İçeriğe atla

Fotoğraf

çizim Tableti

• Please log in to reply
17 replies to this topic

ReGeDiT

ReGeDiT
  • Üye
  • 3.182 Mesaj sayısı:
arkadaşlar konunun yeri olmayabilir ama grafiker arkadaşlara sormak istediğim için buraya topic açtım...flash animasyonları yapabileceğim USB çizim tabletlerini ve kalemini uygun fiyata nereden* bulabilirm? bileniniz varmı? blink.gif

QueLL_HeLL

QueLL_HeLL
  • Üye
  • 509 Mesaj sayısı:
wacom marka tabletleri öneriyorum.. a4 boyu ile harikalar yaratabilirsin..
bu adreste daha fazla bilgi bulabilirsin..

ReGeDiT

ReGeDiT
  • Üye
  • 3.182 Mesaj sayısı:
teşekkürler

HepYek

HepYek
  • Üye
  • 4.462 Mesaj sayısı:
Regedit bu letler hakkında yorumlarını bekliyorum açıkçası. Bende merak ediyorum nasıl bir şeyler diye. CeBit De görmüştüm bir tane büsbüyük ama kullanışsız geldi açıkçası. Bu A4 boyutunda olanlar nasıldır bilemiyorum

demmlik

demmlik
  • Üye
  • 403 Mesaj sayısı:
bende wacom graphire3 A6 var.. tabi profesyonel amaçla kullanmıyorum.. işim gereği çocuklar için basit çizimler falan yapıyorum.. bana yetiyor.. ancak cintiq ve intuos modelleri var ki, ne demek lazım bilmiyorum biggrin.gif çok para sanırım.. ama yanlış hatırlamıyorsam graphire3'ün A4 boyutunda olanları da vardı.. bendeki graphire3'ün resmi aşağıda.. piyasadaki diğer ürünlerin kalitesi çok iyi değil.. wacom işin uzmanı.. aynı zamanda mouse ve kalemde pil sorunu da yok.. hatta mouseda hiçbirşey yok smile.gif bu arada wacom'u ben amazon'dan duwi sistemi ile almıştım.. türkiye'de ise 3P diye bir bilgisayar firması satıyordu o zamanlar.. graphire2 modeli vardı ve daha eski model olmasına rağmen benim aldığım fiyattan daha pahalı idi..

graphire3: herşey dahil (vergi, kargo vs) 128$
graphire2: 130€+kdv

Eklenen önizleme(ler)

• B0000C4DVX.01.jpg

Bu mesaj demmlik tarafından düzenlendi: 18 Şubat 2005 - 01:17

ReGeDiT

ReGeDiT
  • Üye
  • 3.182 Mesaj sayısı:
QUOTE(HepYek @ 18-02-2005, 00:30:14)
Regedit  bu letler hakkında yorumlarını bekliyorum açıkçası. Bende merak ediyorum nasıl bir şeyler diye. CeBit De görmüştüm bir tane büsbüyük ama kullanışsız geldi açıkçası. Bu A4 boyutunda olanlar nasıldır bilemiyorum

View Post

valla kardeş A4 ebatında olanlar cok pahallı.Ben açıkçası büyüklüğü A5 boyutunda olsun ama çözünürlüğü yüksek olsun fikrindeyim. QueLL_HeLL kardeşimin tavsiye ettiği tabletler fiyat/perfermons olarak iyi göründü gözüme... icon_photo.gif
birde şunu merak ediyorum kalemin basıncını hisseden yani kalemi bastırdığında daha kalın vektör çizen özellik bu tabletlerde varmı??

demmlik

demmlik
  • Üye
  • 403 Mesaj sayısı:
wacom'da var.. kalemi bastırınca daha kalın çizebiliyorsun.. hangi modelini alacağını bilmiyorum ama wacom'u şiddetle tavsiye ediyorum.. adamların işi bu.. hatta tablet pc'lerin ve dokunmatik ekranlı cep telefonlarının ekranlarını ve kalemlerini (hepsini değil, bazılarını) wacom'un ürettiğini okumuştum..

ReGeDiT

ReGeDiT
  • Üye
  • 3.182 Mesaj sayısı:
QUOTE(demmlik @ 18-02-2005, 10:55:22)
wacom'da var.. kalemi bastırınca daha kalın çizebiliyorsun.. hangi modelini alacağını bilmiyorum ama wacom'u şiddetle tavsiye ediyorum.. adamların işi bu.. hatta tablet pc'lerin ve dokunmatik ekranlı cep telefonlarının ekranlarını ve kalemlerini (hepsini değil, bazılarını) wacom'un ürettiğini okumuştum..

View Post

ok dostum ..wacom aratırmalarıma göre bencede en iyisi gibi görünüyor thumbup1.gif

meks

meks
  • Üye
  • 2 Mesaj sayısı:
wacom'la yazı yazarken , elimiz yazı yazılan yere baskı yapmasının sakıncası varmıdır
yoksa el biraz havada gibimi yazı yazacaz

Frostfire

Frostfire
  • Üye
  • 158 Mesaj sayısı:
hayır, dokunmatik ekranlardaki gibi degil, tablet uzerine basıncla islemiyor. Tablet radyo dalgalarıyla kalemin yerini tesbit ediyor, kalemi ise basınc derecesini tablete bildiriyor. Yani tablete dokunmanın bir sakıncası yok.
Bende graphire 3 a6 var, 1 senedir kullanıyorum ve cok memnunum. Kucuk,yetmez demeyin cg endustrisinde a6/a5 ile calısan cok profosyonel gordum. Zira buyudukce daha serbest, bilekten hareketler gerekiyor ve absolute positioning oldugu icin menulere ulasmak zorlasıyor. Ancak o sekilde bilekten calısan biriyseniz veya mimari/muhendislik cizimleri gerekiyorsa (ve de cok paranız varsa smile.gif ) a4/a3e cıkın tabii.
Intuos'larda extra olarak egim sensorleri de var, kalemin egimini bir ozellige baglayabiliyorsunuz. Ozellikle airbrush kullananlar icin (ki airbrush kalemleri satılıyor, ne kadar puskurtecegini ayarlayan wheella beraber) yatay tutma/dikey tutma arasındaki fark cok ciddi kolaylık saglıyor cizimlerde.

