İçeriğe atla

Fotoğraf

En İyi Antivirüs Programı Sizce Hangisi?

- - - - -

• Please log in to reply
203 replies to this topic

k35

k35
  • Üye
  • 8 Mesaj sayısı:
Sizce en iyi antivirüs programı hangisi bana öneride bulunurmusunuz?

starmetin

starmetin
  • Üye
  • 297 Mesaj sayısı:
QUOTE(k35 @ 27-11-2005, 22:57:18) Mesajı Gör

Sizce en iyi antivirüs programı hangisi bana öneride bulunurmusunuz?

benim kullanıpta memnun kaldığım "kaspersky Anti-Virüs Personel v.5.0.144 " sürümünü kullanıyorum en geç 2-3 ayda 1 format atan ben 1 seneyi geçti bilgisayara format atmıyorum. smile.gif

Rapture

Rapture
  • Üye
  • 220 Mesaj sayısı:
Forumda Biraz Araştırma Yapsak (:

jackal73

jackal73
  • Üye
  • 138 Mesaj sayısı:
Bence symantec corporate edition.

Speedy40

Speedy40
  • Üye
  • 2740 Mesaj sayısı:
RAM düşük olduğu için Kaspersky'yi kullanamıyorum ama F-Secure var, evimde internet yok, haftada bir güncelleme dosyasını başka bir yerden indirip flash belleğe atıp güncelleme kolaylığı sağlıyor, bilgisayarımı çok kasmıyor memnunum ama iyi bir sistemim olsa Kaspersky kullanırdım.

Bu mesaj Speedy40 tarafından düzenlendi: 29 November 2005 - 22:37

guyratlee

guyratlee
  • Üye
  • 137 Mesaj sayısı:
arama yaparsan gerekli bilgilere ulaşırsın nono.gif

eagles78

eagles78
  • Üye
  • 20 Mesaj sayısı:
Kesinlikle Kaspersky antivirus en iyisi,Norton'un sistemi ağırlaştırmasından başka yaradığı bi iş yok.Kaspersky personal kullanıyorum tek kelime ile 5 yıldızı hak ediyo,bi de örnek:Full sistem scan sonuç:Norton antivirus hiç bulamazken,Kaspersky antivirus 1 virus buldu ,bu da farkı.

akilleus

akilleus
  • Üye
  • 15 Mesaj sayısı:
kesinlikle en iyi Antivirus Mcafee enterprise 8.0i dir..

hamit

hamit
  • Üye
  • 709 Mesaj sayısı:
Kaspersky antivirus tek geçerim üstüne tanımam

kurmadığım antivürüs kalmadı norton hariç.bir kaç warez sitesine girince vürüsler cirit atıyordu en sonunda Kaspersky antivirus kurdum çok değerli biri önermişti allah razı olsun biraz sistem ağırlaşıyor ama gülü seven dikenine katlanır napalım

octinum

octinum
  • Editör
  • 5988 Mesaj sayısı:
1 - Forumda arama yapmayı bir dener misiniz? Yakın zamanda antivirüs mevzuunu tartıştığımızı hatırlıyorum.
2 - "Kesinlikle en iyisi X-antivirüstür" tümceleri. Hala öğrenemedik desteksiz konuşmamayı.

EternalCry

EternalCry
  • Üye
  • 5 Mesaj sayısı:
QUOTE(octinum @ 29-12-2005, 02:46:11) Mesajı Gör

1 - Forumda arama yapmayı bir dener misiniz? Yakın zamanda antivirüs mevzuunu tartıştığımızı hatırlıyorum.
2 - "Kesinlikle en iyisi X-antivirüstür" tümceleri. Hala öğrenemedik desteksiz konuşmamayı.

