 2003 en gercekci sim su gunlerde. ayrica eski grand prix legends i de siddetle oneririm.

Aerospace

Aerospace
  • Üye
  • 55 Mesaj sayısı:
GT3 için sana katiliyorum ben de 25 im :). Psx de oynadigim GT'u asla unutamam, internetin altini üstüne getirdim herseyi denedim, o zevki alamadim. NFS5 bi derece iyi idi pc için ama yeni NFS tam bir "bebelere balon" olmus. Sansin varsa Street Legal'i deneyebilirsin, ama oyun çok bugli 200 mb patchi var. Benim 1200 cel, 256ram,gf440 da düzgün çalismiyo kafayi siyirdim :( . Bu oyunda arabayi hertürlü lastiginden boyasina, hertürlü parçasina kadar modifiye edip yarislardan para kazaniyorsun, sonra yine parça, araba aliyosun, Fikir Müthis ama dedigim gibi belki sende düzgün çalisir. CMR 3 demosunu az önce oynadim grafik, yol da sürüs süper fakat fazla kolay gibi geldi sanki arcade sim degil, arabanin extra zirhi varda hasar almiyor gibi, zar zor parçalaniyor :)

MHD

MHD
  • Üye
  • 333 Mesaj sayısı:
Araç dinamigi ve tepkiler olarak GTA3 çok basarili. Ancak NFS Porsche oynuyorum, o da fena degil. Yani dediginiz gibi 200 le giderken öyle kolay dönemiyorsunuz, araç kayiyor. Ancak hasarlar iyi yapilmamis. O hizla duvara çarpiyorsun, far kiriliyor, tampon biraz göçüyor. Pek gerçekçi degil yani...

nemesis returned

nemesis returned
  • Üye
  • 669 Mesaj sayısı:
valla yaris oyunlarindan bahsediyo sizde gta filan diyosunuz:))o yaris mi?oyunda rpg unsuru var adventure unsuru var biraz yaris unsuru var bence yaris oyunu sayilmaz o.En iyi yaris ama harbi yaris oyunu tartismam bile gran Tourismo3'dür.

yigitboylu

yigitboylu
  • Üye
  • 574 Mesaj sayısı:
Agalar yeni 5 milyon verip colin mcrae3 aldim. Fos çikti
Her zamanki gibi araba micirli yolda 150 ile giderken zonk diye dönüyo. Gerçekçilik yine yok. Aldandik yine.
Nasil yapsakta Gran turismoyu pcye alsak ?
Fikri olan yokmu

bumbala

bumbala
  • Üye
  • 343 Mesaj sayısı:
PS2 emülatörü varsa olur aslinda... GT2'nin de PC versiyonu yoktu, ama emülatörlü bi versiyonu vardi.

Bence sirf PS2 satsin diye PC'de çikarmiyolar oyunu. Sony çok saglam baglamis adamlari, artik ne kadar para verdiyse. PC'de de çikarsa yok satar halbuki...

nemesis returned

nemesis returned
  • Üye
  • 669 Mesaj sayısı:
var deneyo
turkish emulator diye bir taratin aslinda.hadi bulalim su ps2 emulatörünü

yigitboylu

yigitboylu
  • Üye
  • 574 Mesaj sayısı:
gran turismo 2 için emülatörüm var güzel çalisiyo 2 yil oynadim ama grafikler çok zayif. AAAh aah

V

V
  • Üye
  • 4986 Mesaj sayısı:
DRIVER süper...

black_morning

black_morning
  • Üye
  • 220 Mesaj sayısı:
Araba yarisinda Gran Turismo mükemmel modifiye falan harika, bir de* Burnout var

komikomik

komikomik
  • Üye
  • 311 Mesaj sayısı:
TEST DRIVE 6 veya 7 bir deneyin derim.

yigitboylu

yigitboylu
  • Üye
  • 574 Mesaj sayısı:
Arkadaslar araba yarislarinda gerçekçilik deyince ben daha çok fiziksel tepkileri ariyorum, mesela bir lastik tümsekten geçince araba da o tarafa dönme istegi dogar veya kaygan yolda hizla dönmek için direksiyonu çevirdiginizde lastikler kilitlenir, araba dönmez, mesela gaza basinca araba yola daha iyi tutunur.
Bu kriterleride göz önünde bulunduralim lütfen.

( hastasiyim araba yarisinin :))

bumbala

bumbala
  • Üye
  • 343 Mesaj sayısı:
Formula 1 seversen F1 2002'yi tavsiye ederim. Tüm yardimlar kapali olunca çok gerçekçi oluyor (arabayi bir tur boyunca yolda tutmak nerdeyse imkansiz!). Senin istedigin gerçekçilik var bence. Istersen debriyaj bile var.

eldrun

eldrun
  • Üye
  • 76 Mesaj sayısı:
Driver fazla abarti.En mükemmeli Grand Turismo 2-3.PC de ise Toca race driver, NFS:porsche ,Mobil 1 British RallyChampionship.

