İçeriğe atla

Fotoğraf

4 Gb'den Büyük Verileri Cd'ye Yazmak.

* - - - - 1 Oylar

• Please log in to reply
10 replies to this topic

dunya

dunya
  • Üye
  • 22 Mesaj sayısı:
Umarım doğru yere açıyorumdur.

İnternetten 6-7 GB'lik oyunlar indirdim. Bunları CD'ye yazmak istiyorum ama doğal olarak 4 GB'lik DVD'ye sığmayacağı için ne yapmam gerektiğini bilemedim.

Şimdi bu iso vs. dosyasını ziple bölüp mi CD'ye yazmam lazım yoksa bunun için bir program var mı acaba.. ?

calugor

calugor
  • Üye
  • 640 Mesaj sayısı:
iso dosyasını değil ama içindeki dosyaları zip veya paşka bir programla bölebilirsin. yada hiç bölmeden 2 dvd yaparsun

dunya

dunya
  • Üye
  • 22 Mesaj sayısı:
winrar da falan herhangi bir dosyayı belli parçalarda bölme vardı galba. iso vs. uzantı farketmiyordu sanırsam. Ama tam bilmediğim için yapmayı acaba dedim bu iş için var mı böyle program falan. smile.gif

LevY

LevY

Victorinox

• Moderatör
  • 549 Mesaj sayısı:
Çift katman DVD alırsan tek medyada 8,5 GB saklayabilrsin, fiyatı tabiki normal DVD'lerden biraz pahalı. Yanlış hatırlamıyorsam Philips DVD-DL 3,00 YTL idi...

dunya

dunya
  • Üye
  • 22 Mesaj sayısı:
Çift katman olayını biliyorum ama her DVD RW desteklemiyordu galba o olayı. :S
Gerçi yazıcım nec nd 3540a.. Destekliyor galba dual olayını ama bu alet normal cdleri yazmıyor bende mesela :S
sorunlu yani. umarım dual layerda da aynı haltı yemez.

dunya

dunya
  • Üye
  • 22 Mesaj sayısı:
Dual Layer DCD aldım ama şöyle bir sorum ile karşılaştım.. :S

nacer

nacer
  • Üye
  • 729 Mesaj sayısı:
Sanırım sorunun -/+ sorunu olabilir mi? Hoş ikisini de destekliyor o DVD yazıcı ama.

Nero dan kaynaklanan bir sorun da olabilir.

RayTracer

RayTracer

Sinirbaz Salo

• Moderatör
  • 1.458 Mesaj sayısı:
nec in kendi denyoluğundan da olabilir. mesela bendeki kendi yazdığı dvd yi okumuyor.

dunya

dunya
  • Üye
  • 22 Mesaj sayısı:
ALINTI(RayTracer @ 18-05-2008, 01:24:32) Mesajı Gör
nec in kendi denyoluğundan da olabilir. mesela bendeki kendi yazdığı dvd yi okumuyor.

Denyoluk kısmına katılıyorum.
Ki normal CD'leri yazmıyor mesela benim NEC.. :S
Acep alette mi bir arıza var. smile.gif

emred07

emred07
  • Üye
  • 134 Mesaj sayısı:
arkadaşlar bende 6gb crysis var.İso ve rip değil. Bunun iso'sunu bozmadan rar ile 2 'ye böldüm dvd'ye yazdırdım. Bunu yüklemek için pc'ye atıp rarları birleştirmem gerekiyordu.Fakat pc'ye atarken döngüsel veri hatası verdi.Benden mi kaynaklanıyor dedim 4 kere dvd'de denedim. Bütün dvd'de aynı sorun çıktı.Bunun çözümünü bilenler var mı acaba?

LevY

LevY

Victorinox

• Moderatör
  • 549 Mesaj sayısı:
Gerekli olan medya türü için "DVD R/RW" veya "DVD DL" olmalı diyor, senin taktığın diskin "DVD-DL" olduğu yazıyor (arada ne fark var bilmiyorum) ve bu yüzden diski yakamıyorsun, (bir "tire" için yorgan yakma) yani NEC veya NERO sorunlu değil, sadece istenen medyadan almamışsın...