Daha önce tartıştığınız AV'ler ne kadar günceldi acaba merakımdan soruyorum sadece. Bu tür devamlı değişen konuların güncel konular ile tekrardan tartışılması gereklidir. Daha önce tartışıldı diye oradaki tartışma sonucunu kesinlikle referans gösteremezsiniz...

octinum

octinum
  • Editör
  • 5988 Mesaj sayısı:
Tartışmanın eskiliğinden ziyade, mümkünse tek konuda yoğunlaşmasını kastettim. Bilgiye ihtiyacı olup da arama yapan biri, aynı başlıkta bir yığın konu okumadan fikir edinmeli. Devamlı değişen konuların hepsi tekrar -ayrı başlıklarda- tartışılmaz zorunda değil; öyle olsaydı bir zaman aşımı koyup, eskisini silerdik.
Forumları sadece tartışmaya yarayan mekanlar olarak görmeyin. İhtiyacı olan birinin, diğerleriyle tekrar konuşmak zorunda kalmadan bilgiye ulaşması da bir amaç.

Red`

Red`
  • Üye
  • 83 Mesaj sayısı:
bir antivirüsün iyi olduğunu neye göre belirleriz?
virüs listesini güncellemesi, sistem bindiridiği yük vs...*

bu kriterler nelerdir?

Speedy40

Speedy40
  • Üye
  • 2740 Mesaj sayısı:
Anti-Hacker'sız Kaspersky acısız çiğ küfte gibidir smile.gif smile.gif

Fatih Gülçiçek

Fatih Gülçiçek
  • Moderatör
  • 1469 Mesaj sayısı:
Bence Kaspersky. Ama sistemi epey kasıyor. Ah bir kasmasa... smile.gif

Ubuntu

Ubuntu
  • Üye
  • 464 Mesaj sayısı:
Arama yaparsanız birçok sonuç çıkacaktır. Windows için Avast Home Edition Türkçe Yada Avg Free Antivirüs'ü öneriyorum. Sisteminiz eski ise Antivir'de gayet başarılı ve hepsi tabiki ücretsiz.

Linux kullanıyorsanız zaten gerek olmuyor smile.gif Windows kullananlara hatırlatma. En tehlikeli virüsleri bulup internetden çekiyorum. En tehlikeli sitelere giriyorum. Ama sistem çökmüyor smile.gif

theshiver

theshiver
  • Üye
  • 42 Mesaj sayısı:
QUOTE(bayx @ 01-01-2006, 22:00:18) Mesajı Gör

Arama yaparsanız birçok sonuç çıkacaktır. Windows için Avast Home Edition Türkçe Yada Avg Free Antivirüs'ü öneriyorum. Sisteminiz eski ise Antivir'de gayet başarılı ve hepsi tabiki ücretsiz.

Linux kullanıyorsanız zaten gerek olmuyor smile.gif Windows kullananlara hatırlatma. En tehlikeli virüsleri bulup internetden çekiyorum. En tehlikeli sitelere giriyorum. Ama sistem çökmüyor smile.gif

çökmez tabi.. windows işletim sisteminde çalışmak için tasarlanmış virüs linux a nasıl etki etsin? saçma saçma konuşmayalım

t-rex

t-rex
  • Üye
  • 70 Mesaj sayısı:
kesinlikle avast home edition.
1-ücretsiz
2-en hızlı güncellemye sahip (günvellme dosyalarının boyutu küçük)
3-En az sistem kaynağı harcayan uygulama
4-daha da az kullanmasını isterseniz outlook express veya p2p programı kullanmıyorsanız bune göre istediğiniz servisi kapatabilirsiniz

Speedy40

Speedy40
  • Üye
  • 2740 Mesaj sayısı:
En iyi antivirüs programı: herkesin bu bence en iyisi dediği antivirüs programıdır wink.gif

Böyle bir tartışma yerine en yaygın olanlarını söyleyelim

1) Norton

2) Kaspersky

3) F-Secure

4) Nod 32

5) Panda Titanium/Platinium

6) McAfee ve diğerleri bu liste genişleyebilir şu an aklıma bunlar geldi...

