İçeriğe atla

Fotoğraf

Çinliler Şarjı 2 Yıl Giden Cep Telefonu Yapmış...

• Please log in to reply
11 replies to this topic

pcgic

pcgic
  • Üye
  • 137 Mesaj sayısı:
Web'de bir kaç yerde Çinli'lerin bekleme süresi 2 yıl olan bir cep telefonu yaptığını okudum hatta online olarak satıyorlar da. Şimdi bu adamların genelde taklit ve kalitesiz elektronik satmakla ilgili kötü şöhretleri olduğundan iddanın gerçekliğinden şüphe ettim.

Yani varsa bilen, kullanan biri rica edeceğim bilgilendirsin bizi.

Yani bu gerçekse bile bence bir şekidle o telefon sağlığa zararlıdır gibi geliyor bana. Hoş normal büyük firmaların telefonlarınında sağlığa zararlı olduğu söyleniyor ama bence bu telefon onlardan kat kat daha fazla zararlıdır.

Ama böyle birşey gerçekten süper olur. Çok uzun süre şarj etmeden taşınabilir (iletişim cihazı + multimedi üssü) formüllü bir alet olur çıkar.

Birde bu teknolojiyi laptoplara veya PSP'ye uyguladıklarını düşünsenize. Şarjı bir hafta giden laptop, genelde laptopların şarjı 2-4 saat arası gidiyor ( oda pili yeniyse tabi ).

Neyse lafı uzatmıyım. Bilginiz olsun arkadaşlar.

Süperonline'nın haberi
http://teknoloji.sup...DT35291_27.html

Satıldığı online alış-veriş sitesi
http://www.solomobi....r...1429&page=1

Gadgetell sitesi'nin haberi
http://www.gadgetell...thout-charging/

Biggully

Biggully
  • Üye
  • 33 Mesaj sayısı:
Anladığım kadarıyla telefon kapalıyken şarjı 2 yıl dayanıyormuş... smile.gif
ALINTI
32800 mAh battery super long standby

calugor

calugor
  • Üye
  • 640 Mesaj sayısı:
ıssız bir adaya düşersen 2 yıl boyunca telefon bekleyebilirsin...
konuşma süresi daha önemli

tequilashot

tequilashot
  • Üye
  • 385 Mesaj sayısı:
Şimdi ne kadar beğenmesek,ne kadar kalitesiz bulsak da Çinliler ne sipariş edilirse,ne istenirse onu yapıyorlar.Çalıştığım sektörün ürünlerinin 95%'i Çin üretimi.Ancak hepsi Amerika ve Avrupa markası.Adam 1 liralık mal yap derse 1 liralık,10 liralık yap derse 10 liralık yapıyorlar.Bir ihracatçının hiç unutmadığım bir anısını anlatayım;adam cam(sektörümüzle hiç alakası yok) üretimi yapılan bir eyalete gitmiş(Çin'de üretim eyaletler arasında bölünmüştür),toptan satış yapılan bir çarşıya girmiş,bardak satışı yapan bir fabrika mağazasında durmuş.Yan yana duran aynı görünümdeki bardaklar dikkatini çekmiş.Bardaklar aynı görünse de fiyatları farklıymış.Satıcıya sormuş sebebini.Adamın cevabı şöyle;1 lira(misal) olanda 40% kanserojen madde,2 lira olanda %30 kanserojen madde,3 lira olanda %20 kanserojen madde,4 lira olanda %10 kanserojen madde var,5 lira olanda kanserojen madde yok demiş.Ve adam gayet rahat ve vicdan rahatsızlığı olmadan açıklamış.Çünkü adam ticareti düşünüyor,vicdan rahatsızlığını ihracatçıya bırakıyor.Bu durumda iyi niyet ihracatçıya kalıyor.Çünkü 1 liraya da alsa,5 liraya da alsa 10 liraya satacak.Bu adamın Çinle ilgili anılarını duyduktan sonra Cadillac'ı bile orjinalinden iyi yapabileceklerine inanıyorum.Yeter ki parasını veren olsun... wink.gif

ReGeDiT

ReGeDiT
  • Üye
  • 3.182 Mesaj sayısı:
o pil patlarsa ortaya radyasyon çıkabilir mazallah...

iyiinsan

iyiinsan
  • Üye
  • 3.497 Mesaj sayısı:
@tequilashot: Neden beğenmeyelim ki? smile.gif Gördüğünüz en uyduruğundan en kalitelisine her ürün Çin'de üretiliyor... iPhone bile Çin'de yapıldıktan sonra, daha ne diyeyim? smile.gif

@ReGeDiT: +1
İnsanlar eskiden ufak tefek yaralanmalarla kurtuluyorlardı, bunun sonucu en azından sahibi için kesin ölümcül olur.

erpay

erpay
  • Üye
  • 3.899 Mesaj sayısı:
ALINTI(ReGeDiT @ 08-04-2008, 09:21:15) Mesajı Gör
o pil patlarsa ortaya radyasyon çıkabilir mazallah...

Pil sanırım lithium bende Samsung'un bir zaman çıkardığı gibi atom pili mi diye düşünmüştüm değilmiş.

pcgic

pcgic
  • Üye
  • 137 Mesaj sayısı:
Bir ekleme daha yapmak istiyorum.

Konuşma süreside 3-5 günmüş. Ortalama olarak 4 gün alırsak. Sanırım kastedilen 4 x 24 saat = 96 saat aralıksız konuşma süresi. Normal telefonların 5-10 saat gibi konuşma süreleri var.

M.Ali Yetiş

M.Ali Yetiş
  • Moderatör
  • 8.949 Mesaj sayısı:
ALINTI(Biggully @ 08-04-2008, 02:19:39) Mesajı Gör
Anladığım kadarıyla telefon kapalıyken şarjı 2 yıl dayanıyormuş... smile.gif
ALINTI
32800 mAh battery super long standby

Standby süresi, telefonun açıkkenki bekleme süresini ifade etmek için kullanılır. Kapalı iken telefonun ne kadar bekleyebildiğinin bir önemi yoktur. Olsa bile 32800mAh pil aylarca bekleyebilir. smile.gif

aretias

aretias
  • Üye
  • 285 Mesaj sayısı:
Ya o değil de gerçekten süresi 2 yıl olsa bile insan tedirgin olur ha bitti ha bitecek diye. Ama 2 yıl olması neye göre o da önemli sonuçta?Mesela ben günde 15 dk görüşme yapıyorum, başkası 3 saat. Konuşma süresine göre şebeke çekimine göre bile değişir yani şarj ömrü.

srknlvnt

srknlvnt

sensei

• Yönetici
  • 4.264 Mesaj sayısı:
Çin işi nede olsa.Yani o sürede de çok büyük sapma değerleri olacaktır. smile.gif

erpay

erpay
  • Üye
  • 3.899 Mesaj sayısı:
ALINTI(pcgic @ 08-04-2008, 13:21:38) Mesajı Gör
Bir ekleme daha yapmak istiyorum.

Konuşma süreside 3-5 günmüş. Ortalama olarak 4 gün alırsak. Sanırım kastedilen 4 x 24 saat = 96 saat aralıksız konuşma süresi. Normal telefonların 5-10 saat gibi konuşma süreleri var.

Ben konuşma süresini 3-5 gün diye okudum sen nereden* buldun o bilgiyi ?