İçeriğe atla

Fotoğraf

Nikimi Değiştirmek Istiyorum

- - - - -

• Please log in to reply
29 replies to this topic

Elmedin

Elmedin
  • Editör
  • 7.688 Mesaj sayısı:
bu konuyla ilgili ilk önce özkana öm attım ama herhangi bir cevap alamadım.

soru 1: nikimi değiştirebilir miyim?

soru 2: soru 1'in cevabı hayır ise bu nickimi bir süreliğine emekli edip başka bir account açabilir miyim?

sgoker

sgoker
  • Üye
  • 1.305 Mesaj sayısı:
Anlaşılan AhmetnetIII' ün bir ara açtığı isim değiştirme kampanyasını kaçırmışsın smile.gif Ama olsun, bence yine de kendisine başvur derim.

alperfiliz

alperfiliz
  • Üye
  • 3 Mesaj sayısı:
Bilin bakalım ben kimim biggrin.gif
("filiz" soyadımdır kız falan değil wink.gif

Şaka bir yana, aslında kazayla aldığım "qazzaq" takma adıyla bir süre bu forumda bulunduğum için ikinci aldığım gerçek adımla giriş yapmıyorum. Bir de soyadımla aldığım bu isim aslında beni rahatsız da etti. İnternet ortamında fazla aşikar olmaktan yana değilim wink.gif

173 Sayfa 1 2 3 > » Sayfaya atla
(bu isimle girmeyeli 173 sayfa olmuş)

Bu mesaj alperfiliz tarafından düzenlendi: 16 Kasım 2006 - 23:05

Pardus

Pardus
  • Üye
  • 466 Mesaj sayısı:
Ben birçok defa adımı değiştim. IPB forumları buna izin veriyor. Burada da isim değiştim başka forumda da değiştim.

Murat Gamsız bu konuda yardımcı oluyor. Bu isteklerinizi lütfen ona iletin.

Elmedin

Elmedin
  • Editör
  • 7.688 Mesaj sayısı:
nikim hala aynı, değişmedi sad.gif

ReGeDiT

ReGeDiT
  • Üye
  • 3.182 Mesaj sayısı:
@Dark Smiley
kardeş özel bir nedeni varsa saygı duyarım ancak senelerdir @ işaretinin yanında alışık olduğum takma adını değiştirmesen bence daha güzel olur.Tabi bu tamamen şahsi fikrim. smile.gif
Senin bu foruma yazdığın binlerce mesajdan ve verdiğin onca faydalı bilgiden sonra bana göre ismin hafızalarımızda kemikleşti smile.gif
format attırma şimdi bize onca seneden sonra biggrin.gif
tabi bu acizane önerim tamamen takma adından sıkılıp yenilik arayışında olabilme olasılığına göredir.Dediğim gibi özel bir nedeni varsa saygı duyarım.

dalmer

dalmer
  • Üye
  • 896 Mesaj sayısı:
Kullanıcı adını değiştirenlerin yanında parantez içinde veya altında veya infosunda eski kullanıcı adları olması iyi olur aslında.

Elmedin

Elmedin
  • Editör
  • 7.688 Mesaj sayısı:
ALINTI(ReGeDiT @ 21-11-2006, 09:46:40) Mesajı Gör

@Dark Smiley
kardeş özel bir nedeni varsa saygı duyarım ancak senelerdir @ işaretinin yanında alışık olduğum takma adını değiştirmesen bence daha güzel olur.Tabi bu tamamen şahsi fikrim. smile.gif
Senin bu foruma yazdığın binlerce mesajdan ve verdiğin onca faydalı bilgiden sonra bana göre ismin hafızalarımızda kemikleşti smile.gif
format attırma şimdi bize onca seneden sonra biggrin.gif
tabi bu acizane önerim tamamen takma adından sıkılıp yenilik arayışında olabilme olasılığına göredir.Dediğim gibi özel bir nedeni varsa saygı duyarım.