alperustunturk

alperustunturk
  • Üye
  • 1 Mesaj sayısı:
Yaklaşık 3 senedir Wacom Intuos2 A3 kullanıyorum. İlk defa kullanmaya başladığınızda, alışması çok zaman almıyor. Zira, normal bir kalem kullanmaktan hiçbir farkı yok. Kaleme uyguladığınız basıncı, eğimi çok rahat algılayabiliyor. Mouse ise bana pek kullanışlı gelmedi. Daha doğrusu ben alışamadım sanırım. wacko.gif Çizim yaparken pek rahat değil. Fakat kalemi mükemmel. Sonuçta mouse olarakta kullanılabildiği için ekstradan bir mouse kullanımına ihtiyaç duymuyorsunuz. Elinizi tablet üzerine koymanın ya da elinizle tablete basınç yapmanın hiçbir mahsuru yok. Tabii tabletin üzerinde tepinirseniz o başka. biggrin.gif Ayrıca kalem ve mouse enerjisini pil değil de radyo frekansıyla sağlaması da ayrıca bir artısı. Grafik işleri ile uğraşan ya da grafikerliğe meraklı arkadaşlara tavsiye ederim. Fakat Intuos2 A3'ün fiyatı biraz pahalı. Daha ucuz ve daha pahalı modelleri de var tabii ki, fakat diğer modelleri kullanmadığım için onlar hakkında pek birşey diyemeyeceğim. Netice itibariyle verdiğim paraya değdi doğrusu. Adamlar yapmışlar. Wacom bu konuda gerçekten süper. thumbup1.gif

ReGeDiT

ReGeDiT
  • Üye
  • 3.182 Mesaj sayısı:
arkadaşlar sonunda WACOM GRAPHIRE 3 CLASIC TABLET almaya karar verdim.Kullanan veya ürünle ilgisi olan arkadaşlar varmı?
user posted image
http://www.hepsibura...oductId=bd16079

charge

charge
  • Üye
  • 3 Mesaj sayısı:
eğer wacom tableti netten sipariş vermek yerine direk kendin görerek almak istersen mecidiyeköyde profilo alışveriş merkezinin yan sokağında distribütorü olan 3p bilgisayar var ancak dışarıdan görülebilen bir tabelası mevcut olmadığından dia marketi sorarak bulabilirsin tam üstündeki katta

LynXMaSTeR

LynXMaSTeR
  • Üye
  • 85 Mesaj sayısı:
abı cok para be

erenbir

erenbir
  • Üye
  • 188 Mesaj sayısı:
Ben de wacom graphire 3 A6 kullanıyorum bana kalırsa super bi alet. Hepsi burada'dan almıstım. Corel Painter ve photoshop ta acaip işe yarıyor.
Hatta sizlere tavsiye! Gnomon Workshop'un trainingleri var. Ryan Church ve Scott Robertson'ları tavsiye ederim.
Aslında Wacom'unuz yoksa bile tavsiye ederim ama wacom daha çok işe yarıyor.
Ryan Church Corel Painter'la illustrasyonu anlatıyor.
Scott Robertson ise genel olarak bildiğimiz kurşn kalemle filan perspektif araba ve uçak çizimlerini anlatıyor.

ReGeDiT

ReGeDiT
  • Üye
  • 3.182 Mesaj sayısı:
arkadaslar hepsi burada bi ürün daha buldum fiyatı ve özellikleri çok iyi wacomun yarı fiyatındanda ucuz. blink.gif
user posted image
http://www.hepsibura...roductID=bd5939

heartagram

heartagram
  • Üye
  • 508 Mesaj sayısı:
QUOTE(ReGeDiT @ 14-04-2005, 08:15:12)
arkadaslar hepsi burada bi ürün daha buldum fiyatı ve özellikleri çok iyi wacomun yarı fiyatındanda ucuz. blink.gif
user posted image
http://www.hepsibura...roductID=bd5939

View Post

başka bir forumda acemiler icin bunun tavsiye edildigine şahit olmuştum.Benim de gozum kaldı bunda cizim ile alakam olmamasına karşın. biggrin.gif

QueLL_HeLL

QueLL_HeLL
  • Üye
  • 509 Mesaj sayısı:
QUOTE(erenbir @ 13-04-2005, 19:39:33)
Ben de wacom graphire 3 A6 kullanıyorum bana kalırsa super bi alet. Hepsi burada'dan almıstım. Corel Painter ve photoshop ta acaip işe yarıyor.
Hatta sizlere tavsiye! Gnomon Workshop'un trainingleri var. Ryan Church ve Scott Robertson'ları tavsiye ederim.
Aslında Wacom'unuz yoksa bile tavsiye ederim ama wacom daha çok işe yarıyor.
Ryan Church Corel Painter'la illustrasyonu anlatıyor.
Scott Robertson ise genel olarak bildiğimiz kurşn kalemle filan perspektif araba ve uçak çizimlerini anlatıyor.

View Post

bu workshopları nereden elde edebiliriz, bi fikir veriri misin dostum ?