Freeware olarak da

1) Antivir

2) Avast (Türkçe Dil Desteği Mevcut)

Bunlardan birisinin olması ve sizin de bilinçli bir internet kullanıcısı olmanız kendinizi güvende hissetmenize yetecektir, tabi netten banka işlemi gibi ciddi işler yapıyorsanız daha da dikkatli olmalısın. Özellikle bu işlemleri bilmediğiniz pclerden asla yapmayınız, hiç bir yasal hak talep edemiyorsunuz, ve bu yönde şikayetlerin arttığına dair haberler geliyor yavaştan..

Bir diğer husus da mutlaka antivirüsün simulataneous olarak size sormadan geri planda çalışıyor olması gerekli, bunun dışında sadece tek antivirüs programına bağlı kalmayınız en az bir başka antivirüsün deneme sürümünü kurup, güncelledikten sonra sisteminizi tamamen taratın derim. Hangi programın virüs veritabanı daha geniş bilemiyorum, o nedenle ben 15 güne bir 2 farklı antibirüs programı kurup sistemi tamamen taratırım.

Bunun dışında farklı antispyware programları da kullanmayı ihmal etmeyiniz, mutlaka bir de kayıt defteri düzenleyicisi programı edininki, unistall sonrası kalan kırıntılardan kurtulun. Bunların hepsini yapan tümleşik iki sistem biliyorum ben:

1) Tune Up Utilities 2006

2) System Mechanic Pro v6.0

Saygılar wink.gif

Bu mesaj Speedy40 tarafından düzenlendi: 11 March 2006 - 13:09

boucler

boucler
  • Üye
  • 10 Mesaj sayısı:
bendede kaspersky -ad aware pro ve System Mechanic Pro v6.0 var bu 3 ü oldugu sürece bilgisayarınız cook zor cöküyoo....
nortona gelince makinayı kasıyo ama mailleri de kontrol etme özelliği olan bi virüs programı baska outlook ta ki mailleri otomatik kontrol eden virüs programı var mı bilmiyoorum...

Speedy40

Speedy40
  • Üye
  • 2740 Mesaj sayısı:
Emaillerle pek işim olmuyor açıkçası ama dediğiniz gibi Norton Enterprise sistemler için ideal bir ürün.

sarıyerli

sarıyerli
  • Üye
  • 248 Mesaj sayısı:
Ben Antivir derim smile.gif .
Şu ana kadar kullandığım antivirüs programlarına nazaran sistemi hiç bir şekilde kasmıyor.

Ayrıca final sürüm olarak version 7 çıktı.Update'ini kendiliğinden yapıyor eğer yeni dosyalar varsa nette smile.gif .

Wihiski

Wihiski
  • Üye
  • 2 Mesaj sayısı:
wink.gif selam* bence en iisi ad_avare harika gayet güzel vede kesinlikle kasma yapmıyor
.bol şanslar

wincih

wincih
  • Üye
  • 2927 Mesaj sayısı:
@wihiski

Öncelikle merhaba. FOrumu incelemeni öneririm sana. Ad aware bir anti virus programı değil anti spyware programıdır. Benim sana tavsiyem anti spyware programı olarak spy bot search and destroy kullanmandır. smile.gif

marauder

marauder
  • Üye
  • 188 Mesaj sayısı:
ben nod32 kullanıyorum gayet memnunum , hiç bir virus kaçırmayan bir antivirus pogramı olarak ödül almış, ayrıca sistem kaynaklarınıda gayet düzel kullanıyor sistemi yormuyor fiyatıda diğerlerine göre son derece uygun tavsiye ederim..

not: bende avast ve diğer bütün saydığınız bedava antivirusleri yükledim ve makinamı tarattım ancak hiçbiri silmedi bendeki virusleri ve trojanları en sonunda paraya kıydım bunu aldım 15 dk da bütün virusleri ve trojanları sildi o kadar uğraştığıma yandım açıkcası çekilen çileye strese değmez.