haklısın değiştirmek bana da zor geliyor ama bazı ticari kaygılarım nedeniyle nikimi kendi adım ile değiştirmek istiyorum. merak etme ama, ilerleyen zamanlarda "Dark Smiley" nikini başka şeylerde duyacaksın biggrin.gif

ALINTI(dalmer @ 21-11-2006, 12:19:16) Mesajı Gör

Kullanıcı adını değiştirenlerin yanında parantez içinde veya altında veya infosunda eski kullanıcı adları olması iyi olur aslında.

imzama yazacağım thumbup1.gif

ReGeDiT

ReGeDiT
  • Üye
  • 3.182 Mesaj sayısı:
oldu olacak bana da takma adımı değiştirteceksiniz bu gidişle smile.gif

Murat Gamsız

Murat Gamsız

Test Pilotu

• Yönetici
  • 3.768 Mesaj sayısı:
Dark bana bir ÖM at değiştireyim akşam. İmzanda belirtmek şartıyla ama.

Quadrature

Quadrature
  • Üye
  • 6.459 Mesaj sayısı:
Böylelikle internet tarihinde ilk defa canlı yayında nick değişimi yapılan üye ünvanına sahip olacaksın smile.gif Kimseye kısmet olmaz bu.

srknlvnt

srknlvnt

sensei

• Yönetici
  • 4.264 Mesaj sayısı:
Güzel bir 'ilk'. smile.gif

Quadrature

Quadrature
  • Üye
  • 6.459 Mesaj sayısı:
Hmm. Alışmak zor olacak doğrusu. Epey bir garibime gitti. İmzaya eski takma adı yazmayı unutmamalı.

qazzaq

qazzaq
  • Üye
  • 849 Mesaj sayısı:
Elmedin huh.gif

40 yıl düşünsem aklıma bu isim gelmezdi...

srknlvnt

srknlvnt

sensei

• Yönetici
  • 4.264 Mesaj sayısı:
Elmedin?

Bir anlam ve ehemmiyeti var sanrım.Yakında aydınlanır. smile.gif
Ama çok ilginç yani.Dark nerede bu nerede. smile.gif

Pardus

Pardus
  • Üye
  • 466 Mesaj sayısı:
Aslında isim değiştirmek , her yerde aynı ismi kullanmamak lazım. Beni tanıyanlar bilirler çalıştığım , yazdığım tüm sitelerde kullanıcı adım Pcforum. X bir arkadaşla görüşürken mesela pclabs da anlaşamıyoruz bu arkadaş ile şöyle laflar geçiyor aramızda. Pclabs dan tanıyorum seni Pclabs da anlaşamıyorduk bu işte de anlayaşamayız diyor. (Örnek olarak)

Veya x bir platformda sorun yaşadığım arkadaş başka bir platform da bu nedenle benimle çalışmaktan vazgeçebiliyor.

Özellikle sizin üstünüz ise anlaşamadığınız kişi x bir yerde yaşadığınız sorun yüzünden bu kişi size taraflı yaklaşabiliyor. Yaptığınız işleri baltalayabiliyor.

Bu nedenle çoğu insan çoğu yerde farklı kullanıcı adları ile yazıyor.

Daha başka sakıncalarıda var. Yine x bir platform da sizi çok yakından tanımış , özelinizi bilen bir arkadaş y bir platform da bu bilgileri başkaları ile paylaşabiliyor. Özel bilgileriniz istemediğiniz şahısların eline geçiyor bu sayede.

Daha başka sorunlarda yaşadım. Örnek olarak çalıştığım bir sitenin yöneticisi Pcforum sen bizim karşı olduğumuz bir sitede çalışıyormuşsun diyebiliyor. Bir tercih yapmak zorunda bile kalabiliyorsunuz bu nedenle.

Belki 50 den fazla sitede kullanıcı adım aynı. Bende konusu farklı olan yerlerde kullanıcı adımı değiştirmeyi düşünüyorum.

Mesela forumlar için bir kullanıcı adı , x siteler için bir kullanıcı adı , y siteler için bir kullanıcı adı gibi olsa daha iyi. Bence doğrusu bu.

