İçeriğe atla

Fotoğraf

Youtube, Internet Ses Gelmiyor Ses Yok Sorununa Kesin çözüm!

- - - - -

• Please log in to reply
9 replies to this topic

pegassuss35

pegassuss35
  • Üye
  • 2 Mesaj sayısı:
Arkadaşlar,
Son dönemde sıkça duyduğumuz youtube ya da internette izlediğimiz videolarda ses yok, videolardan ses gelmiyor; oysaki normal bir player'da müzik dinleyebiliyorum türündeki soruna kesin çözümü ben şu şekilde buldum. (Bu arada Türkçe ve İngilizce kaynaklı hemen tüm ilgili siteleri taradım)
1. İlk önce http://www.free-code..._Codec_Pack.htm adresinden K-Lite Codec'in FULL sürümünü bilgisayarıma yükledim. (Yükeleme yaparken dosyayı önce bilgisayarınıza yükleyiniz. Yüklendikten sonra çalıştır demeniz yeterli. Bilgisayarınızda var olan codec paketini kaldıracak, sonra kendi paketini yükleyecektir. Herhangi bir ektra işaretleme yapmanız gerekmiyor.

2. Bu aşamadan sonra bir NOT PAD dosyası açın. Aşağıda verilen tüm girdileri kopyalayarak (Windows Registry Editor Version 5.00 başlığı dahil) dosyanıza missing.reg ismini verip masaüstüne kaydedin. (Burada missing yerine herhangi bir isim de verebilirsiniz. Önemli olan dosyanın uzantısının .reg olmasıdır). Son olarak ise kaydedilmiş dosyaya gidin, üzerini 2(iki) kez tıklayın. Eklemek istiyor musunuz gibi bir soru çıkacak, EVET deyin. Sonra internet sayfalarının hepsini kapayın. Bilgisayarınızı yeniden çalıştırmaya gerek kalmadan, büyük bir ihtimalle sorununuz hallolmuş olacaktır. Youtube'a bir girin; göreceksiniz. Umarım işinize yaramıştır.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32]
"midimapper"="midimap.dll"
"msacm.imaadpcm"="imaadp32.acm"
"msacm.msadpcm"="msadp32.acm"
"msacm.msg711"="msg711.acm"
"msacm.msgsm610"="msgsm32.acm"
"msacm.trspch"="tssoft32.acm"
"vidc.cvid"="iccvid.dll"
"VIDC.I420"="i420vfw.dll"
"vidc.iv31"="ir32_32.dll"
"vidc.iv32"="ir32_32.dll"
"vidc.iv41"="ir41_32.ax"
"VIDC.IYUV"="iyuv_32.dll"
"vidc.mrle"="msrle32.dll"
"vidc.msvc"="msvidc32.dll"
"VIDC.YVYU"="msyuv.dll"
"wavemapper"="msacm32.drv"
"msacm.msg723"="msg723.acm"
"vidc.M263"="msh263.drv"
"vidc.M261"="msh261.drv"
"msacm.msaudio1"="msaud32.acm"
"msacm.sl_anet"="sl_anet.acm"
"msacm.iac2"="C:\\WINDOWS\\system32\\iac25_32.ax"
"vidc.iv50"="ir50_32.dll"
"wave"="wdmaud.drv"
"midi"="wdmaud.drv"
"mixer"="wdmaud.drv"
"VIDC.WMV3"="wmv9vcm.dll"
"VIDC.VP40"="vp4vfw.dll"
"msacm.voxacm160"="vct3216.acm"
"MSVideo"="vfwwdm32.dll"
"MSVideo8"="VfWWDM32.dll"
"wave1"="wdmaud.drv"
"midi1"="wdmaud.drv"
"mixer1"="wdmaud.drv"
"aux"="wdmaud.drv"
"vidc.VP70"="vp7vfw.dll"
"vidc.X264"="x264vfw.dll"
"VIDC.FPS1"="frapsvid.dll"
"vidc.VP60"="vp6vfw.dll"
"vidc.VP61"="vp6vfw.dll"
"vidc.VP62"="vp6vfw.dll"
"vidc.DIVX"="DivX.dll"
"VIDC.UYVY"="msyuv.dll"
"VIDC.YUY2"="msyuv.dll"
"VIDC.YVU9"="tsbyuv.dll"
"VIDC.DRAW"="DVIDEO.DLL"
"VIDC.YV12"="yv12vfw.dll"
"wave2"="wdmaud.drv"
"midi2"="wdmaud.drv"
"mixer2"="wdmaud.drv"
"aux1"="wdmaud.drv"
"wave3"="wdmaud.drv"
"midi3"="wdmaud.drv"
"mixer3"="wdmaud.drv"
"aux2"="wdmaud.drv"
"VIDC.MSUD"="msulvc05.dll"
"wave4"="wdmaud.drv"
"midi4"="wdmaud.drv"
"mixer4"="wdmaud.drv"
"aux3"="wdmaud.drv"

