İçeriğe atla

Fotoğraf

Ekran Küçüldü.lütfen Yardım Edin...

- - - - -

• Please log in to reply
9 replies to this topic

mlkhy

mlkhy
  • Üye
  • 5 Mesaj sayısı:
Arkadaşlar ben bilgisayardan hiç anlamam.İşyerimdeki bilgisayarın ekranını sabah açtım ve ekran boyutum küçülmüş.Siyah çerçeve var etrafında.Dediğim gibi anlamıyorum uğraşırken herşey mahvoldu.patrondan azar işiticem.çünkü bu onun eski bilgisayarı.yardımcı olun lütfen:(

ReGeDiT

ReGeDiT
  • Üye
  • 3182 Mesaj sayısı:
Monitörünüzün üzerinde ki menu düğmesinden "adjust" yazan bir menü olması lazım. Orada ki horizontal ve vertical yerlere gelip ekran görünümünüzü eski haline getirebilirsiniz.

mlkhy

mlkhy
  • Üye
  • 5 Mesaj sayısı:
ALINTI(ReGeDiT @ 16-05-2007, 11:25:31) Mesajı Gör
Monitörünüzün üzerinde ki menu düğmesinden "adjust" yazan bir menü olması lazım. Orada ki horizontal ve vertical yerlere gelip ekran görünümünüzü eski haline getirebilirsiniz.

onu denedim bu sefer dahada kötü oldu.açtığım internet siteleri bi acayip oldu.Küçüldü.teknik servisi aradım ekran 800*600 yapın dediler.bu sefer ekran tam oturdu ama herşey kocaman oldu.yazılar menü v.s o zaman ekran kartı dediler.gelip bakacaklar.yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

ReGeDiT

ReGeDiT
  • Üye
  • 3182 Mesaj sayısı:
kullandığınız ekranın büyüklüğü nedir? 17 inç mi?
Bana kalırsa ekranı 1024*768 yapın.

mlkhy

mlkhy
  • Üye
  • 5 Mesaj sayısı:
ALINTI(ReGeDiT @ 16-05-2007, 11:40:01) Mesajı Gör
kullandığınız ekranın büyüklüğü nedir? 17 inç mi?
Bana kalırsa ekranı 1024*768 yapın.

zaten 1024*768 de küçüldü.B
ilmiyorum böyle birden bire sorun olnuca insan gerçekten sinir oluyor.Ama sizin gibi yardımcı inanlara teşekkür derim.

ReGeDiT

ReGeDiT
  • Üye
  • 3182 Mesaj sayısı:
Sorun monitörde gibi...

Nihilix

Nihilix
  • Üye
  • 2082 Mesaj sayısı:
Ati ekran kartı kullanıyorsan, Control Center'ı açıp Monitör bölümüne gelin. Tam olarak hangi bölümde olduğunu hatırlamıyorum şimdi (bakamıyorum da), ekranın senkronizasyonunun yapıldığı bir bölüm vardı, Horizontal ve Vertical değerleri vardı, (+) (-) tuşları ile ekran ayarlaması yapılıyordu. Onların yardımıyla tekrar eski haline getirebilirsin. İlk önce birine bas (horizantal veya vertical), sonra hemen diğerine bas, eğer ekran büyüyeceğine küçülürse değişiklikleri kaydetme. O olay çok gıcık bir olay. Yanlış yaptığında görüntü daha berbatlaşabiliyor. Dikkatli ol yani wink.gif

Nvidia ekran kartı kullanıyorsan muhakkak buna benzer bir ayar bölümü vardır. Biraz karıştırmana bakar. smile.gif

TUKTUK

TUKTUK
  • Üye
  • 18 Mesaj sayısı:
Hocam gelişmiş ayarlarda tarama frekansını değiştirip deneyebilir misin?

Leviathan

Leviathan
  • Üye
  • 741 Mesaj sayısı:
Birisinin şakasına maruz kalmışsınız gibi smile.gif

mlkhy

mlkhy
  • Üye
  • 5 Mesaj sayısı:
Sağolun arkadaşlar durum düzeltildi.Ama nasıl bilmiyorum.Ekran kartıyla ilgiliymiş.smile.gif