İçeriğe atla

Fotoğraf

DigiTurk ile internete baglanma.

- - - - -

• Please log in to reply
9 replies to this topic

Mystical

Mystical
  • Üye
  • 103 Mesaj sayısı:
Arkadaslar digiturk ile internete baglaniyormus tam bilgim yok bu yuzden buraya sormak istedim.Peki bu baglanti için ek bi ücret ödüyormuyuz ödüyorsak nekadar dial up 56kb baglantimdan ii mi.Her ay ayda 150 milyon tel faturasi veriyorum onlinegame oynuyorum nasil bu faturadan kurtulacagim.Kablo ve adls yok.Ve gerçekten büh.emizi engelliyo.Digiturk bana yardimci olabilecekmi.Tek bildigim SKyrunner superonline nin digiturk le oluyo 512kb lik bir baglanti ama aylik 150 milyon veriyorsunuz + digiturk taksiti.

Özkan Erden

Özkan Erden

CEO

• Yönetici
  • 5.123 Mesaj sayısı:
Merhaba,

Skyrunner, tek tarafli baglanti sunuyor. Sadece download. Siz yine modem ile Internet'e baglaniyorsunuz. Bilgi gönderirken, modem üzerinde, alirken uyduyu kullaniyor. Bana kalirsa pek mantikli degil.

Çift tarafli uydularin fiyatlari ise dudak uçuklatiyor.

Mystical

Mystical
  • Üye
  • 103 Mesaj sayısı:
evet* ole peki digiturk ten baska türlü baglanmanin yolu yokmu.Yani kablo gibi sabit ücret 50 milyon filan.Digiturk sitesinide bulamadimda yetkili kisilere sormasi için bayisine söledim arastiriyo.Bedava sanirim ama yinede bi bakacam.Sizde arastirirsaniz sevinirim.

Özkan Erden

Özkan Erden

CEO

• Yönetici
  • 5.123 Mesaj sayısı:
www.superonline.com

Hizmeti SOL veriyor.

Ucuz genis-band Internet Türkiye'de yok. Uzun bir süre de olmayacak.

Su kosullarda Kablo Internet veya mümkünse ADSL'den baska sansiniz yok gibi.

Mystical

Mystical
  • Üye
  • 103 Mesaj sayısı:
Tamam anladim.SOl veridi hizmet yalnizca 512 kb download 64 upload mi yani bunun 64 veya 128 yokmu.Yada bu telefon faturasindan kurtulmanin bska bir yolu.Kablo yakinda gelecek diye bakiyoruz.Adsl hiç sanmiyorum gelecegini.En iyisi simdilik gprs.

Mystical

Mystical
  • Üye
  • 103 Mesaj sayısı:
Skyrunner Silver
(512 Kbit hizinda garantili 400 MB download.
Devaminda bant genisligi yogunluguna bagli hiz ile uydu erisimi.)
Ayda 69.000.000 TL+KDV )
bana bu biraz uygun geldi yani saniyede 400mb download zaten upload etmiyorum hiçbirsey.Ama bune ek olrak bir de* telefon faturasi vermem baya kötü.Sanirim bunu 2 ay için açacagim internet cafeye koyabilirm.OLmazsa evden ag çekeriz.

Özkan Erden

Özkan Erden

CEO

• Yönetici
  • 5.123 Mesaj sayısı:
Her siteye girisnizde veya mail gönderisinizde mutlaka upload islemi yaparsiniz. Upload olmadan download olmaz.

Skrunner'da bir limit var. 8 saat içerisinde limiti doldurabiliyorsunuz ve geri kalan 30 gün içinde standart bir baglantinin ötesine geçemiyorsunuz.

divx2003

divx2003
  • Üye
  • 94 Mesaj sayısı:
Peki , bende sky star2 digital receiver karti var. Bu kart ile internet'e nasil baglanabilirim. Bilgisi olan var mi ?

ousan

ousan
  • Üye
  • 12 Mesaj sayısı:
quote:Originally posted by Mystical
Skyrunner Silver
(512 Kbit hizinda garantili 400 MB download.
Devaminda bant genisligi yogunluguna bagli hiz ile uydu erisimi.)
Ayda 69.000.000 TL+KDV )
bana bu biraz uygun geldi yani saniyede 400mb download zaten upload etmiyorum hiçbirsey.Ama bune ek olrak bir de* telefon faturasi vermem baya kötü.Sanirim bunu 2 ay için açacagim internet cafeye koyabilirm.OLmazsa evden ag çekeriz.

Mystical saniyede 400mb download degil saniyede 64kb. 400 mb download yaptiktan sonra 69 milyondan ayri ek ücret almaya basliyolar.64kb/sec. ile 400 mb doldurmak en fazla 2-3 gün aldigi için hiç karli bi is degil bence bu Skyrunner

Mystical

Mystical
  • Üye
  • 103 Mesaj sayısı:
evet* yanlis yazmisim saniyede 512mbit yani yaklasik saniyede 200kb bab.Ve 400 mb doldugunda 69 milyon ödüyorum.SOnra eski baglantim + telefon haturasi.