İçeriğe atla

Fotoğraf

Dijital Fotoğraf Albümü

- - - - -

• Please log in to reply
8 replies to this topic

Elmedin

Elmedin
  • Editör
  • 7.688 Mesaj sayısı:
ürünümüz SABA marka bir dijital fotoğraf albümü ancak bir multimedya cihazından altta kalır yanı olmadığı için biz buna taşınabilir multimedya dihazı da diyebiliriz. görünümü olarak bir resim çerçevesinden hiçbir farkı yok. o kadar iyi düşünülmüş bir aletki etrafta bolca bulunan resim çerçevelerini taş devrinden kalma şeyler olarak gösteriyor. dijital albüm resim gösterebiliyor, resimler ile slayt gösterisi yapabiliyor (değişik slayt efektleri var), müzik çalabiliyor hatta video bile oyatabiliyor. köşebaşında duran bir resim yerine bu koyulduğu zaman sıkça güzel anılarımızı tazeleyecek koca bir hayat albümü haline bürünebiliyor. ürünümüze yakından bir bakalım. kutusu ve paketlemesi aşağıdaki gibi,

1.JPG 2.JPG

dijital albümün içeriği pek zengin sayılmaz ama fazlasına da ihtiyacı yok. içerik olarak bir adet şarj ünitesi, bir adet TV bağlantısı için karma kablo, bir tane de uzaktan kumanda. evet yanlış duymadınız, dijital albümün uzaktan kumandası da var. oturduğumuz yerden alete müdahale etmemiz çok kolay. kızılötesi algılayıcı çerçevenin alt kısmında tam ortada bulunmaktadır, mümkünse kumanda edebilmek için önüne birşey koymayın çünkü kumandası da öyle çok uzaktan çeken birşey değil. dijital albümün hemen tepesinde açma kapama, menü ve türlü navigasyon tuşları bulunmaktadır. sol tarafına şarj ünitesi, sağ tarafına ise SD/MMC/MS hafıza kartı, usb bellek, mikrofon ve TV komponentini takmak için gerekli girişler bulunmaktadır. ayrıca arka tarafında destek görevi gören bir adet ayak var. bu ayağın açısı değiştirilik dijital albüm dik konuma da getirilebiliyor. duvara yatay ya da dikey asmak için gerekli delikler de bulunmaktadır. şimdi bunlara bakalım,

3.JPG 4.JPG

5.JPG 6.JPG

gelelim menü ve yazılımına. ne yazık ki klasr ve ana menüsü hiç de kullanıcı dostu değil. çözene kadar insanı çileden çıkarabilir ama alıştıktan sonra kolay. tabi yine de herşeyi %100 kontrol edemiyorsunuz. mesela müzik çaldırırken durdurmasını beceremedim. bunun için cihazın açma kapama tuşunu kullanıyorum. yine de kötümser olmaya gerek yok. dijital albüm video oynatabiliyor, müzik çalabiliyor ve resim gösterebiliyor. resimleri slayt olarak gösterirken aynı anda arka planda güzel bir müziği de çaldırabilirsiniz. tüm formatları deneme şansım olmadı ama elde ettiğim sonuçlar şöyle.

resim: bmp formatındaki resimleri göstermiyor, jpg gösterebiliyor, png ve gif formatlarını ise henüz deneyemedim
müzik: sadece mp3'leri deneyebildim ve bunları da sorunsuz bir şekilde çaldı
video: avi formatındaki videoları oynatabiliyor, hatta divx ile sıkıştırılmış videoları da oynatabiliyor, ayrıca mpeg4'ü de destekliyor. ne yazık ki wmv (windows media video) formatındaki videoları desteklemiyor. fırsat bulursam diğer formatları da deneyeceğim

şimdi biraz da ana menüye ve ayar menüsüne bakalım,

7.JPG 8.JPG 9.JPG

tum bu resimlerin yeterli olmayacağını düşünerek bir de 2 tane video çektim cep telefonumdam (malesef kameram yok). ilk video müzik çaldırırken resimlerle slayt gösterisini konu alıyor, ikinci video ise divx formatındaki bir videoy nasıl oynattığını gösteriyor. ne yazık ki çekimler çok kalitesiz ancak fikir vermesi açısından çok faydalı oldular. unutmadan onu da söyleyeyim, cihazı TV'ye bağladım ki TV özelliğinin de düzgün çalıştığını göstermek istedim. videolar aşağıda,

IhisySeHSVc

iM067ahv9LA

fiyatı hakkında malesef size yardımcı olamayacağım çünkü doğum günümde hediye gelmişti smile.gif

gelelim şimdi finalde artılarını ve eksilerini değerlendirelim.

artıları:

1- garantisini porfilo üstlenmiş bulunmakta. arıza olması durumunda servis ağının geniş olması içimizi rahatlatıyor

2- adı her ne kadar dijital fotoğraf albümü olsa da nerdeyse tam kapsamlı taşınabilir bir multimedya cihazı

3- sürekli elektriğe bağlı olmasına gerek yok, dahili pili ile 2,5 saat dayanabiliyor (kutuda yazılanın yaşancısıyım, bunu da bir ara denerim)

4- en çok kullanılan multimedya formatlarını desteklediği için genelde bir format dönüştürücü proğramına ihtiyacımız yok

5- büyük sayılabilecek 6,16 inç boyutunda görüntüleme alanına sahip

6- uzaktan kumandasının olması

7- SD/MMC/MS hafıza kartlarını desteklemesi ve de ayrıca usb bellekleri de destekliyor olması. dikkatimi çeken bir artı da usb 1.1 bellekleri de sorunsuz desteklemesi.