Orion

Orion
  • Üye
  • 298 Mesaj sayısı:
Grand Prix 4'ü deneyebilirsiniz(Microprose'un). Formula 1 oyunlari arasinda en gerçekçi olanlardan biri. Ayrica yeni sezon için araba ve pistler indirilebiliyor (resmi degil). Race Driver'da oldukça iyi bana göre, manuel vitesle baya zevkli oluyor.

defeat

defeat
  • Üye
  • 1557 Mesaj sayısı:
Rally Masters adli oyunun üzerine otomobil yarisi tanimam,digerlerinin hepsi fos baska hiç birsey degildir.Belki inanirsiniz belki inanmazsiniz Ataköyde oturuyorum,Volkan Isik ve Nejat Abi ile muhabbetlerim olmustur.Slot Car Club ta yaptigimiz muhabbetlerde Volkan da "rally masters oyun hisleri açisindan bulunmucak bi oyun" demisti ve mükemmel oynuyo!!!Adamin hamurunda var bu is.
Nejat Abi de rally mastersta "kendisi de zamaninda megane maxiyle avrupa sampiyonu oldugu için" renaulttun gerçege çok çok yakin oldugunu söylemisti.Benim için de hala Rally Masters dir,digerlerine bosuna para vermeyin derim.Iyi sürüsler:)

Orion

Orion
  • Üye
  • 298 Mesaj sayısı:
Rally Masters'i zamaninda epeyce oynamistim. Sanirim tek eksigi, Dünya Sampiyonasi'nin olmamasi idi. Arabanin içinden oynamaktan zevk aldigim tek ralli oyunudur. Gerçi tüm arabalarin içi ayniydi, ama olsun. Neden 2.sini yapmadilar merak ediyorum.

defeat

defeat
  • Üye
  • 1557 Mesaj sayısı:
quote:Originally posted by Orion
Rally Masters'i zamaninda epeyce oynamistim. Sanirim tek eksigi, Dünya Sampiyonasi'nin olmamasi idi. Arabanin içinden oynamaktan zevk aldigim tek ralli oyunudur. Gerçi tüm arabalarin içi ayniydi, ama olsun. Neden 2.sini yapmadilar merak ediyorum.

Kesinlikle katiliyorum,diger unsurlar hariç ben sadece sürüs dinamigi konusunu bahsediyorum,keske 2. sini de yapsalar da görse su alem oyunun sahi nasil olur die:)
Saygilar...

HiJaCKeR

HiJaCKeR
  • Üye
  • 151 Mesaj sayısı:
benim de en begendigin ve sabahlara kadar oynadigim oyun nfs porche...
ee zevkler ve renkler tartisilmaz di mi??

KadiR1

KadiR1
  • Üye
  • 1405 Mesaj sayısı:
Colin Mc Rea Rally III [:(]

leo2

leo2
  • Üye
  • 5 Mesaj sayısı:
HEHEHee arkadaslar, ben PC'de GT'2 nin tadina bakmis biri olarak diyebilirim ki bu oyunu aldiginiz zaman 2 yil boyunca bu oyunu gram sikilmadan oynarsiniz. Bilgisayarci'da (emulatorlu) CD'sini gördügümde söyle demistim "Allahim, bu günleri bana gösterdin, sükürler olsun". Sordum baska var mi diye "Yok" dediler, hatta bu CD'nin varligindan haberleri bile yokmus elemanlarin. Ne kadar sansliyim dedim içimden. Eve geldim binbir zorlukla kurdum, sonra oturdum oynamaya. Oyun sizi daha menü ekranindayken kalbinizden vuruyor. Arayüz muhtesem , hemen bi yaris baslattim, ve grafiklerin ilkelligi beni biraz burktu. Ama yaris yaptikça oyunun ne kadar zevkli oldugunu anliyorsunuz, bu kelimelerle anlatilamayan bisey . Bi süre sonra grafikler bile güzel gelmeye baslamisti, çok mutluydum. Sonra kardesim içeri girdi, grafikleri görünce dalga geçerek "Bu ne lan , ne igrenç bisey" dedi, tabi en son NFS5 oynamis simarik bi çocuktan baska ne beklenebilirdi ki? Ben de .iktir çektim ona. Ertesi gün GT oyniycam diye heyecanla geldim eve bi baktim bizimki GT 'de 70 turluk yarislara baslamis bile.

soldiersoy

soldiersoy
  • Üye
  • 196 Mesaj sayısı:
Ya bende hastayim Play station'da manyak gibi oynardik ama Grand Tourismo pc emulator'ünü nereden* bulabilirim "leo2" yardimci olabilirmisin?

yigitboylu

yigitboylu
  • Üye
  • 574 Mesaj sayısı:
arkadaslar yeminne gözlerim dolar gibi oldu. Aynen benimde gt ile tanismam böyle olmustu. Bir abim bana bu oyunu anlatip begendirmeye çalisirken gözleri parlamisti, bende grafiklere bakip içimden hadi len demistim, ama o igrenç grafiklere ragmen 3 yil gerek psde gerek pcde basindan kalkmadan oynadim.

khn

khn
  • Üye
  • 327 Mesaj sayısı:
Elimden her türlü platform geçti.Araba yarisinda amigada Lamborghini Diablo gibisi bana göre yoktu.Basardik return'a arkadan turbo açilirdi.Tabi o zaman lar öyle idi.
Playstationda GT serileri vede colinmcrae' ye hayran olmusum her zaman.
GT' deki büyük eksiklik bana göre kokpit kamerasi olmayisiydi.Ama analog joystick te oynandigi zaman eksikligini hissettirmiyordu.
Colin de ise en güzel sey kontroller.Tam rali hissi veriyordu.Birde kokpit açisi oldumu yemede yaninda yat.