İçeriğe atla

Fotoğraf

Uydu Alıcılarının Uzaktan Kumanda Sistemleri Neden Bu Kadar Kötü

- - - - -

• Please log in to reply
2 replies to this topic

MegadetH

MegadetH
  • Üye
  • 1390 Mesaj sayısı:
Merhaba Arkadaşlar,

Uzun zamandır merak ettiğim bişeyi sizinle paylaşmak istiyorum belki içinizden birinin mantıklı bir fikri vardır. Bilindiği gibi televizyon kumandaları oldukça geniş bir algılama açısına sahip. Tavanada tutsanız, duvarada tutsanız hatta bazen odadan dışarıda çıksanız işlerliğini kaybetmiyor. Ancak uydu alıcılarının kumandalarının algılama açısı ilginç bir şekilde çok dar. Bazen kumandayı cihaza doğru tuttuğunuzda bile zor algılıyor. Birçok alıcı kullandım ve kullananla konuştum herkes aynı şeyi söylüyor. Uzaktan kumanda sistemi yapmak günümüzde çocuk oyuncağı olmasına rağmen ve TV lerde kullanılanları gayet güzel çalışmasına rağmen neden ama neden bütün uydu alıcılarında bu kadar kötü kumanda sistemleri var? 7 yıllık elektronik mühendisi ve yazılım geliştirme uzmanı olarak ben mantıklı bir sebep bulamadım.

Bu mesaj MegadetH tarafından düzenlendi: 03 May 2007 - 16:52

Nihilix

Nihilix
  • Üye
  • 2082 Mesaj sayısı:
Evet, şimdi sen söyleyince ben de farkettim. Gerçekten öyle. Televizyonun kumandasına her türlü yanlış basmalarımız bile (isterse kanepenin altında olsun) işliyor ama uydunun kumandası hem kullanışsız hem de zayıf. Genel birşey bu. 3-5 Ytl maliyeti olacak birşeyi doğru dürüst yapamıyorlar, tek ve saçma açıklaması budur bence.

MegadetH

MegadetH
  • Üye
  • 1390 Mesaj sayısı:
Bu durum sadece düşük seviye alıcılarda olsa anlıycamda hepsinde olması biraz tuhaf doğrusu. 37 akran, markasız ve bazı uydu alıcılarından daha ucuz TV lerde bile kumandalar son derece iyi çalışırken bütün alıcıların sözleşmiş gibi acayip kumanda sistemleri yapması garip. Kanal değiştirmeye tahammül edemez hale geldim.