8- dahili hoparlörünün olması ve kulaklıklara muhtaç brakmaması

9- TV çıkışının olması. ek olarak PAL ve NTSC tipinde TV'leri desteklemesi

eksileri

1- menülerinin kullanıcı dostu olmaması

2- pilin uzun süre dayanmaması

3- dahili hoparlör sesi iyi sayılmaz ama kötü de sayılmaz

4- cihazın sadece 16mb dahili hafızası var

sonuç:

ürün şahane bir ürün. resimlik olarak kullanılmasa bile iyi bir multimedya cihazı sayılır. herkese de tavsiye ederim wink.gif .

bunlar sadece aklıma gelenler. ek birşey olursa onları da buraya yazacağım.

Quadrature

Quadrature
  • Üye
  • 6.459 Mesaj sayısı:
Hmm, güzel inceleme. Doyurucu olmuş. Bir de foto-video görüntü kalitesi yüksek olsa ana sayfada yayınlanacak kalitede incelemişsin diyebilirim.

Tepe tepe kullan.

dipnot:
- PC'ye bağlamanın bir yolu olsa ne güzel olur smile.gif
- Uzaktan kumandası da varmış tongue.gif
- Fiyat 200 milyon@Teknosa
- Amma ayar düğmesi varmış!

srknlvnt

srknlvnt

sensei

• Yönetici
  • 4.264 Mesaj sayısı:
Eline sağlık Elmedin. smile.gif

PC bağlantısıda olsa tadından yenmezdi. smile.gif

DrÇakır

DrÇakır
  • Moderatör
  • 15.651 Mesaj sayısı:
USB'sinden bağlanılabilir herhalde. Menüye girilmez ama hafızasına ulaşılabilir.

ReGeDiT

ReGeDiT
  • Üye
  • 3.182 Mesaj sayısı:
Nokia telefonlarının ekranlarını bile pc monitörü yapıldığına göre bu ekranda yapılabilir bence.
Bu arada Elmedin tebrikler inceleme güzel.

Elmedin

Elmedin
  • Editör
  • 7.688 Mesaj sayısı:
teşekkür ederim arkadaşlar. yukarda tapaş hatası olmuş mümkünse modlardan biri düzeltirse memnun olurum. resim olarak "bmp formatını göstermiyor" olacak.

yazıyı ekleyip yatmıştım, kontrol edemedim. youtube amca yine yapacağını yapmış video çekiminin sesini karıştırmış, sesler birkaç saniye gecikmeli ve dolayısıyla videoya uymamış sad.gif

halen daha artı ya da eksi olarak yazabileceğim birşey aklıma gelmiyor smile.gif

tekrar kusura bakmayın arkadaşlar biraz aceleye gelen bir incelemeydi bu, o yüzden resimler ve yazı kanımca pek iyi değil. bidahakine olmaz artık smile.gif . böylece yakında gelecek bir tane daha incelemenin haberini de vermiş olduk biggrin.gif

Women Force

Women Force
  • Üye
  • 6 Mesaj sayısı:
Çok güzel bir inceleme olmuş ayrıyetten bende de var. İyi ki var diyorum süper bir kurtarıcı çünkü. Çocuklarla yola giderken atıyorum içine bir iki çizgi film kayıtlı kart, oh onlar rahat ben rahat! Arka koltukta birbirlerini veya beni yiyeceklerine uslu uslu film seyrediyorlar.

Yanlız mikrofon değil kulaklık takılıyor, orada bir minicik hata olmuş sanırım.
Bencede en büyük kullanım sorunu, durmadan ortadan kaybolan kumandası smile.gif Çok minik...

Sevgiler,

Elmedin

Elmedin
  • Editör
  • 7.688 Mesaj sayısı:
uyardığınız için sağolun, dalgınlık işte kulaklık yazacağıma mikrofon yazmışım biggrin.gif .

burdan da modlara duyurulur gerekli yerin düzeltilmesi için wink.gif

avukat

avukat
  • Üye
  • 1 Mesaj sayısı:
Merhaba
değerlendirmeleriniz için teşekkürler..aynı ürün bana da birkaç gün önce doğum günümde hediye edildi...biraz bakma fırsatı bulabildim..flash bellekten bazı fotoğrafları da kaydettim...ancak birkaçını silmek istiyorum...kullanım kılavuzunu inceledim..kayıt silmeye ilişkin bir bilgi yok..bilgisayar bağlantısı da yapılamıyor...alınan mağazadaki yetkililerle görüştüm..onların da pek bilgleri yok..kayıtlı bir fotoğrafı dijital albümden nasıl silebiliriz?yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim..şimdiden teşekkürler..