İçeriğe atla

Fotoğraf

Aydınger Yazıcı

• Please log in to reply
8 replies to this topic

serak2002

serak2002
  • Üye
  • 1 Mesaj sayısı:
arkadaşlar aydınger kağıda çıktı alan iyi bir makina önerebilirmisiniz. coreldraw11 kullanıyoruz vede zeminli işlerde proplem yaşıyoruz. HP5200 Laserjet yazıcı var vede iyi sonuç vermiyor. denemediğimiz yol kalmadı bir de* iş tramlıysa al başa bela. bu sorundan kurtulmak istiyorum. ne önerirsiniz.
aydınger 90gr kullanıyoruz. aydınger kağıdını mı farklı almamız lazım.

Custodian

Custodian
  • Üye
  • 22 Mesaj sayısı:
Merhaba öncelikle aydınger'in 90 gr olması ideal onu değiştirerek birşey elde edemezsiniz.
Hp LaserJet 5200'den bende de var ve sorunsuz kullanıyorum. Bu iş için QuarkXPress'te çekme ayarlarında dolgunluk ayarları var. Fakat Corel'de varmı anımsayamıyorum açıkçası.
Ama 5100'lerde hiçbir sorun olmadığını çok iyi biliyorum.
Eğer Corel kullanıyorsanız ve posscript özelliğinin sizin için önemi yok piyasadaki A3 basan tüm yazıcıları kullanabilirsiniz. Zaten posscript'e gerek kalmadan Corel kendi içinde gerekli flip veritical ayarını yapacaktır.

grafikercik

grafikercik
  • Üye
  • 46 Mesaj sayısı:

Selam

Alacağın aydınger çıktısı program olarak CorelDRAW, FreeHand, Photoshop hiç farketmez tramlı işleri kesinlikle aydinger çıktısını yazıcının markası ne olursa olsun kurtarmaz hiçde tavsiye etmiyorum, biliyorsundur dünyada tüm renkler noktalardan oluşur ancak renk ayrımcıdan filim alarak işini görebilirsin özellikle matbaada grafik tasarım yapıyorsan beni çok daha iyi anlarısın hoşçakal

Hellcat

Hellcat
  • Üye
  • 1.133 Mesaj sayısı:
Düz renkler için aydınger çıkışını kullanabilirsiniz, yoksa arkadaşın dediği gibi tramlı bir iş için film çıkışı lazım, gramajla olacak birşey değil.

agolebatmaz

agolebatmaz
  • Üye
  • 1 Mesaj sayısı:
ALINTI(serak2002 @ 19-03-2008, 18:20:27)  
arkadaşlar aydınger kağıda çıktı alan iyi bir makina önerebilirmisiniz. coreldraw11 kullanıyoruz vede zeminli işlerde proplem yaşıyoruz. HP5200 Laserjet yazıcı var vede iyi sonuç vermiyor. denemediğimiz yol kalmadı bir de* iş tramlıysa al başa bela. bu sorundan kurtulmak istiyorum. ne önerirsiniz.

Bir dönem yerel yayınlanmakta olan dergide, maliyeti düşürmek için asetat ve aydınger üzerine çıktı almak zorunda kaldık. Matbacı arkadaşın tavsiyesi üzerine pamuk yardımı ile yüzeylere yağsız pudya sürdük. Sonuç fena değildi.
Az sayıda yapılacak işler için denenebilir...

Hellcat

Hellcat
  • Üye
  • 1.133 Mesaj sayısı:
Pudrayla uğraşmaya gerek yok, aydınger spreyi çok iyi sonuç verir. Bir de aydınger yerine asetat kullanılabilir.

grafikercik

grafikercik
  • Üye
  • 46 Mesaj sayısı:
Bence en güzel çözüm film çıkış, ama naylon tipi aydingerler var film gibi yırtılmayan onuda deneyebilirsin "Büyük bir matbaa da grafik tasarım yapıyorum elimden geldiği kadarı ile tramlı işleri film alıyorum"

cengizhan72

cengizhan72
  • Üye
  • 211 Mesaj sayısı:
Bu işi genelde düz bir zemine tinerli bezle hafif nemlendirip,çıktı aldığın aydingeri üzerine yavaşça koyuyorsun,kaldırırkende zemine sürtmeden kaldıracaksın.Sonuç olarak simsiyah kapkara bir zemin.

gentoo

gentoo
  • Üye
  • 11 Mesaj sayısı:
ALINTI(Hellcat @ 26-05-2008, 10:03:41)  
Pudrayla uğraşmaya gerek yok, aydınger spreyi çok iyi sonuç verir. Bir de aydınger yerine asetat kullanılabilir.

doğrudur kaşe yapanlarda bu spreyden kullanırlar