karmakarisik

karmakarisik
  • Üye
  • 1 Mesaj sayısı:
bu sözlediklerini yaptım peqassuss35 ama olmuyor. missing.reg dosyasını acıyorum 2 defa tıklayarak kayıt defterine eklemek istediğinizden emin misinz diye soruyor evet diyorum ..........................missing.reg ögesi alınamıyor. belirtilen dosya kayıt defteri komut dosyası değil diyor. LÜTFEN ACELE YARDIM EDEBİLİR MİSİN ? unsure.gif unsure.gif unsure.gif unsure.gif

KINAMAX

KINAMAX
  • Üye
  • 1.412 Mesaj sayısı:
abi bana şu seyı soyleın ustte anlattığınız gıbı yapıyorum her yerıne baktım ama bende drivers32 dosyası yok nereden* yapabılrım başk yardım please

calugor

calugor
  • Üye
  • 640 Mesaj sayısı:
flash player, flv dosayalarını çalıştırırken başka çözücüler mi kullanıyor da böyle bir şeye ihtiyaç var?

ALINTI
regedit i açıp şuraya gidin

My Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32

Şu String anahtarını oluşturun “wavemapper“. ve değerini “msacm32.drv“ yapın

d3vilkinq

d3vilkinq
  • Üye
  • 28 Mesaj sayısı:
K-Little Codec Kurun Arkadaşlar Meqa olanını indirin 3.90 son versiyon sanarsam.. Lots of staff seçip başkahiçbirşeye dokunmadan kurun.. daha sonra pc yeniden başlatın...

+ java zaten vardır makinenizde onu saymıorm qoruntuyude alamazsınız javasız zaten.. fakat javayıda bi update edin..

hackwebnet

hackwebnet
  • Üye
  • 2 Mesaj sayısı:
Gerçekten çok teşekkür ederim hocam sayenizde sorunuma derman buldum arkadaşımında selamı war valla* o dedi mesaj yas die yoksa aklımda bilem yoqtu ama olsun sorun çözüldüye önemli olan bu tekrar çooook teşekkür ettim. tongue.gif biggrin.gif

hackwebnet

hackwebnet
  • Üye
  • 2 Mesaj sayısı:
şimdi k-Lite 417 war tongue.gif onun full sürümünü indiriniz.

alikodog

alikodog
  • Üye
  • 1 Mesaj sayısı:
selam pegassuss usta! ja usta dedin herseyi yaptim bende hala olmuyo ja abi daha napabilirim yardimci olursan cok sevinirim
simdiden tsk

SavasDersim

SavasDersim
  • Üye
  • 2 Mesaj sayısı:

Öncelikle selamlar dostlar ;

Bu foruma üyeliğim yoktu sadece Googleye youtubede ses gelmiyor diye yazdığımda ilk çıkan sitelerden biriydi yalnızca ...

Direk konuya giriyorum.Soruna bir çözüm buldum.

Yukarıdaki diğer yollar sizde başarılı sonuçlanmış olabilir.Fakat bende başarılı olmadı ve sorunum devam ediyordu.

Yukarıdaki yöntemler başarılı olmayanlar için söylüyorum yapacağınız tek şey İNTERNET DOWLOAND MANEGER adlı program varsa silin sorununuz çözülmüş olur .

Sırf Size yardım etmek için benim düştüğüm çaresizliğe düşmeyin diye yeni üyelik aldım çektiklerimi ben bilirim Bir teşekkürü eksik etmezseniz sevinirim. :)

Sarem

Sarem
  • Üye
  • 17 Mesaj sayısı:

tüm arama geçmişini silip sonra adobe ve flash playerları da silip tekrar yüklemek işe yarayabilir.