Pclabs ve DarkHardWare de yazarken Pcforum ortak bir kullanıcı adı olabilir ama x bir yerde bu adı kullanmak sorunlara yol açabilir.

Dark arkadaşı bu nedenle iyi anlıyorum.

iyiinsan

iyiinsan
  • Üye
  • 3.497 Mesaj sayısı:
http://www.fallingra.../0/Elmedin.html
huh.gif

bilalarabaci

bilalarabaci
  • Üye
  • 265 Mesaj sayısı:
"...Siirt vilayeti , Elmedin kazasına..."

Bir tepe ismi galiba.

iyiinsan

iyiinsan
  • Üye
  • 3.497 Mesaj sayısı:
Ya, tahmin yürütüp duruyoruz da, Dark Smiley, erm şeyy, Elmedin gelip kendi açıklasın diye bekleyelim bence... smile.gif

DÜZENLEME: Bir de kendimi iyi bir okuyucu olarak nitelendiririm! Bkz. Elmedin ne demiş yukarıda:
ALINTI
haklısın değiştirmek bana da zor geliyor ama bazı ticari kaygılarım nedeniyle nikimi kendi adım ile değiştirmek istiyorum.

Buna da Google'da tekrar arattığımda çıkan birkaç "Ad Soyad" bütünlemesini görünce uyandım...

DrÇakır

DrÇakır
  • Moderatör
  • 15.651 Mesaj sayısı:
Kim elmemiş ben eldim. tongue.gif Evet kötü espri kabul ediyorum.

ReGeDiT

ReGeDiT
  • Üye
  • 3.182 Mesaj sayısı:
neyse msndeki takma adı değişmemiş oradan idare edeceğiz artık. smile.gif
hayırlısı olsun...

Elmedin

Elmedin
  • Editör
  • 7.688 Mesaj sayısı:
selam arkadaşlar, evet biliyorum biraz garip bir nick oldu ama bu benim gerçek adım biggrin.gif . daha çok arabistan ve balkanlarda kullanılan bir isimdir. ben de Üsküp'lü olduğumdan bu ismi uygun görmüşler bana.

forumlarda Elmedin olarak bilinmek istiyorum, Dark Smiley nikini çok önceleri daha az duyulmuş bazı işlerde kullandım ve gelecekte aynı niki daha iyi projelerimde kullanmak istediğimden nik değişikliğine gittim. sağolsun pcl yönetimi de bu isteğimi anlayışla karşıladı.

hala alışık değilseniz beni DS olarak çağırabilirsiniz smile.gif

qazzaq

qazzaq
  • Üye
  • 849 Mesaj sayısı:
ALINTI(DrÇakır @ 22-11-2006, 09:01:24) Mesajı Gör
Kim elmemiş ben eldim. tongue.gif Evet kötü espri kabul ediyorum.

Kötü espriler dizisi - II

Yani dediğinin mastar hali "elmek"mi oluyor

ninja.gif

Bu mesaj qazzaq tarafından düzenlendi: 22 Kasım 2006 - 12:52

erpay

erpay
  • Üye
  • 3.899 Mesaj sayısı:
ALINTI(Elmedin @ 22-11-2006, 11:04:42) Mesajı Gör

selam arkadaşlar, evet biliyorum biraz garip bir nick oldu ama bu benim gerçek adım biggrin.gif . daha çok arabistan ve balkanlarda kullanılan bir isimdir. ben de Üsküp'lü olduğumdan bu ismi uygun görmüşler bana.

forumlarda Elmedin olarak bilinmek istiyorum, Dark Smiley nikini çok önceleri daha az duyulmuş bazı işlerde kullandım ve gelecekte aynı niki daha iyi projelerimde kullanmak istediğimden nik değişikliğine gittim. sağolsun pcl yönetimi de bu isteğimi anlayışla karşıladı.

hala alışık değilseniz beni DS olarak çağırabilirsiniz smile.gif

İsmini kullanman daha iyi olmuş hem orijinal .

Alone in the dark

Alone in the dark
  • Üye
  • 633 Mesaj sayısı:
Konu, efsane haline gelmiş yahu. smile.gif